WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir

2 dk okuma süresi

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir WhatsApp, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan inanılmaz derecede popüler bir mesajlaşma hizmetidir. Ancak, birçok kişi tarafından kullanıldığı için en iyisi olduğu anlamına gelmez. Ayrıca, Facebook’a ait olması, kişisel verilerinin toplanması ve reklamcılık için kullanılması konusunda bazı endişelere neden oluyor.

Bu sorunlarla ilgili endişeleriniz varsa ve yalnızca WhatsApp hesabınızı silmek istiyorsanız, bunun aslında oldukça kolay olduğunu ve WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yapmanız gereken şeyin bu olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız.

WhatsApp Hesabın Silme

 1. WhatsApp’ı açın
 2. Ayarlar’a gidin
 3. Hesap> Hesabımı sil’e dokunun
 4. Kendinizi doğrulamak için numaranızı girmeniz gerekecek
 5. Daha sonra, hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmeniz istenecektir.

Silmeden Önce Verilerinizi İndirme

Şimdi, WhatsApp hesabınızı silmek aşağı yukarı kalıcı bir işlem olduğundan, korumak istiyorsanız önce sohbet günlükleriniz gibi bazı verilerinizi indirmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca sohbetteki tüm medyayı dışa aktarabilir ve ardından bunları sabit sürücünüz, bulut gibi başka bir yere kaydedebilirsiniz.

 1. Dışa aktarmak istediğiniz WhatsApp sohbetini açın
 2. En üstteki sohbetin adına dokunun. Android için üç nokta düğmesine dokunun.
 3. Sohbeti dışa aktar’a dokunun . Android için Diğer> Sohbeti dışa aktar’a gidin
 4. Fotoğraf veya video gibi medyayı dahil etmek isteyip istemediğinizi seçin
 5. Çıkarılabilir bir dosya sohbetinizi içerir ve ortam oluşturulur ve bunu telefonunuza kaydedebilir veya e-postanıza gönderebilirsiniz.

WhatsApp’tan Verilerinizi Talep Etme

Gizlilikleri ve WhatsApp’ın hesaplarını silmeden önce kendileri hakkında ne tür veriler toplamış olabileceği konusunda biraz endişelenenler için, şirketten verilerinizin bir kopyasını gerçekten talep edebilirsiniz. Bu özellik, Cambridge Analytica veri skandalının hemen ardından geldi ve WhatsApp, kullanıcılara, kullanıcılar hakkında çok az veri toplandığına dair güvence vermek için bu özelliği tanıttı.

Bununla birlikte, sadece kendiniz için iki kez kontrol etmek istiyorsanız, kolayca talep edebilirsiniz.

 1. Ayarlar’a gidin
 2. Hesap> Hesap bilgisi iste seçeneğine gidin
 3. Rapor iste’ye dokunun

WhatsApp’a göre şirket, bir talebin işlenmesinin ve kullanıcılara sunulmasının üç gün kadar sürebileceğini, bu nedenle hemen göremeyeceğinizi söylüyor. Ancak, rapor görüntülenmeye hazır olduğunda uygulama sizi uyaracaktır. Mevcut olduğunda:

 1. Ayarlara gidin
 2. Hesap> Hesap bilgisi iste seçeneğine gidin
 3. Raporu indir’e dokunun
 4. Raporu dışa aktar> DIŞA AKTAR’ı seçin ve ardından raporu kendinize e-postayla gönderebilir veya telefonunuza kaydedebilirsiniz

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x