Samsung Galaxy Note 5 Klavye Çalışmıyor

Samsung Galaxy Note 5 Klavye Çalışmıyor Elektronik cihazların bazı yazılım ve donanım sorunları ile karşı karşıya kalması nedeniyle kusurları tamamen ortadan kaldıran bir asla cihaz bulamazsınız – bu, hatalı oldukları anlamına gelmez ve bazı kolay çözümlerle hızlıca düzeltebilirsiniz. Akıllı telefon kullanırken, yazılım veya donanım hataları nedeniyle bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hataların çoğu kolayca çözülebilir. Eğer sizinde  Samsung Galaxy Note 5 klavye çalışmıyor bu makaleyi okuyarak sorunu çözmek için birkaç düzeltmeyi deneye bilirsiniz.

Galaxy Note 5 klavye için olası düzeltmeler

Cihazı yeniden başlat

Bu, güç ve ses kısma düğmesine yaklaşık 10 saniye boyunca basmanızı gerektiren ilk adımdır. Cihazınız kapanacak. Birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın. Bu, birçok kişi için sorunu çözebilir. Basit bir yeniden başlatma bazen çok yararlı olduğu asla unutmayın. Bunun nedeni, telefonun yeniden başlatılmadan 200 saatten fazla bir süre kullanıldığında, çeşitli özellikler ve uygulamaların düzgün çalışmamasıdır.

Klavye uygulamasının önbelleğini temizle

Samsung klavye çalışmıyorken, klavye uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin. Nasıl mı?

 1. Cihazınızın ana ekranındaki uygulamalar simgesine dokunun.
 2. Ayarlar> Uygulamalar yöneticisi> Tümü sekmesine gidin.
 3. Bu, cihazda bulunan tüm uygulamaları size gösterecektir.
 4. Şimdi klavye uygulamasına dokunun ve önbelleğe alınmış verilerini silmek için önbellek seçeneğine dokunun.
 5. Net veriler üzerine dokunun ve uygulamada oturum açma detayları, ayarlar vb. Tüm bilgileri siler.

Şimdi, uygulamayı bir kez daha kurun ve Galaxy Not 5’inizde klavyenin sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Cihaz ve klavye uygulamasını güncelle

Cihazınız için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Güncelleştirme, hatalar ve hatalar için bazı düzeltmeler taşır. Ayrıca, kullandığınız klavye uygulamasının en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Play Store’u açın, menüyü açmak için üç yatay çizgiye dokunun ve ardından Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Klavye uygulaması için bir güncelleme varsa, indirin.

Cihazı güvenli modda önyükleme

Bazen hata uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir. Galaxy Note 5 klavye çalışma sorunu nedeni olabilir. Yapmanız gereken şey cihazınızı güvenli moda getirmektir.

 1. Cihazı tamamen kapatın.
 2. Güç düğmesine birkaç saniye basın ve ekranda Galaxy Note 5’i gösterecektir. Açma / kapama tuşunu serbest bırakın ve ses kısma tuşuna basın.
 3. Telefon yeniden başlatılıncaya kadar tutmaya devam edin. Tamamlandığında, ekranın sol alt köşesinde güvenli mod gösterecektir.

Klavye uygulamasının güvenli modda sorunsuz çalışıyorsa, uygulamalardan bir ve birkaçtanesi bu hatayı almanıza sebeb olabilir. Şunları yapabilirsiniz birer birer kaldırarak hataya neden olan uygulamayı bula bilirsiniz veya telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlaya bilirsiniz. (aşağıda açıklanmıştır).

Telefonu Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu işlem telefonunuzda ki her şeyi siler ve sıfırlama işlemi yapmanız gereken son seçenektir. Dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Fabrika ayarlarına sıfırlama adımları.

 1. Ayarlara git
 2. Ardından Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun.
 3. Fabrika Verileri Sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil’e dokunun. Hepsi bu kadar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Samsung Galaxy Note 5 Klavye Çalışmıyor için yorumda bulun

  Samsung Galaxy Note 5 Klavye Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy Note 5 Klavye Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.