Galaxy Tab S6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Galaxy Tab S6’da ekran görüntüsü almak, herhangi bir Android telefonda ekran görüntüsü almak kadar kolaydır. Aslında, tabletinizin ekranında belirli bir içeriği yakalayabilmek için herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemenize gerek yoktur. 

Bu yazıda, Galaxy Tab S6’nızda ekran görüntüsü almanın 3 farklı yolunu göstereceğim. Temel ve en kolay yöntemden başlayıp daha karmaşık yöntemlere geçeceğiz. Ancak endişelenmeyin, düzeltilmesi oldukça kolaydır.

Güç Tuşu ve Sesi Kısma Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

Bir Tab S6’da ekran görüntüsü almanın en kolay yolu ve her zaman mevcut olan bir yöntem, aynı anda güç tuşuna ve ses azaltma düğmesine basmaktır. İşte böyle yapılır:

 1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz içeriği açın Bir oyun, bir web sayfası veya herhangi bir şey olabilir. Sadece yakalamak istediğiniz uygulamayı veya ekranı açın.
 2. Güç tuşuna ve Sesi Kısma düğmelerine birlikte basın. Bu, ekranı otomatik olarak yakalar ve görüntüyü kaydeder.

  Ekran yanıp sönecek ve ekranın altında birkaç saniye boyunca siyah bir çubuk görünecektir. Bunlar, cihazın başarıyla bir ekran görüntüsü aldığını gösteren işaretlerdir.

Palm Swipe’ı Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

Varsayılan olarak, bu özellik etkindir, böylece ekranı kutudan dışarı kaydırarak bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ancak, bazı kullanıcılar bu özelliğin var olduğunu bilmiyorlar, bu yüzden ilk yöntem kadar popüler değil.

 1. Bu yöntemi kullanarak ekran görüntüsü almak için, yakalamak istediğiniz içeriği açın. 
 2. Avucunuzun yanını ekranın kenarına yerleştirin ve tek bir hareketle sekmenin yüzü boyunca kaydırın.

Her zaman olduğu gibi, ekran yanıp söner ve ekranın altında ekran görüntüsü çubuğu gösterilir.

S Pen Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

Bu geleneksel bir yöntem değil ama bir iş çıkarıyor. Temel olarak, Hava Komutuna erişmek için S Pen’i kullanacaksınız, ardından belirli bir servisi kullanarak ekranı yakalayacaksınız. Burada ve orada birkaç dokunuş gerekebilir ama zor değil.

 1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz içeriği açın.
 2. S Pen’i kullanarak Hava Komutunu açın. 
 3. Ekran görüntüsü almak için Hava Komut Panelinden Ekran Yazma seçeneğine dokunun.
 4. Bu komut görüntüyü karalamanıza izin verir, ancak sadece bir ekran görüntüsü almak istiyorsanız, sağ üst köşedeki Kaydet’e dokunmanız yeterlidir.

Ekran görüntülerini görmek istiyorsanız, Galeri’ye bakmanız yeterlidir

Ve işte bu kadar! Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilmişizdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Galaxy Tab S6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır için yorumda bulun

  Galaxy Tab S6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaxy Tab S6 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır için ilk yorumu yapabilirsin.