play protect nasıl kaldırılır

play protect nasıl kaldırılır ? Google kısa süre önce Google Play Protect adlı son Play Store özelliğini duyurdu . Bu yerleşik Play Store uygulaması “telefonunuzu kötü amaçlı uygulamalara karşı korur”. Play Protect, virüsler ve her türden kötü amaçlı yazılım karşıdan yükleme için Play Store’dan her uygulamayı yükleyen ve aynı zamanda cihazınıza önceden yüklenmiş olan uygulamaları da kontrol eden bir güvenlik uygulamasıdır.

Biraz ile karşıladığım bir durum ise çok sayıda kullanıcının bu özelliği beğendiğini gördük. Dahası, play protect  devre dışı bırakmanın yollarını aramaya başladılar . Protect, Google Play Store’da yüklü uygulamaları tarar. Google Play Protect açıksa, cihazınızı düzenli olarak tarayacak ve kesinlikle üçüncü taraf kaynaklardan indirilen uygulamaları tarayacaktır. Google, Google Play Protect’in bilinmeyen uygulamaları Google’a gönderebildiğini bildirir. Bu tür bilgiler kesinlikle Google’ın kullanıcılarını kötü amaçlı yazılım yüklemelerinden korumalarına yardımcı olur.

Google play protect Açık veya Kapalı yapmanız için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihaz Ayarları’na ve ardından Google’a gidin.
 2. Aşağı kaydırın ve Google Ayarları’nın altındaki Güvenlik’e dokunun.
 3. Google Play Protect’e dokunun . Bu özellik ayrıca Uygulama Doğrulama olarak da adlandırılabilir.
 4. “Güvenlik tehditleri için cihazı tara” özelliğini açın veya kapatın.

Google-Play-korumak-devre dışı etkinleştirmek

Eh, bizede bu cesaretinizden dolayı sizi tebrik etmek istiyoruz :). Google Play Protect uygulamasını cihazınızdan tamamen silmek imkansız. Bunun nedeni, güvenliğin Google Play Store’da basit bir şekilde entegre edilmesidir. Herhangi bir şans ile özelliği silmek için yol bulunursa, bu makalemizi güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sevilay dedi ki:

  Play protect telefonumun yazılımını engelliyor ama bu yazılımı yapması lazım telefon için çünkü işleyişi artık bozulmaya başladı bu engeli nasıl iptal edip telefonumun güncellemesini yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

  • BESIR KURT dedi ki:

   Makalede yazan adımları izlediyseniz sorununuz çözülecektir. Eğer farklı bir sorununuz varsa daha detaylı bir şekilde yazarsanız yardımı olmaya çalışacağız