WhatsApp yedeklemeleri sorunları ve çözümleri

3 dk okuma süresi

WhatsApp yedeklemeleri sorunlar ve çözümler Bu makalede, WhatsApp yedeklemesinden sohbet geçmişinizi yedeklerken ve geri yüklerken bilinen başlıca sorunları listeledik. Çözümlerin neler olduğunu keşfetmek için aşağıdaki ayrıntıları okuyun.

WhatsApp yedeklemeleri sorunları ve çözümler

WhatsApp yedeklemeleriyle ilgili sorun yaşayan tüm kullanıcılara ses vermek için bu makaleyi yazmaya karar verdim. Android’deki WhatsApp kullanıcıları genellikle sohbet geçmişlerini yedeklerken sorunlar yaşayabilir, bunun yerine iOS kullanıcıları sohbet geçmişlerini iCloud’a yüklerken ve geri yüklerken de zorluk yaşayabilir.

Android için WhatsApp yedeklemeleri sorunları

  • WhatsApp, sohbet geçmişini yedeklemeyi asla sona erdirmez veya otomatik olarak iptal edilir: Android sürümünüzdeki arka plan verileriyle ilgili bir sorun olabilir. Benzer bir sorun yaşarsanız, WhatsApp için pil optimizasyonunun kapalı olduğundan emin olun. Geçmişte WhatsApp için pil optimizasyonu etkinleştirildiğinde bazı kullanıcılar da çıkartmalarla ilgili sorunlar yaşıyordu.
  • Yedeklemeyi hazırlamak gerçekten sonsuz görünüyor: WhatsApp için pil optimizasyonunu kapatmak burada da yardımcı olabilir. Bazı insanlar bunu Android 11’de yaşıyor, ancak bunun Android 11’in kendisinde bir sorun olup olmadığı veya daha düşük Android sürümlerinin de etkilenip etkilenmediği bilinmiyor.
  • Yedekleme% 99’da kalıyor: bilinen tek çözüm yedeklemenizi yeniden başlatmaktır. Sohbet geçmişinizi tekrar yedeklemeyi deneyin ve sorun çözülmelidir.
  • WhatsApp’ı yeniden yükledim ancak WhatsApp önceki yedeğimi görmüyor: doğru Google hesabını kullandığınızdan emin olun. Halihazırda doğru Google hesabını kullanıyorsanız, oturumu kapatıp tekrar açmayı deneyin: bu çoğu zaman yardımcı olur ve WhatsApp artık yedeğinizi görmelidir.

İOS için WhatsApp yedeklemeleri sorunları

  • Yedekleme rastgele takılıyor: bu alan iCloud’unuza bağlıdır. İCloud’da yedekleme için boş alan olduğuna inanıyor olsanız bile, önemli bir kuralı bilmelisiniz: iCloud hesabınızda yedeklemenizin gerçek boyutunun 2,05 katı boş alan yoksa, yeni bir plan satın almanız gerekir. iCloud’dan. Örneğin, yeni yedekleme boyutu 3 GB ise, 3 GB x 2,05 = 6,15 GB gerekir. Bu durumda daha fazla depolama alanı satın almanız gerekir.
  • Yeniden yüklemeden sonra WhatsApp önceki yedeğimi görmüyor: çözüm Android için de listeleniyor, WhatsApp’ın iPhone Ayarları> iCloud> WhatsApp’tan iCloud’daki dosyaları okuma izni olup olmadığını doğrulamanız gerekiyor. Zaten açıksa, doğru Apple Kimliğini kullanıp kullanmadığınızı doğrulamanız gerekir.
  • WhatsApp sohbet geçmişimi geri yükledi ancak artık medyayı görmüyorum: maalesef bu, yıllardır süren bir WhatsApp sorunu ve hiçbir zaman düzeltilmedi. Genellikle geri yüklenecek çok fazla medyanız olduğunda olur. WhatsApp’ın nihayet sohbet geçmişinizi ve medyanızı sorunsuz bir şekilde geri yükleyip yükleyemeyeceğini görmek için yedekten geri yükleyerek WhatsApp’ı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak devam ederse, ne yazık ki yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. WhatsApp’ta uygulama içi yedekleme özelliğini kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederek Twitter’da bu sorun hakkında birçok kez konuştum . Sohbet geçmişinizi iCloud Ayarları> iCloud Yedekleme> Şimdi Yedekle’den yedekleyebilirsiniz. Bu prosedür, yeni bir iPhone’a geçtiğinizde geri yükleyebileceğiniz cihazınızın tüm içeriğini yedekleyecektir.

Aşağıda, WhatsApp‘ın medyayı sohbet geçmişinden geri yükleyemediği sorunla ilgili bazı ekran görüntülerini ve tweet’leri görebilirsiniz.

Size verebileceğim tek öneri, medyayı kaybetmek istemiyorsanız, iPhone içeriğinizin tamamını iCloud Ayarlarından yedeklemenizdir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x