Steam indirme Hızları Nasıl Artırılır

Steam indirme Hızları Nasıl Artırılır steam oyun indirmeleri zaman alır, bu yüzden Steam indirme hızını artırmaya çalışabileceğiniz bazı ipuçlarını paylaşacağız Steam, Bilgisayardan oyunları için en büyük dağıtım platformudur, 30.000’den fazla oyundan oluşan bir kütüphane ve günlük olarak daha fazlası eklenmektedir.

Steam’de indirme hızlarını artırmak istiyorsanız (nasıl yapılacağını biliyorsanız) yapabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Steam’de İndirme Hızlarını Artırma

İndirme hızlarınızı biraz hızlandırmak için Steam istemcisinde ayarlayabileceğiniz bazı ayarlar var.

Başlamak için Steam’i açın ve Steam> Ayarlar’a basın.

Soldaki menüden İndirilenler seçeneğine basın.

Açılır menüden en yakın İndirme bölgesini  ayarlayın.

Bu ayar geçerli konumunuzdan çok uzakta ayarlanırsa, indirme hızlarınız beklediğinizden daha yavaş olabilir. İndirme bölgesini size en yakın sunuculara değiştirerek, genel Steam indirme hızlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Konumunuza en yakın sunucuyu seçmeye çalışmalısınız, ancak bu yine de istediğinizden daha yavaşsa, biraz deneme yapın. Çok fazla sapmadığınız sürece, alternatif bir konumun daha az kullanıldığını görebilirsiniz (kullanmanız için daha fazla bant genişliği sunar).

Deneme ile, maksimum indirme hızı için en iyi ayarı bulabilmeniz gerekir. Bununla birlikte, Steam’in bant genişliği kullanımınızı sınırlamadığından da emin olmanız gerekir.

Bunu yapmak için Bant genişliğini ayarla sınırla Sınırsız olarak ayarlandığından emin olun.

Bu, Steam’in bağlantınızı azaltmaya çalışmadığından, Steam’e oyunları daha hızlı indirmek için maksimum indirme hızlarınızı kullanmak için tam erişim sağlar.

Yeni ayarların etkili olması için Steam’i yeniden başlatmanız gerekir. İnşallah, bu ayarlar uygulandığında indirme hızlarında artış fark edeceksiniz, ancak garanti edilmez.

Diğer Steam İndirme İpuçları

Steam’de indirme hızlarını artırmak istiyorsanız deneyebileceğiniz başka şeyler de var. Aşağıdaki önerilerin bazılarını denemeniz ve herhangi bir etkisi olup olmadığını görmeniz gerekebilir.

Bant Genişliğinizi Paylaşmayın

Steam’iniz ağınızdaki diğer uygulamalarla veya cihazlarla bant genişliği için mücadele ediyorsa indirme hızlarınız asla olabildiğince iyi olmayacaktır.

Steam’in işi yapmasına yardımcı olmak için tarayıcılarınız gibi bağlantıyı kurmaya çalışan diğer uygulamaları kapatın. Ayrıca, bağlantınızı aynı anda kullanabilen diğer internet özellikli cihazları da kapatmalısınız.

Akış yapmak istiyorsanız, Steam indirilirken evinizdeki hiç kimsenin Netflix’ten veya diğer kaynaklardan içerik yayınlamadığından emin olun.

Bant genişliğinizin mümkün olduğunca sonraki oyununuzu indirmeye ayrıldığından emin olmak istiyorsunuz.

Buhar Trafiğine Öncelik Verin

Bazı yönlendiriciler, size belirli bir cihaza gelen trafiği önceliklendirme seçeneği sunar. Ağınızdaki belirli trafiğe öncelik vermenize de izin verebilirler.

Bu, indirmelerinizi hızlandırmanıza yardımcı olmak için bilgisayarınıza daha fazla bant genişliği verileceği anlamına gelir. Bu seçeneğe sahip bir yönlendiriciniz varsa, işleri hızlandırmak için Steam trafiğine öncelik vermeyi deneyin.

Bunu etkili bir şekilde yapabilmek için modeminizin veya yönlendiricinizin kılavuzuna başvurmanız gerekir.

Ethernet’e geç

WiFi bağlantınız oldukça iyi olabilir, ancak kablolu bir ethernet bağlantısı her zaman daha iyi bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte, birçoğumuz için yönlendiricilerimiz oyun platformlarımızın yakınında değil.

Ethernet kablosunu evinize döşemek çoğu kullanıcı için bir seçenek değildir. Bir ağ ağı kullanmayı ve bilgisayarınıza ethernet üzerinden bağlayabileceğiniz bir düğüm kurmayı düşünebilirsiniz.

Ethernet trafiğini elektrik kablolarınız üzerinden yönlendirmenize olanak tanıyan güç hattı genişleticileri kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biri, daha iyi Buhar hızları için ağ bağlantınızdan biraz ekstra hız ve performans elde etmenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Steam indirme Hızı arttırma Steam indirme Hızları Nasıl Artırılır için yorumda bulun

    Steam indirme Hızları Nasıl Artırılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Steam indirme Hızları Nasıl Artırılır için ilk yorumu yapabilirsin.