Bir sabit sürücüyü nasıl imha edebilirsin?

Bir sabit sürücüyü nasıl imha edebilirsin? Hassas verilerle dolu erişilemez veya başka bir şekilde değersiz bir sabit sürücünüz var mı? Verilerin gün ışığını hiç çıkmayacağından emin olmak ister misiniz? Sabit sürücünüzü sildikten sonra , verilerinizi daha fazla korumak için aşağıdak i seçeneklerden birini deneye bilirsiniz. Bu yöntemler oldukça iyi bir iş çıkaracaktır.

 1. Verilerinizi yedekleyin . Odaklandığınız 90’lı yılların ve sevilen aile resimlerinin tüm uyandırdığı MP3’leri unutmak, utanç nedeninizi yok etmek ve federal hapishaneden kaçınmak. Bununla birlikte, tüm önemli ve yasal verilerinizi yedeklediğinizden emin olmak istersiniz, bununla birlikte, ortaya çıkan egzersizin tüm noktası, o şeylerin … bildiğiniz … olduğu.
 2. Sürücüyü silin . Yıkıma başlamadan önce daima sabit sürücünüzü silin. Daha heyecan verici yıkım yöntemleri, verileri geri alınabilir hale getirme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarırken, yüzde 100 garantili olamazlar (özellikle de hükümetin birkaç ay ve milyonlarca dolar harcamanızı istemek için istekli olduğuna inanmak için bir nedeniniz varsa) , kirli sırlar). Ancakverilerinizi silmek ve sürücünüzü havaya uçurmak? Evet, kimse onu geri almadı.
  • Yine de bir dakika için gerçekçi olalım, yine de: Bilgisayarınızın ciddi bir silme işlemi muhtemelen hile yapacak. Sadece çok ciddi ekipmana sahip olan bir kişi verilerinizi kurtarma şansına sahip olur ve hatta o zaman bile bunun mümkün olduğuna dair çok fazla kanıt yoktur.
 3. Bilgisayar kasasını aç. Bilgisayar kasanızı açın ve sabit disk sürücüsünü bulun. Her metal kasada, bazen metal kutu içinde bulunan farklı noktalarda bulunurlar. Sabit disk sürücüsünü bulmakta sorun yaşıyorsanız, modelinize bakmak zorunda kalabilirsiniz.
 4. Sabit sürücüyü açın. Sabit sürücü kasasını açın. Bu, sabit sürücünüzün modeline ve modeline bağlı olarak, bir grup vidayı farklı konfigürasyonlarda gevşetmeye büyük ölçüde neden olacaktır. Muhtemelen bir bant kesiliyor. Etiketlerin altında gizli vidaların sık sık olduğu uyarısında bulunun, böylece etrafta dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.
 5. Mıknatısları çıkarın. Alttaki tablaya ulaşmak için (gerçek amacınız) kol ve mıknatıs yapısını çıkarmanız gerekecektir. Vidalar var. Oldukça basit. Mıknatısları dikkatli bir şekilde çıkarın çünkü bunlar çok güçlüdür ve bunlarla kendinizi gerçekten incitebilirsiniz.
  • Cidden, onları buzdolabından çıkarmak için mücadele edeceksiniz. Parmakları bu şeylerle kırabilirsin. Ve sen, dua ne aşkı için bunları yemiyorum ve senin evcil hayvanların yemesine izin verme (evcil, bu durumda, çocukları içerir).
 6. Plakayı çıkarın. Bu, güzel bir ayna yapacak gibi görünen şey. Dairesel parçayı aşağıya doğru tutan merkezde sökmeniz gerekecektir. Bu, verilerinizin (en azından çoğunluğunun) depolandığı şeydir. Yok etmek için ihtiyacın olan şey bu. Bazen birden fazla tabla var, o yüzden buna dikkat edin.

 1. Bir çekiç kullanın. Tabağı tahrip etmenin en hızlı, en doğrudan yöntemi bir çekiçle. Bir gözlük takabilir ve temizlemesi kolaydır, bazı gözlükler ve güvenlik eldivenleri üzerinde kayış yapın ve George Lucas’ın mükemmel bir bayi olan her şeyin üzerine küfrettiğinden beri ortaya çıkan saldırganlığınızı ortadan kaldırın.
  • Bunu yaptığınız zaman odadaki tek kişi olduğunuzdan emin olun; Kısmen, kimsenin kazara cam ve metal uçları ile kazara zarar vermemesi ve kısmen de sizin akıl sağlığınız hakkında endişe duymamanız ve işlediniz.
  • Bazı plakalar metalden yapılır, bazıları cam ve seramikten yapılır. İkincisi kolayca paramparça olacak. Birincisi kesinlikle deforme olacaktır, bu da onu kullanılamaz hale getirecektir, ancak ikna olmadıysanız, aşağıdaki daha heyecan verici yöntemlerden bazılarını da kullanabilirsiniz.
 2. Kalıntıları dikkatlice atın. Parçalara ayrıldıktan sonra bunları dikkatli bir şekilde toplayın ve atın. Parçalar elektronik parçaları geri dönüştüren herhangi bir yere götürülebilir. Yerel bilgisayar / oyun perakendecilerini, alışveriş merkezlerini ve tasarruf mağazalarınızı kontrol edin.

