windows 10 format atma

Windows 10 format atma bilgisayarınız istediğiniz gibi çalışmıyorsa, garip hatalar alıyorsanız veya sadece varsayılan durumuna geri getirmek istiyorsanız, Windows 10 bilgisayarınızı eski bir duruma getirmenizi sağlayan bir dizi seçenek sunmaktadır.

Bilgisayarınıza nasıl format atacağınız aşağıda detaylı şekilde açıklanmıştır.

 1. Ayarlar’a gidin.  Başlat menüsündeki dişli çark simgesini tıklayarak gidebilirsiniz.Ayarları şeç
 2. “Güncelleme ve güvenlik” i seçinGüncelleme ve güvenlik'i seçin
 3. Sol bölmedeki Kurtarma’yı tıklayınkurtarma seç

  Windows size üç önemli seçenek sunar: Bu bilgisayarı sıfırlayın, yada önceki bir kuruma geri dönün Bilgisayarı sıfırlamak,daha iyi bir performansa yönelik en iyi seçenektir. Gelişmiş başlatma, bir kurtarma USB sürücüsünden veya diskten önyükleme yapmanıza ve işletim sisteminin önceki bir sürümüne geri dönmek isteyen Windows kullanıcıları için seçenek sunmaktadır.

  Kurtarma seçenekleri

 4. Bu PC’yi sıfırla altından Başla’yı tıklayın.Başlayın'ı tıklayın.
 5. Veri dosyalarınızı korumak isteyip istemediğinize bağlı olarak “Dosyalarımı koru” veya “Her şeyi kaldır” ı tıklayın . Her iki durumda da, tüm ayarlarınız varsayılan değerlerine dönecek ve uygulamalar kaldırılacaktır.Dosyalarınızı saklayıp saklayamayacağınızı seçin
 6. Önceki adımda “her şeyi kaldırmayı  seçerseniz , “Dosyalarımı kaldırın” veya “Dosyaları kaldırın ve sürücüyü temizleyin” seçeneğini belirleyin. Sürücüyü temizlemek çok uzun sürüyortemiz sürücü seçeneğini seçin
 7. Windows, sizi OS’nin önceki bir sürümüne geri alamayacağınızı söylerse İleri’ye tıklayınSonrakine tıkla
 8. İstendiğinde Sıfırla’yı tıklayınSıfırla'yı tıklayın

  Windows daha sonra yeniden başlatılacak ve kendini sıfırlamak için birkaç dakika sürecektir.

 9. işlem bittikten sonra  Devam Et’i tıklayın hepsi bu kadarDevam Et'i tıklayın

  Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. windows 10 format atma için yorumda bulun

  windows 10 format atma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak windows 10 format atma için ilk yorumu yapabilirsin.