android uygulama yüklenemedi sorunu

android uygulama yüklenemedi sorunu Bazı kullanıcı, Google oyun mağazası yerine üçüncü taraf web sitelerinden veya başka kaynaklardan bir uygulama yüklemeye çalışırken Android telefonlarına “ Uygulama Yüklenmedi” hatası alıyor. Şimdi, bu hata çoğunlukla Kingoroot gibi uygulamalarda oluyor; cihazınızı veya bazı Gameloft oyunlarını rootlamak için kullanılır. Bu hatanın, uygulamanın yüklenmemesine neden olan soruna neyin neden olduğunu söyleyen hiçbir ayrıntı veya kod yoktur, bu nedenle kullanıcılar buna neyin neden olduğu hakkında hiçbir fikre sahip değildir. Peki bu sorunu nasıl düzelte biliriz? kendş deneyimlerimden yola çıkarak size bir kaç taavsiyede bulnmak istiyorum.

App Android yüklü değil neden olur?

Bu belirli sorunu araştırdıktan sonra, uygulamayı yüklerken birkaç kullanıcı için bu hataya neden olabilecek bazı nedenler bulduk. Bu soruna çoğu zaman aşağıdaki nedenlerden dolayı neden olabilir.

 • Google Güvenliği: Telefonlarımız, zararlı uygulamaları telefonlarımızdan uzak tutan Google’ın güvenliği altındadır ve zaten telefondaysa, kullanıcıyı tehdit hakkında bilgilendirir.
 • Apk Dosyası Konumu: Telefonlar için dahili ve harici olmak üzere iki tür konum olabilir. Uygulamaya bağlı olarak, bir SD kartına değil Dahili olarak iyi çalışabilir ve bu da kurulum arızasına neden olabilir.
 • Depolama Alanı: Kullanıcıların çoğunun karşılaştığı en yaygın sorun, telefonlarında yetersiz yer olmasıdır. Her uygulamanın, telefonunuzun depolama alanını etkileyebilecek farklı boyutları ve kullanımı vardır.
 • Uyumsuz Uygulama: Telefonunuza yüklemeye çalıştığınız uygulama telefonunuzla uyumlu değilse, yüklenemez ve hata oluşur.

Bu makale size sorunu gidermenize yardımcı olacak birkaç sorun giderme yöntemi sağlayacaktır. Aşağıdan, benzer bir durumda olan diğer kullanıcıların uygulamayı yüklemediği sorunu çözmek için başarıyla kullandıkları bir yöntem koleksiyonu keşfedeceksiniz.

Uçak modunu kullanma

Bu en kolay yöntemdir çünkü yapmanız gereken tek şey “Uçak Modu” kullanmak ve uygulamayı yüklemek. Bu, cihazın servislerden almaya çalıştığı tüm iletim sinyallerini askıya alıyor.

 1. Telefonunuzun ana ekranında, telefonun durum çubuğunu aşağı kaydırın.
 2. “ Uçak Modu ” nu seçin ve “  ” düğmesine basın
 3. Şimdi gidip uygulamanızı yüklemeyi deneyin
 4. Bir bildirimi kurarken “ Play Protect by Block ” ile ilgili bir bildirim görüntülenebilir
 5. Aşağı açılır simgeyle ” Ayrıntılar ” ı genişletin
 6. Sonra “ Yine de yükle ” ye basın Google güvenliği için yine de yükle’yi seçin

Google Play Güvenlik

Bu makaledeki Google ayarlarından bahsettiğimizde, temel olarak, tehditleri telefonunuzdan uzak tutan bir özellik olan Google’ın güvenlik seçeneğidir. Zararlı olabilecek uygulamalar için cihazı günlük olarak tarar ve uygulamayı silme konusunda sizi bilgilendirir. Ve bu yöntem işe yararsa, az önce yüklediğiniz uygulama hakkında size zararlı uygulama bildirimi gösterebilir.

 1. “ Google oyun mağazanıza ” gidin
 2. Ekranın sol üstündeki “ Menü simgesine ” basın veya sadece sol köşeye dokunun ve sağa kaydırın
 3. Şimdi “ Play Protect ” uygulamasını açın.
 4. Şimdi “devre dışı güvenlik tehditlerine karşı tarayın cihazı ”Güvenlik tehditleri için seçenek tarama cihazını kapatma Önemli Not: Bu yöntemi kontrol ettikten sonra, olduğu gibi tekrar AÇIK duruma getirdiğinizden emin olun.
 5. Şimdi gidip apk dosyanızı yüklemeyi deneyin

Üçüncü taraf uygulamasını kullanma

Yüklemeye çalıştığınız apk dosyasında, telefonunuzla ayarlanmayan ve uygulamayı yükleyemediğiniz varsayılan bir ayar uygulanmış olabilir. Üçüncü taraf apk editörünü kullanarak bu ayarları değiştirebilir ve telefonunuz için herhangi bir sorun yaşamadan daha iyi bir eşleştirme yapabilirsiniz.

 1. “ Google Play Store ” a git
 2. APK Editor ” İndir
 3. Yüklendikten sonra uygulamayı açın.
 4. Şimdi “ Bir APK Dosyası Seç ” i tıklayın.
 5. Ardından, yüklemek istediğiniz apk dosyasını bulun ve seçin.
 6. Düzenleme listesinde ” Ortak düzenleme ” yi seçin
 7. Orada bir seçenek bulacaksınız “ Konumu yükle ”
 8. Buna basın ve “ Yalnızca Dahili ” seçeneğini seçin.
 9. Kaydet ve uygulamayı yüklemeyi dene hepsi bu kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ali dedi ki:

  1.Anlaşıldı harici SD karttan kaynaklanıyor peki ama neden ?
  2. Ben bu “Play Protect”i telefonu aldığımda bi kapattım bir daha açmadım .her şeye maydanoz oluyor bu. sanırsın telefonu o almış. ben onu koruyorum.
  Teşekkürler.

 2. Samet_0635 dedi ki:

  çok teşşekürler iyiki varsınız hocam