 1. Ateşin yanında bir duruşma yapın. Yalnız ısı muhtemelen tamamen veriyi imha etmezken, tabaklarınızı sıvı erimiş goo yığınlarına dönüştürmek oldukça etkilidir. Bu, yerel itfaiyenin adıyla bildiği kişi iseniz, özellikle eğlenceli olacaktır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, bunu oldukça ciddi bir havalandırmaya sahip bir alanda yaptığınızdan emin olun, çünkü erimekte olan bir sabit disk sizi muhtemelen öldürebilecek dumanları çıkarır.
  • Standart bir ateş kullanın. Bir şömine veya hobo varil içinde (tercihen ikincisi), sabit diskinizi sıvılaştırmak için yeterince sıcak bir ateş yakabilirsin. Atın ve bırakın çünkü muhtemelen biraz zaman alacaktır. Eğlence seviyesi: 3
  • Bir üfleç torcu kullanın. Bazı koruyucu teçhizatı takın, plakayı belli bir ısıya dayanıklı aleti kullanarak uzak tutun ve eritin. Aşağıdaki zeminin daralabileceğinden emin olun. Eğlence seviyesi: 5
  • Termiti kullan. Daha maceracı bir sabit sürücü yok edici için, büyük bir konteyneri kumla doldurarak, plakaları kuma yerleştirerek ve daha sonra plakaların üzerinde bir termit konteynırı yakarak görevi ciddi bir şekilde zorlayabilirsiniz. Bu, bilimin en iyisidir ve çok fazla ısı ve küçük bir patlama yaratan bir kimyasal reaksiyon yaratır, bu yüzden gerçekten dikkatli olun. Bu yöntemi kapalı mekanlarda kullanmayın. Ya da bir ormanın yakınında. Ya da küçük çocukların yanında. Ya da kendine yakın, gerçekten. Eğlence seviyesi: 11
  • Şeker ve tuzlu şeker kullanın. Bir sodadaki şeker ve tuz serpicisini karıştırın ve bir kova kumu içinde bir sabit diskin üzerine koyun. Bu temelde küçük bir bomba , bu yüzden onu nereye koyduğuna ve ne zaman yola çıktığına dair gerçekten dikkatli ol. Eğlence seviyesi: 11

Sabit Sürücüyü Mıknatıslamak

 1. Dev mıknatıs tarafından deneme yap. Bir bilgisayar üzerinde bir mıknatısın onu silmesi için çalıştırdığı şey temelde bir efsane. Verilerinizi mıknatıs ile yok etmek istiyorsanız, büyük silahları çıkarmanız gerekecektir.
Bazı ciddi, büyük nadir toprak mıknatısları satın alın. Bunlar, sürücünüzü sildikten sonra kalan verileri karıştırmak için yeterince iyi çalışmalıdır. Ve gerçekten, devasa, süper güçlü bir mıknatısa sahip olmak istemeyen kim? Bunun için başka kullanımlar bulacaksınız. Şüphesiz. Eğlence seviyesi (sürücüyü silme): 4; eğlenceli seviye (daha sonra mıknatıslar için diğer kullanımları bulma): 9
 • Alternatif olarak, sabit diskinizi yerel bir hurdaya veya hurdalığa götürün … arabaları ve diğer büyük hurdayı kaldırmak için bu büyük manyetik vinçlerden biriyle bulabileceğiniz herhangi bir yer. Verilerin tamamen kurtarılamayacağından, sürücünüzün Cirque du Soleil havadaki uçuş seviyesini gerçekleştirdiğini izleyin. Eğlenceli seviye: 5. Güvenilmez olsa da, sürücüler manyetik alanlara karşı iyi korumalıdır. Fiziksel yıkım en iyisidir.

Sabit Sürücüyü Kırma

 1. Bu bir kolay – 5 ila 10 tonluk bir pres bulmak ve iğlerin (sürücü ve kafalar) arasında tam ortasında çarparak sürücünün hayatını ezmek. Bu sadece birkaç saniye sürüyor, ancak sonuçlar harika.

