Galaxy Tab S6 Şarj Etmeme sorunu

Galaxy Tab S6 Şarj Etmeme sorunu Galaxy Tab S6 gibi premium bir cihaz şarj olmazsa, yapmanız gereken ilk şey şarj cihazını, kablosunu, şarj portunu kontrol etmek ve zorla yeniden başlatma yaparak sadece küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanmadığın dan emin olmaktır. Çoğu zaman, bu işe yarayacaktır. 

Cihazınız herhangi bir nedenle şarj etmeyi durdurduysa, sorun bellenimdeki küçük bir sorundan kaynaklanabilir veya akımın serbestçe akmasını engelleyen bir yerde bir engel olabilir. 

Tabletin artık şarj olmama nedenini belirlemek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekir. Bu yazıda yapacağımız şey bu. Bu nedenle, bu sorundan rahatsız olan sahiplerden biriyseniz, yardımcı olabileceğimiz için okumaya devam edin. 

Şarj Olmayacak Bir Galaxy Tab S6 Sabitleme

Telefonunuzun düzgün şarj olması için hem bellenim hem de donanım birlikte çalışır. Bunlardan biri işini yapamazsa, o zaman sorunlar ortaya çıkar. Ancak, cihazınız artık şarj olmuyorsa yapabilecekleriniz.

 1. Şarj cihazını / güç adaptörünü kontrol edin Şarj işlemi güç adaptöründe veya şarj cihazında başlar. Ondan akan elektrik akımı olmalıdır. Bunlar paketlenmeden önce test edilir ve şarj cihazının kutudan arızalı olduğu çok az durum vardır. 

  Sorun başlamadan önce şarj cihazını birkaç kez kullanabildiyseniz, zaten iyi çalıştığını biliyorsunuzdur. Belki de akımı engelleyen bir şey vardır. Şarj cihazının üzerindeki bağlantı noktasını, orada sıkışmış yabancı madde olup olmadığını kontrol edin. 

  Herhangi bir döküntü veya tiftik şekli şarj işlemini etkileyebilir, özellikle de şimdi amiral gemisi cihazları için Samsung şarj cihazları USB-C bağlantı noktasını kullanıyor. 

  Limanda asılı yabancı madde olmadığından emin olduktan sonra bir sonraki adıma geçin.
  galaxy tab s6 şarj şarj şarj olmaz
 2. Kabloyu kontrol edin Kablo telefonunuzu ve güç adaptörünü bağlar. Bir yerde bir ara varsa, akım cihazınıza ulaşmayabilir. 

  Şarj cihazının iyi çalıştığından emin olduktan sonra, bakmanız gereken bir sonraki şey kablodur. Her iki uçtaki konektörlerin ıslak veya herhangi bir kir veya tiftik tarafından engellenmediğinden emin olun. 

  Kirli görünüyorlarsa, onları her zaman alkole batırabilir ve kuru bir bezle silebilirsiniz. Kabloları temizlemek aslında daha kolaydır.
  galaxy tab s6 şarj kablosunu şarj etmiyor
 3. Telefonunuzun şarj bağlantı noktasını kontrol edin Kablolu şarj cihazı kullanırken, şarj cihazından akımın giriş noktası şarj portudur. Temiz olduğundan ve içinde herhangi bir engel bulunmadığından emin olun. 

  Herhangi bir nedenle, ıslak veya içinde nem olduğunu fark ederseniz, küçük bir kağıt mendil parçası alıp koyun. 5 dakika kadar orada bırakın. 
  galaxy tab s6 şarj olmayacak kontrol şarj portu
 4. Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın Şarj cihazını, kabloyu ve şarj portunu kontrol ettikten sonra, daha sonra yapmanız gereken zorla yeniden başlatma yapmaktır. Sistemde küçük bir aksaklığın bazı hizmetleri etkilediği zamanlar vardır. Burada durum böyle olabilir. 

  Zorunlu yeniden başlatma, cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Bu sorun sadece bir bellenim sorunundan kaynaklanıyorsa, bunu yaptıktan sonra ücret alabilir. 

  Sekme S6’nızı zorla yeniden başlatmak için, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun. Cihazı kapatmak ve yeniden açmak için tetikleyecektir. 

  Logo gösterildiğinde, her iki tuşu da bırakın ve yeniden başlatma tamamlanana kadar bekleyin. Bundan sonra, tabletin şimdi düzgün şarj olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. 

  Galaxy Tab S6′nız bundan sonra bile şarj olmuyorsa, kablosunu kullanarak bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Bu, sorunun güç adaptörü veya kabloyla ilgili olup olmadığını söyleyecektir. Telefonunuz bilgisayarınız tarafından algılanmazsa, sorun kabloyla ilgili olabilir. 

  Ancak, algılanırsa ve pil simgesi şarj olduğunu göstermezse, sorun güç adaptöründe veya şarj bağlantı noktasında olabilir. 

  Güç adaptörüyle birlikte olup olmadığını test etmek için Tab S6 şarj cihazınızı kullanarak diğer cihazlarınızı şarj etmeyi deneyin. Şarj olurlarsa, sorun telefonunuzda olabilir.
  galaxy tab s6 yeniden başlatmaya zorlamaz
 5. Cihazınızı kapatın ve şarj edin Telefonunuzu kapatıp şarj cihazına bağlamayı deneyin. Bu, sorunun güç adaptörü veya kabloyla ilgili olmadığını zaten kanıtladıysanız. 

  Bazen böyle bir soruna yol açabilecek ürün yazılımı sorunları oluşabilir. Telefonunuzu kapatmak ve şarj cihazına bağlamak bir şekilde şarj olmasını sağlayabilir. Ancak bu da sorunu çözmezse, bu sadece küçük bir sorun değildir.
  galaxy tab s6 şarj olmuyor

Sorun bir donanım sorunundan kaynaklanmadığı sürece, tabletinizin her zaman tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, tüm bunlar sorunu çözmezse, kontrol etmenin zamanı geldi. Bu noktada bir donanım sorunu olabilir.

Umarım bu sorun giderme makalemiz size şu veya bu şekilde yardımcı olmuştuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Samsung tablet açılmıyor şarj olmuyor Galaxy Tab S6 Şarj Etmeme sorunu için yorumda bulun

  Galaxy Tab S6 Şarj Etmeme sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaxy Tab S6 Şarj Etmeme sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.