Deseni unuttuğumuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma

Deseni unuttuğumuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma Desen kilidinizi unuttuğunuzda Android akıllı telefonunuza geri dönmenin birkaç yöntemi vardır, ancak bazıları yalnızca Android’in yeni veya eski sürümlerinde çalışır. 

En iyi önerimiz: Cihazımı Bul (Android 2.3 ve üstü için)

PIN kodunuzu unuttuktan sonra bu, cihazınıza tekrar erişmenin en basit ve en iyi yoludur. Telefonunuzdaki Google Hesabınıza giriş yaptığınız sürece, bu sizin için çalışacaktır.

cihaz ağımı bul

Bilgisayarınıza girin, daha önce Android Cihaz Yöneticisi olarak bilinen Google’ın Cihazımı Bul hizmetine giriş yapın ve söz konusu cihazı hesabınızla ilişkili cihazlar listesinden seçin. Karşı sezgisel görünse de, “Kilitle” ye dokunun. Telefonunuzu yeni bir kodla kilitlediğinizde, unuttuğunuz orijinal kodu geçersiz kılar. Sonra, önceden telefonuna tekrar erişebilirsin!

Akıllı kilit (Android 5.0 ve üzeri)

Android’in daha yeni sürümleri, bir Google hesabı giriş bilgileriyle açılabilen eskilerine göre daha sıkı bir güvenceye sahiptir. Ancak, örneğin evdeki Wi-Fi şebekenize bağlandığında olduğu gibi, belirli koşullar altında telefonunuzun otomatik olarak kilidini açmanıza olanak sağlayan Akıllı Kilit özelliğine sahiptir. Bu durumda, düzeninizi veya PIN’inizi unuttuğunuzda, telefonunuz olmadan kilidini açmak için sadece eve dönün.

Bu, çeşitli koşullar için ayarlanabilir.

akıllı kilit şifresini göster
Akıllı Kilidi ayarlamak kolaydır ve başınızı gerçekten koruyabilir.

Google hesabınızı kullanın (Android 4.4 ve daha eski sürümler)

Böylece, cihazınız kilitlendi ve düzeninizin kilidini açıklayamıyorsunuz. Ne yaparsın? Neyse ki, panik yapmanıza gerek yok, çünkü cihazınıza girmenin oldukça basit bir yolu var.

androidpit samsung galaxy s5 05
Kilit ekranında sıkışıp kalmayın.
  • Deseni beş kez açmaya çalışın (belki şanslısınız ve tahmin edersiniz / hatırlarsınız!).
  • Beşinci denemeden sonra kilitleneceksiniz, ancak ekranın altında “Deseni Unuttum” yazan bir seçenek görünecek. Üstüne tıkla.
  • Google Hesabınıza giriş yapın.
  • Google Hesabınızla doğrulandığında, yeni bir PIN, kalıp, kilit vb. Seçebilir ve cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama

Son çare fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak bu Android cihazınızda ki tüm verileri sileceğinden, bu nedenle yalnızca yukarıdaki seçeneklerin tümünü denediyseniz bunu yapın.

Telefonunuzu kilitli bir telefonla yapmanın en kolay yolu, Google’ın Cihazımı Bul’a çevrimiçi giriş yapmaktır. Buradan komple bir fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğine sahipsiniz.Cihazımı Bul

Herhangi bir nedenle Android Aygıt Yöneticisi’ne erişemiyorsanız veya kilitli cihazda Google Hesabınıza giriş yapmamışsanız, bir donanım sıfırlaması yapmanız gerekir; bu, cihazınızın kurtarma moduna manuel olarak girilmesi anlamına gelir.

Bir donanım fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi her cihaza göre farklılık gösterir, ancak genellikle cihazınız kapalıyken güç ve ses düğmelerini basılı tutmayı içerir. 

androidpit nexus 5 önyükleyici 1
Bir donanım fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için kurtarma moduna girin. /

Android’de kilit ekranını açmak için başka ipucunuz var mı? PIN kodunuzu sıfırlama girişimleriniz başarılı oldu mu? Yorumlarda bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. telefon desen kilidi açma Deseni unuttuğumuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma için yorumda bulun

    Deseni unuttuğumuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deseni unuttuğumuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma için ilk yorumu yapabilirsin.