Sabit Sürücüyü Eritme

 1. Asit ile deneme yapın. Akü asidi ya da benzer şekilde kuvvetli asit içeren bir kap içine daldırırken sabit disk tabağınız için küçük bir cadı avı tuttuğunuzu farz edelim. Çözülmesini izleyebilmeliydin. Asidi uygun bir şekilde atın (bahçenize boşaltmak uygun bir yol değildir, sadece bildiğiniz gibi). Eğlence seviyesi: 6
 2. Mikrodalga ile deneme yapın. Mikrodalgalar kendi başlarına veriyi yok edecek kadar güçlü değiller, bu yüzden bir saniyelik zap’ın hile yapacağını düşünmeyin. Tabağı eritmek veya parçalamak için yeterince sıcak almak, ancak verilerinizi kurtarılamaz hale getirir.
  • Eski bir mikrodalga fırını alıp kurtarın, tercihen kapıyı açmak için bir basmalı düğme yöntemiyle. Uzatma kablosuyla dışarıya bağlayın ve 10 dakikaya kadar ayarlayın. Çok uzaklaşın (cam tabaklar bu şartlar altında paramparça olabilir ve çok tehlikelidir). Mikrodalgayı, bir süpürge sapı veya çekme ipi ile bir mesafeden açın ve erimemişse veya kendi isteğiyle parçalanmadıysa diski parçalamak için çok uzun bir çubuk kullanın. Eğlence seviyesi: 6

Sabit Sürücüde Donanım Araçlarını Kullanma

 1. Sandblaster tarafından bir deneme yap. Yerel büyük eşya mağazanızdan bir kumpas kiralayın, tabağınızı sürüş yoluna götürün ve bu aynayı bitirin. Bu, verileri tabla üzerinde saklayan malzeme tabakasını kaldıracaktır. Süper havalı bir görünüm elde edersiniz, ayrıca eski sabit diskinizden daha fazlasını temizlemek için kum saati ile ekstra zaman kullanabilirsiniz. Eğlence seviyesi: 5
 2. Testere ile deneme yap. Tamam, bir testere kullanmayın (çok iyi çalışmaz). Bunun yerine, benzer, ancak daha az havalı bir açı kesici kullanın. Bunlar yerel büyük kutu donanım deposundan kolayca kiralanabilir. Sabit sürücünüzün plakasını uygun bir yüzeye tutturacak ve doğrudan ortasından kesecek şekilde ucuz “C” kelepçeleri kullanın. Tamam, gerçekçi bir şekilde bir kereden fazla keseceksin çünkü kıvılcımlar her yere uçmaya başlayacak ve 4 Temmuz’da garaja benzeyecek. Seni ne mutlu ediyorsa onu. Eğlence seviyesi: 7
  • Sadece tüm kesimlerinizi güvenli bir şekilde ve uygun göz ekipmanıyla yaptığınızdan emin olun. Fener kesici yaralanmaları resimlerine bakın. Bunların hepsini göremeyeceksin.
 3. Matkap ucu ile deneme yapın. Bu, sabit sürücünüzü yok etmek için yaygın bir faydacı-ama-olmayan-çok eğlenceli bir yoldur. Bir matkap alın (oldukça güçlü bir bit’e ihtiyacınız olacak) ve sabit disk tablasına delikler yerleştirin. Verilerin kurtarılamayacağını garantilemek için çok çeşitli noktalarda birkaç delik delmek isteyeceksiniz. Bunun ötesinde onunla eğlen. Sanat yap. Bu şeyler harika yılbaşı ağacı süsleri yapar. Eğlence seviyesi: 4

Sabit Sürücünün Parçalanması

 1. Endüstriyel parçalayıcı tarafından bir deneme yapın. Hiç endüstriyel parçalayıcı gördün mü? Baksana. Şuan bak. Görmek? Haydi. Yakındaki bir endüstriyel parçalayıcıyı bulun, onunla biraz zaman geçirin ve sabit diskinizi oraya takın. Chuck … içerideki her şey gerçekten. Belki senin kedin değil. Eğlence seviyesi: parçaladığınız şeylerin sayısıyla katlanarak artar.

Sabit Sürücüyü Çözmek İçin Elektroliz Kullanımı

 1. Sabit sürücüyü suya batırmaya yetecek kadar büyük bir plastik kap alın. Bir paket sodyum bikarbonat ekleyin. Do not bu zehirli klor gazı üretecek şekilde masa tuz kullanın!
 2. Büyük bir kalem bul. Karbon grafit kurşun bozulmadan bırakarak ahşap yarısını dikkatlice tıraş edin. Bu katot (-) elektrodunuz (elektrot, galvanik serilerden alüminyumdan daha yüksek olmalıdır). Ayrıca iki kalın yalıtılmış kablo telini de alın.
 3. Bir araba akü şarj al. Do not çok güçlü bir araba aküsü kullanın. Bir kabloyu sabit sürücü plakasından + artı kutbu (redüksiyon elektrodu) ve diğer kabloyu da grafit kaleminden negatif terminale (ekleme elektrodu) bağlayın.
 4. Sabit sürücüyü tamamen suya batırın. Gücü aç. Suyun oksijen ve hidrojeni serbest bırakarak kabarcık ve köpük atmaya başladığını görmelisiniz – yakındaki açık bir pencereye sahip olmak şart!
 5. 24 saat sonra, sabit disk tabağınız parlak aynalı yüzeyini (oksitlenmiş) kaybetti. Metal tozu ve tuzlu suya kısmen çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bir sabit sürücüyü nasıl imha edebilirsin? için yorumda bulun

  Bir sabit sürücüyü nasıl imha edebilirsin? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir sabit sürücüyü nasıl imha edebilirsin? için ilk yorumu yapabilirsin.