Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı

Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı Google Play’den bir uygulamayı indirmeye çalışırken karşılaştığınız sorunla karşılaştınız mı? Hizmetin yeni sürümü başarısız oldu ve ekranda ” Devam etmek için önceden bu cihaz ile senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın ” mesajı mı aldınız? Eğer öyleyse bu makale sizin için. 

Google Store’un çalışmaması ve ” Onaylanmamış cihaz ” hatası göstermesinin nedeni şu şekilde gerçekleşir. Google, haklarını korur ve kullanıcılara eksiksiz ve konforlu hizmetler ve uygulamalar işlemleri sunar. Bu nedenle şirket, Google soft ve servislerini kullanan cihazların üreticilerini lisans almak için zorunlu kılıyor. Süreç birçok ülkede mevcuttur. 

Peki Google neden böyle bir yola baş vuruyor? 

 • Cihazlar kaydedilmemiş olabilir;
 • Uygulamalar ve işletim sistemi Android güncellenemedi;
 • Google’ın üreticiyi onaylamadığı için üçüncü taraf Google uygulamalarının cihaza yüklenebilmesi mümkündür;
 • Uygulamalar ve hizmetler yanlış çalışabilir; 
 • Rezerv kopyaları teminatsız yollarla elde edilebilir.

Google, iş ortaklarını henüz onaylanmamış cihazlarda GMS işlemlerinin engelleneceğini bildirmiştir . Ruhsatsız bir cihazın ilk aktivasyonu, kullanıcıya doğru Google hizmetlerinin (Google Store’un yanı sıra) hiçbir garantisi verilmediğini bildiren açılır mesajı gösterir. Ardından, Google uygulamaları indirme işlemi engellenecek. Kullanıcılar, üçüncü taraf uygulama mağazalarını aramak veya APK aracılığıyla uygulamaları manuel olarak yüklemek zorunda kalacak.  Böyle bir durum söz konusuysa, istenen bir uygulamayı indirirken “Cihaz Google tarafından onaylanmadı” mesajını almak için şaşırmayın. Devam etmek için önceden bu cihaz ile senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın sorunu nasıl çözülür? bence en kolay ve basit yöntem en fazla 72 saaat bekledikten sonra bu sorun otomatik olarak ortadan kalkacaktır. ama bn beklemem diyorsanız tabi o başka.

Açıkçası, Google, ihlalleri ve küresel olarak üretilen cihazlar için lisans almayı reddedenlerle savaşmaya başlıyor. Bu program dünyaya yayıldığında, belli bir bölgeye geldiğinde zaman meselesidir. Bugün sahip olduğumuz, belirli bir uygulamayı güncelledikten sonra Ayarlar menüsünde ” Cihaz Sertifikasyonu ” adlı yeni bir satır görünüyor. Neyse ki bu zorluğu atlatmak hala mümkündür. 

“Onaylanmamış cihaz” sorunu çözümü başarıyla bulundu. Sorunu çözmeye başlamadan önce , okuyucularımızı uyarmak istiyoruz :

 1. İlk olarak, bu yöntemi kullanmanın riskli olduğunu anlamalısınız. Cihazınız geçici veya iyi durumda olabilir.
 2. Hiç kimse, bu yöntemin sizin durumunuzda etkili olacağını garanti edemez.

Gereksinimler:

 • Kök erişimi;
 • Kök kaşif;
 • Dosyalar build.prop [stok ve özel].

Eylemler:

 1. Aşağıdaki satırı, stock build.prop öğesinden özel build.prop dosyasına değiştirin :
  ro.product.brand = 
  ro.product.manufacturer = 
  ro.build.product = 
  ro.product.model = 
  ro.product.name = 
  ro.product.device = 
  ro.build.description = 
  ro.build.fingerprint =
 2. Değişiklikleri kaydedin;
 3. Ayarlar -> Uygulama yöneticisi -> Google Play Store’a gidin -> Tüm verileri temizle;
 4. Aynı adımları gerçekleştirin ve Google Play Hizmetlerini temizleyin;
 5. Akıllı telefonunuzu Kurtarma programına alın (TWRP önerilir);
 6. TWRP Recovery menüsünde “Wipe” (Gelişmiş Silme) -> Cache ve Dalvik Cache;
 7. Cihazınızı yeniden başlatın ve Google Play Store’u çalıştırın.

Uyarı: Özel bir rom kullandığınız için , Ayarlar bölümünde ” Sertifikasız Aygıt ” mesajını görmeye devam edersiniz . Her şey düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra, Google Play’den indirme veya güncelleme uygulamalarını etkilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı için yorumda bulun

  Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı için ilk yorumu yapabilirsin.