Mac Malwarebytes Nasıl Kaldırılır

Mac Malwarebytes Nasıl Kaldırılır bir noktada, Mac’te kötü amaçlı yazılım, casus yazılım,önemsiz yazılım ve diğer çöp tehditlerini taramak için popüler Malwarebytes aracını bir Mac’e yüklemiş olabilirsiniz, ancak bir noktada Malwarebytes’i Mac’ten kaldırmak istediğinize karar verebilirsiniz. ve yardımcı programı bir bilgisayardan kaldırın.

Malwarebytes’in ücretsiz veya ücretli sürümünü kullanıyorsanız, onu kaldırmanın oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Malwarebytes’i Mac’ten kaldırmak için iki yöntemi ele alacağız.

Mac OS’tan Malwarebytes Nasıl Kolayca Kaldırılır

Malwarebytes’i Mac’ten kaldırmanın en basit yolu, yerleşik uninstaller uygulamalarını kullanmaktır:

  1. / Applications klasöründe bulunan Mac’deki Malwarebytes uygulamasını açın
  2. “Yardım” menüsünü aşağı çekin ve “Malwarebytes Kaldır” ı seçin
  3. Malwarebytes’i Mac’ten tamamen kaldırmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda “Evet” seçeneğini seçin.
  4. Malwarebytes’i kaldırmak için yönetici şifresiyle doğrulayın

Malwarebytes’i Mac’ten kaldırmak için tercih edilen yöntem budur. Çok kolaydır ve nispeten hızlıdır ve Malwarebytes’in her bileşenini bilgisayardan başka bir şey yapmak zorunda kalmadan çıkarması gerekir.

Bununla birlikte, birincil uygulama daha önce kaldırılmışsa gerekli olabilecek başka seçenekler de vardır, ancak diğer Malwarebytes bileşenleri sistemde kalır.

Malwarebytes’i Komut Dosyası ile Kaldırma ve Kaldırma (Uygulama Eksikse, Çalışmıyorsa, vb.)

Bazı nedenlerden dolayı Malwarebytes’i kaldırmak için yukarıdaki kolay yaklaşım işe yaramazsa veya belki de birincil Malwarebytes uygulamasını zaten sildiyseniz ve bu nedenle artık dahili kaldırma işlevini kullanma olanağınız bulunmuyorsa, başka bir ücretsiz Malwarebytes. İşte bu nasıl çalışır:

  1. Malwarebytes uninstaller betiğini https://downloads.malwarebytes.com/dosya/mac_uninstall_script/ adresinden indirin.
  2. “MWB Kaldır” aracını İndirilenler klasöründen başlatın.
  3. Malwarebytes’in tüm bileşenlerini Mac’ten kaldırmak isteyip istemediğiniz sorulduğunda “Evet” seçeneğini seçin.

Tamamlandığında, Malwarebytes silinmiş ve tüm bileşenler Mac’ten kaldırılmış olacak.

Bu makalede ortaya çıkan belirli örnek için, bir kullanıcı Malwarebytes uygulama bileşenlerini belirli bir Mac’ten kaldırmak için kaldırma komut dosyasını kullandım çünkü bir kullanıcı Malwarebytes uygulamasını bilgisayardan zaten silmiş ( Mac uygulamalarını silmek için bu yöntemi kullanarak ), ancak Uygulamanın bileşenleri kaldı, bu genellikle bir uygulamayı Çöp Kutusuna sürüklerken uygulama durumuyla ilgili her şeyi kaldırmaz. Malwarebytes’i bir Mac’tan kaldırmayı hedefliyorsanız, her iki yaklaşımı da kullanabilirsiniz, ancak uygulama yerleşik kaldırma aracıyla eksikse, kaldırıcı komut dosyasını kullanmak kalan Malwarebytes bileşenlerini Mac’ten kaldırmaya devam edecektir.

Bu kaldırma yöntemleri, Mac OS veya Mac OS X’in herhangi bir modern sürümünü çalıştıran herhangi bir yarı-modern Mac üzerinde çalışmalıdır, bununla birlikte kaldırıcı komut dosyası yalnızca 10.10 ve sonraki sürümler için geçerlidir.

Teknik olarak konuşursak, Malwarebytes ürününü manuel olarak da kaldırabilirsiniz, ancak bu işlem uygulamanın kendisinde sunulan kaldırıcı aracı veya Malwarebytes’ten indirilebilen kullanılabilir kaldırıcı komut dosyasını kullanmaktan çok daha zordur. Malwarebytes uygulamasını manuel olarak kaldırmak istiyorsanız, çeşitli kullanıcı ve sistem klasörlerini kazıp, çeşitli dosyalar, uzantılar ve uygulamanın diğer bileşenleri ve diğer şeyler için sistem dosyalarını araştırıyor  olacaksınız. Bu gerçekten sadece çok gelişmiş kullanıcılar için uygundur ve daha kolay kaldırma yöntemleri olduğunda bunu yapmak için çok az amaç vardır.

Açıkçası, bu bir öneri değil, bu sadece Malwarebytes’i MacOS’tan nasıl kaldıracağınızı gösteren bir öğretici. Malwarebytes kullanıyor ve yararlı buluyorsanız, kullanmayı bırakmak veya Mac’ten kaldırmak için hiçbir neden yoktur. Ve unutma, şimdilik onu bitirdikten sonra kaldırırsan, istersen Malwarebytes’ı her zaman tekrar kurabilirsin.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Malwarebytes popüler bir Mac yardımcı programıdır ve ücretsiz indirme sürümü bile bir Mac’ten kötü amaçlı yazılım ve önemsiz yazılımı taramak ve kaldırmak için çalışır, ancak kullanıp kullanmamanız veya kaldırmak isteyip istemediğiniz tamamen size bağlıdır. Genel olarak iyi sayılır ve bazı diğer tarama ve temizlik hizmetlerinin sağladığı bazı bagajları (ve kötü başlıkları) taşımaz, bu nedenle Mac’te kötü amaçlı bir tarayıcı ve temizleme aracıyla ilgileniyorsanız bu bile iyi bir seçimdir. serbest seviye. Mac’e bir kötü amaçlı yazılım temizleme aracı yükleyecekseniz, yalnızca birini seçmek ve herhangi bir sorunu önlemek için üst üste gelmeyin. Örneğin MacKeeper’ı bir Mac’ten silmek isteyebilirsiniz..

Mac için Malwarebytes ile ilgili belirli bir düşünceniz veya deneyimleriniz var mı? Uygulamayı kullanıyor musunuz? Kaldırdın mı yoksa kaldırdın mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Malwarebytes Mac Malwarebytes Nasıl Kaldırılır için yorumda bulun

    Mac Malwarebytes Nasıl Kaldırılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mac Malwarebytes Nasıl Kaldırılır için ilk yorumu yapabilirsin.