Kategoriler Genel

Apple Watch şarj olmuyor

Apple Watch şarj olmuyor Neredeyse yepyeni Apple Watch’unuz şarj olmuyor ve üst düzey hayal yaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Tamam, Apple Watch’u yavaşça indirin. Saatiniz burada sorun olmayabilir. Şarj sorunları söz konusu olduğunda, saatinizde olası onarımlara veya değiştirmelere yatırım yapmadan önce atabileceğiniz birkaç kolay adım vardır.

Apple Watch şarj sorununa başlamadan önce

Başlamadan önce, şarj sorununuzu daha iyi gidermek için ihtiyaç duyduğunuz Apple Watch özelliklerini inceleyelim.

  • Apple Watch’unuzdaki dijital kurma kolunu ve yan düğmeyi bulun. Bu düğmeler sağ tarafta olacak. Dijital kurma kolu, ikisinin daha büyük düğmesidir ve yan düğmenin üstünde olacaktır.
  • Apple Watch’unuzu ters çevirin. Apple Watch 3’ün arkasında birkaç manyetik daireye sahip bir disk olacak. 4 ve 5 versiyonları bir yuvarlak disk. Ürünle birlikte verilen Apple Watch şarj cihazı, kullandığınız versiyondan bağımsız olarak saatin arkasına aynı şekilde takılır: mıknatıs mıknatısa karşı düz.

Apple Watch’unuzun Çalışması Durduğunda Kontrol Edilmesi Gerekenler

Şarj edilmeyen bir Apple Watch’ta sorun giderme, kontrol ile başlar. Bu, temel şarj cihazı ve priz sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

1. Çıkışınızı Kontrol Edin

Kısa devre yapmış veya çalışmıyor bir güç kaynağı kullanıyor olabilirsiniz. Çalışıp çalışmadığını görmek için aynı prize farklı bir cihaz takmayı deneyin. Cihaz açılırsa, prizin iyi olduğunu varsayabilirsiniz. Değilse, farklı bir priz deneyin.

2. Şarj Aletini Kontrol Edin

UGreen veya Choetech Portable şarj cihazı gibi üçüncü taraf bir Apple Watch şarj cihazı kullanıyorsanız Apple Watch’unuzla birlikte verilen kabloya geçin. Orijinal kablo kullanıyorsanız başka bir Apple Watch marka şarj cihazıyla test edin. Bir şarj cihazı diğeri çalışmıyorken çalışırsa, yeni bir şarj cihazına ihtiyacınız vardır.Apple İpuçları ve Son Dakika Haberleri ile Haber Bülteni Alın

3. Şarj Aleti Uyumluluğu

Her üçüncü taraf şarj cihazı Apple Watch ile uyumlu olmayacaktır. Şarj cihazının ambalajını iki kez kontrol edin veya olası bir uyumluluk sorunu olup olmadığını görmek için çevrimiçi görün. Genellikle ekranda şarj cihazının uyumlu olmadığını bildiren bir uyarı görünür.

4. Mıknatıs Kesintisi

Şarj cihazınızı saate bağlarken, her iki manyetik yüzeyin de artıklardan, plastik kaplamalardan temizlendiğinden ve birbirleriyle tam olarak buluştuğundan emin olun. Mıknatıslar kirliyse, silmek için antistatik bir bez kullanın.

Apple Watch’unuz Hala Şarj Etmiyorsa

Temel kontrol listenizden geçtikten ve saatiniz hala şarj olmuyorsa,  pilinizin hala şarj olduğunu varsayarak yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

1. Şarj Durumunu Kontrol Edin

İlk kez bir Apple Watch kullanıyorsanız, cihazdaki şarj göstergesini bilmiyor olabilirsiniz. Şarj cihazı bağlandıktan sonra ekranda yeşil bir şimşek işareti belirecektir. Saatiniz “Sessiz Mod” a ayarlanmadığı sürece bir zil sesi de duyarsınız. Ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın ve pil yüzdesi simgesine dokunun. Pil ömrü ayrıntılarını göreceksiniz. Saat şarj oluyorsa “Şarj oluyor” diyecektir.

2. Yeniden Başlatmaya Zorla

Saat hala şarj olmuyorsa, zorla yeniden başlatma yapın. Apple logosunu görene kadar dijital tepeyi ve yan düğmeyi aynı anda basılı tutun. Tekrar açılırsa ve şarj olduğunu görürseniz, saatiniz muhtemelen tümüyle şarj oluyordu. Sadece yazılımı sıfırlamanız gerekiyordu.

3. Yazılımınızı Güncelleyin

Bazen Apple Watch’unuzdaki yazılımı güncellememek saatin kendisinin nasıl çalışacağından ödün verebilir.

  1. En son yazılımı yüklemek için dijital kurma koluna basın.
  2. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme öğesini bulup dokunun .
  3. Bir güncelleme varsa aşağı kaydırın ve “Yükle” ye dokunun.

4. Bekleyin

Piliniz zaten bitmişse, Apple Watch’unuzu takın ve birkaç dakika bekleyin. Saatinizin şarj göstergesinin görünmesi için yeterli pil gücü kazanması biraz zaman alabilir.

Bulguları Takip Edin

Şarj cihazlarınızın hiçbirinin saatinizle çalışmadığına karar verdiyseniz, ve bir yazılım sorunu yoksa, devam edip yerel Apple teknisyeninizden randevu almak isteyebilirsiniz.

Saatin arkasındaki manyetik şeridin değiştirilmesi gerektiğini veya mantık kartının kendisinde daha derin bir sorun olduğunu belirleyebilirler. MFi olmayan şarj cihazları kullanırsanız saatinize zarar verebilirsiniz. MFi sertifikalı olmayan şarj cihazları aslında pilinize büyük zarar verebilir. MFi, Made For iPhone, iPod veya iPad’in kısaltmasıdır. Saat pilini aşırı ısıtarak, şarj cihazı pili şarj etmekten sorumlu olan çipi yakabileceğini unutmayın.

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

7 saat önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

7 saat önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

7 saat önce