Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir?

Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir? Spam mesajlardan kurtulmak için hangi e-posta hizmetini kullandığınız hiç önemli değildir. istenmeyen e-postalar sizi yine de bulacaktır. Basit bir spam veya pazarlama / tanıtım amaçlı e-postaları olup olmadığı, bir e-posta hesabına sahip olan her kişi, her ay önemli miktarda istenmeyen e-posta alır. İstenmeyen e-postaları yalnızca engelleyebildiğinizde kaydettiğiniz zaman ve çabayı düşünün – spam olup olmadığını belirlemek için e-postaları okumak zorunda kalmazsınız ve bunları İstenmeyen Posta veya Spam klasörüne taşımanıza gerek kalmaz, İstenmeyen e-postalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Windows işletim sistemi için en yaygın kullanılan masaüstü e-posta istemcisi olan Outlook’ta istenmeyen e-postaları engellemek aslında mümkün. Outlook’ta istenmeyen e-postalardan kurtulmak istiyorsanız, istenmeyen e-postalar aldığınız e-posta adreslerini engellemeniz gerekir; bunu yaptıktan sonra Outlook, engellenen e-posta adreslerinden gelen tüm e-postaları otomatik olarak Önemsiz klasörüne gönderir. Outlook’ta belirli bir e-posta adresinden gelen e-postaları engellemek oldukça kolaydır ve yapılması gerekenler aşağıda belirtirmiştir.

Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir?

 1. Outlook’u başlatın.
 2. Gidin  Ana  sekmesi.
 3. İstenmeyen bir e-postayı tıklayarak seçin.
 4. Önemsiz’i tıklayın.
 5. Ortaya çıkan bağlam menüsünde gönderiyi Engelle  üzerine tıklayın.
 6. Açılan iletişim kutusunda , eylemi onaylamak için Tamam’ı tıklayın. Outlook’un gelecekte belirli bir e-posta adresinden gelen e-postaları engellerken bu iletişim kutusunu göstermesini istemiyorsanız , Tamam’ı tıklamadan önce  Bu iletiyi tekrar gösterme  seçeneğini  etkinleştirdiğinizden  emin olun.

Bunu yaptıktan sonra, Outlook, engellenen e-posta adresinden aldığınız her bir e-postayı filtreleyecek ve bu e-postaları görmeniz yerine Önemsiz klasörünüzde çürümeye başlayacaktır.

Çoğu kullanıcının Outlook hakkında bilmediği, masaüstü e-posta istemcisinin, varsayılan olarak, kullanıcının Gelen Kutusu’nda gördüğü istenmeyen e-postaların miktarını azaltmak için birkaç önlemi vardır. Bu önlemler, bir e-postanın istenmeyen posta / önemsiz olup olmadığını belirlemek için bir dizi farklı faktör kullanmak üzere tasarlanmıştır ve e-postanın otomatik olarak İstenmeyen Posta klasörüne gönderildiği belirlenir. Outlook’taki istenmeyen e-postaları engellemek için kullanıcılar bu önlemleri sıkılaştırıp biraz daha sıkı hale getirebilirler. Bunu yapmak için, basitçe

 1. Outlook’u başlatın.
 2. Gidin  Ana  sekmesi.
 3. Önemsiz’i tıklayın.
 4. Önemsiz E-posta Seçenekleri çıkan bağlam menüsünde.
 5. İstenmediğiniz önemsiz e-posta koruma düzeyini seçin  altında  gereksinimlerinize uyan seçeneği seçin ve Outlook’taki istenmeyen e-posta size artık göstermeyecektir.                                                                                                                                                Not: Eğer seçerek sonunda ise  Yüksek  koruma seçeneği, bazı meşru e-postalar zaman zaman Outlook’un filtrelerine takılabilir olabilir, nedenle bu seçeneği kullanırsanız sık sık Önemsiz klasörüne üzerinde kontrol önerilir.
 6. Tıklayın  uygula daha sonra ve  OK.

Bazı e-posta adresi veya alan adı varsa, Outlook vardır üzerinde size sadece tekrarlayabilirsiniz bakılmaksızın ne kadar zor istenmeyen e-posta koruma önlemleri arasında gelen e-postaları almak istiyorum  adım 1 – 4 gidin yukarıdan  Güvenilir Gönderenler , sekmesine tıklayın  Ekle … ve bu e-posta adreslerini veya etki alanlarını Outlook’un Güvenli Gönderenler  listesine ekleyin  . Güvenli Gönderenler  listenizdeki adreslerden veya alanlardan gelen e-postalar  bir koridor geçirir ve Outlook’un filtreleri ve e-posta tarama protokolleri tarafından herhangi bir şekilde etkilenmez.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Teknoloji alanında okuduğu bildiği bilgileri sizlerle paylaşmak varsa soru ve sorunlarınıza çözüm aramak isteyen teknoloji meraklısı biri.

Bir Cevap Yazın

 1. Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir? için yorumda bulun

  Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Outlook Ta İstenmeyen E-postaları Nasıl Engellenir? için ilk yorumu yapabilirsin.