Windows, uygun bir yazıcı sürücüsünü bulamıyor

Windows, uygun bir yazıcı sürücüsünü bulamıyor Windows 10, özellikle birçoğumuz ilk yıl boyunca ücretsiz olarak yükseltme yaptığımızda oldukça sağlam bir işletim sistemidir. Ama elbette, hiçbir şey mükemmel değildir.

Bununla birlikte, bu tür yükseltmelerdeki yaygın sorunlardan biri de yazıcı desteğidir. Yüklemeden önce yazıcınızı desteklemeyecekse Windows 10 sizi uyarmalıydı, ancak desteklenen modeller bile bir yükseltme işleminden sonra düzgün çalışmayabilir. Yeni işletim sistemleri her zaman eski yazıcıların sürücülerini içermez ve üreticiler her zaman zamanında güncelleştirilmiş sürücüler sunmazlar.

Yazıcı paylaşım izinlerini ayarlayın

Sürücünüzü güncelledikten sonra hala bu hatayı görüyorsanız, yazıcı paylaşım izinlerinize bakma zamanı gelmiştir. Çünkü bunu yanlış yapmak da hataya neden olabilir. 

 • :Yazıcınızı ana bilgisayarınızda paylaşma.
 • misafir bilgisayarınızda ağ bulmayı ve dosya ve yazıcı paylaşımınıaçmak. Ana bilgisayar: yazıcıyı paylaşan bilgisayar. 
 • Konuk bilgisayar: paylaşılan yazıcıdan yararlanan bilgisayar. Onları doğru ayarlamak için rehberimiz:Ana bilgisayarınızda 1-3 adımlarını uyguladığınızdan emin olun.
 1. Klavyenizde, Windows logo tuşuna ve R’ye aynı anda basın. Daha sonra kopyala & kontrolü Microsoft.DevicesAndPrinters / kutuya yapıştırın ve Tamamı tıklayın.
 2. Yazıcılar altında , yazıcınıza sağ tıklayın ve Yazıcı özelliklerini tıklayın.
 3. Paylaşımı yazan kutuyu işaretleyin sekmesini bu yazıcıyı paylaş tıklayın uygula > – Tamam.

  Yazıcıya erişmesi gereken HER bilgisayarda 4-6. Adımları uyguladığınızdan emin olun.
 4. Klavyenizdeki tuşuna basın. Windows logosu tuşu ve aynı anda. Sonra kopyala & kontrol / isim Microsoft.NetworkAndSharingCenter kutuya yapıştırın ve Tamam ‘ı tıklayın.

 5. Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir’i tıklayın.
 6. Konuk veya Genel (geçerli profil) altında, Ağ bulmayı aç seçeneğini ve Dosya ve yazıcı paylaşımını aç seçeneğini tıklayın. Değişiklikleri kaydet’i tıklayın.
 7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows’un uygun bir yazıcı sürücüsü sorunu bulunup bulunmadığını kontrol edip etmediğini kontrol edi .

Umarım sorununuzu başarıyla çözdünüz, Herhangi bir sorunuz, öneriniz ve fikriniz varsa, lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. windows yazıcıya bağlanamıyor Windows, uygun bir yazıcı sürücüsünü bulamıyor için yorumda bulun

  Windows, uygun bir yazıcı sürücüsünü bulamıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows, uygun bir yazıcı sürücüsünü bulamıyor için ilk yorumu yapabilirsin.