Bilgisayarda WhatsApp görüntülü görüşmeleri nasıl yapılır

1 dk okuma süresi

Bilgisayarda WhatsApp görüntülü görüşmeleri nasıl yapılır Arkadaşlarınızla veya ailenizle takılmak için düzenli olarak WhatsApp görüntülü arama özelliğini kullanıyorsanız, artık o küçük telefon ekranıyla sınırlı kalmanıza gerek kalmayacaktır. Mart 2021’den itibaren WhatsApp Masaüstü, bir masaüstü bilgisayar veya bir dizüstü bilgisayar kullanarak görüntülü arama yapmanızı ve almanızı sağlar. İşte masaüstü bilgisayarınızda WhatsApp aramalarını nasıl yapacağınız!

Mart 2021 itibarıyla bu özellik, Mac veya Windows bilgisayarınız için indirmeniz gereken WhatsApp masaüstü uygulamasıyla sınırlıdır. Göz atma tabanlı WhatsApp Web kullanıyorsanız, WhatsApp arama özelliği sizin için etkinleştirilmeyecektir.

Bu özelliği denemeden önce, Windows veya macOS için bağımsız WhatsApp Masaüstü uygulamasını gerçekten kullandığınızdan emin olun.


Bilgisayarınızda WhatsApp aramaları nasıl yapılır

Yapmanız gereken ilk şey, MacOS’ta AppStore’a, Windows Mağazasına veya bu bağlantılı web sitesine gidip WhatsApp masaüstünü indirmektir. Yazılımı kurun ve aşağıdaki talimatları izleyin.

resim 2 030521 090527 AM
QR kodunu WhatsApp-Web’den zaten biliyor olabilirsiniz! /
  • QR kodunu tarayarak cep telefonunuzu masaüstü uygulamasına bağlayın.
  • Bunu yapmak için, mobil uygulamada otomatik olarak bir QR tarayıcı başlatacak olan “WhatsApp Web” girişini bulacaksınız.
  • Artık bilgisayarınızdaki tüm sohbetleri görebilirsiniz. Soldaki çubukta istediğiniz telefon veya video görüşmesi partnerini seçin ve ardından sağ üstteki iki simgeye tıklayın.
  • Çağrı şimdi başlamalıdır. Sağ üst köşedeki üç nokta, tıpkı Skype, Meet ve Co.’da olduğu gibi ses kaynağını seçmenize olanak tanır.

Not: Gelen aramaları yanıtlamak işlemi bilgisayarda da çalışır

Masaüstünüzde WhatsApp aramaları özelliğini henüz kullandınız mı? Deneyimin ne kadar iyi / kötü olduğunu bize bildire bilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x