Whatsapp web çalışmıyor

Whatsapp web çalışmıyor WhatsApp, mesajlaşma uygulamasının bilgisayar tabanlı bir uzantısını yayınladıklarında kullanıcılarına daha da uygun bir deneyim iletmeyi başardı. WhatsApp Web, her iki cihaz da senkronize edildiğinden, cep telefonunuzda ve PC’nizde mesaj göndermenize ve almanıza olanak tanır.

 WhatsApp Web’i Kullanmak İçin Ne Gerekiyor?

– telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabı

– Bilgisayarınızdaki Safari, Chrome, Firefox, Opera veya Edge’in en yeni sürümü.

– Akıllı telefonunuzda ve PC’nizde sabit bir internet bağlantısı

Birçok kişi WhatsApp Web’i kullanırken mesaj gönderme ve alma ile ilgili sorunlar yaşadığını bildirmiştir ve bunun başlıca nedeni telefon ve / veya bilgisayarlarının sabit bir internet bağlantısına sahip olmamasıdır. Sorunu nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Telefon Bağlantınızla İlgili Sorunlar

WhatsApp Web’inizin telefonunuzdaki mesajlaşma uygulamasının bir uzantısı olduğunu unutmayın. Dolayısıyla, mobil cihazınız güvenilir bir web bağlantısına sahip değilse, WhatsApp’ı düzgün kullanmayla ilgili sorunlara neden olabilir. Telefonunuzda WhatsApp’a bir mesaj göndermeyi deneyin, eğer yapamıyorsanız, aşağıdaki adımlara geçin:

İphone için

 • Telefonunu yeniden başlat.
 • Kablosuz veya Uçak Modunuzu kapatıp açın.
 • App Store’dan en son WhatsApp sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın.

Android için?

 • Telefonunuzu, Wi-Fi veya Uçak Modunuzu kapatın ve açın.
 • Kablosuz yönlendiricinizi yeniden başlatın.
 • Google Play’den en yeni WhatsApp sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Verilerinizin etkin olup olmadığını kontrol edin.

Windows Phone için

 • Telefonunuzun Windows Mağazası’ndan en son WhatsApp sürümüne sahip olup olmadığını kontrol edin.
 • Çalışan İnternet erişimi ve taşıyıcı ağınızla bir veri planı ile Wi-Fi bağlantınızın olduğundan emin olun. (Wi-Fi yalnızca Windows cihazları, WhatsApp’ı kullanırken sorun yaşar).
 • Wi-Fi ağınızın kapsama alanı içinde olduğunuzu görün. Ayrıca, mobil operatörünüz tarafından desteklenen bir konum olmalıdır.
 • Telefonunu yeniden başlat.

Bilgisayar Bağlantınızla İlgili Sorunlar

Akıllı telefonunuzun kararlı bir internet bağlantısı olduğunda, bir sonraki adım PC’nizin bağlantısını kontrol etmektir. İşte atılması gereken adımlar:

Bilgisayarınızın internet bağlantısının çalıştığından emin olun.

WhatsApp Web sayfasını yenileyin.

Web oturumunuzu çıkış yaparak tekrar etkinleştirin, sonra tekrar giriş yapın.

Web tarayıcınızın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin.

Yukarıda listelenen Internet Explorer ve diğer tarayıcıların, WhatsApp Web tarafından desteklenmediğini unutmayın. Ayrıca, yönetilen bir ağ kullanıyorsanız (okulda veya ofiste olduğu gibi), WhatsApp Web’in bağlantılarını sınırlayacak veya engelleyecek şekilde yapılandırılmış olabilir ve mesajlaşma platformunu kullanmak için ağ yöneticinizden izin almanız gerekir.

WhatsApp mobil uygulamanızı PC’nizle senkronize etmek daha uygun olabilir. Yani daha kolay mesajlaşmanın keyfini çıkarmak için Windows bilgisayarınızda veya Apple PC’nizde WhatsApp Web’i indirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Whatsapp web çalışmıyor için yorumda bulun

  Whatsapp web çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp web çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.