Google Play Koruması Nedir

Google Play Koruması Nedir ? Android doğası gereği açık, esnek ve tüm seçim hakkında özgürlükçü bir yaklaşım sergilemektedir. Ne yazık ki, bu esneklik daha fazla güvenlik sorunuyla kullanıcıları karşı karşıya bırakıyor. Bu makalemiz deki iyi haber ise, Google’ın, Android’i güvende tutmaya yardımcı olan yeni uygulaması Play Protect sizlere tanıtma çalışaçağız.

Google Play Protect, Google’ın tüm Android güvenlik felsefesini bir ad altında temsil eder. Play Protect, telefonunuzu güvende tutmak için tasarlanmış çok parçalı bir sistemdir – bu, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, parçamı Bul bölümü ve Güvenli Tarama bölümdür. Ancak ayrıntılara girmeden önce, cihazınızın Play Protect kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Cihazınızda Play Protect Nasıl kurulur?

Play Protect’in cihazınızı nasıl koruduğunu merak ediyorsanız, yapılması gereken oldukça kolaydır. Başlamak için Play Store’u açın ve Play Protect’ aratarak kurun.

Daha sonra Play Store menüsünü açın ve ardından “Uygulamalarım ve Oyunlarm” ayarını seçin. Uygulamalarım ve Oyunlarm sayfasındaki en üstteki seçenek Play Protect durum özeti. Daha fazla bilgi edinmek için.

  

Play Protect sayfası son zamanlarda taranan uygulamaları gösterir, sorgulanabilir bir şey bulup bulmadığını size bildirir ve size oyuncakla ilgili birkaç seçenek sunar. Çok havalı değil mi 🙂

Şimdi, işte bu sizin ve telefonunuz için gerçekten ne anlama geliyor.

Protect’in Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısını Virüssüz Tutuyor

Play Protect’in varolan ana nedeni kötü amaçlı yazılım taramasıdır. Play Store’un içinde ve dışında her gün 50 milyardan fazla uygulamayı taramak ve doğrulamak için makine öğrenimini kullanır.

Temel olarak, Play End’in kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, yasal bir uygulama olduğundan emin olmak için Google Play Store’a giren her uygulamayı kontrol eder. Bir şey yakalanırsa, Play Store’dan reddedilir (veya kaldırılır).

Ancak Play Protect, uygulamaları yüklediğinizde bile cihazınızı güvende tutmaya yardımcı olmak için bir adım daha ileriye gider. Uygulamaları yalnızca Play Store’da taramakla kalmaz, aynı zamanda kötü amaçlı etkinlikler için telefonunuzdaki tüm uygulamaları da tarar. Şüpheli bir şey bulursa, size bildirilir.

Elbette, herhangi bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı gibi, mükemmel değil. Bu yüzden yazılımı yükleme konusunda olabildiğince akıllı olmanız da size bağlıdır .

Korumamın Telefonumu Bul Özelliğini Gizle Kaybedilen veya Çalınan Telefonunuzu Korur

Telefonunuzun nerede olduğunu bilmediğinizde, o ani batan duyguyla kendinizi bulursanız, cihazınızı izlemek için Play Protect’in Telefonumu Bul özelliğini kullanabilirsiniz. Kaybolup çalınmasın, telefonun güncel (veya son bilinen) konumunu takip edebilirsiniz.

Ve eğer telefonunuzu geri almamayacağız gibi görünüyorsa, cihazınızı uzaktan kilitlemek ve silmek için Find My Phone’u kullanabilirsiniz. Bu şekilde, en azından kişisel bilgilerinizin meraklı gözlerden korunduğundan emin olabilirsiniz.

Play Protect, İnternette Güvende Tutuyor

Play Protect ayrıca, web’deki kötü amaçlı yazılımlardan korunmanızı sağlamak için Chrome ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. Bir web sitesinde kötü amaçlı kod tespit ederse, uyarılır ve güvenliğe yönlendirilirsiniz.

Bu özellik, bilgisayardaki Chrome tarayıcısını kullanan herkes için de tanıdık olmalıdır, çünkü aynı temel konsepttir. Chrome, şüpheli etkinliklerin herhangi bir göstergesini izler ve sorgulanabilir bir şey olduğunda engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Play Koruması Nedir için yorumda bulun

    Google Play Koruması Nedir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Play Koruması Nedir için ilk yorumu yapabilirsin.