WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak silme

WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak silme eğer WhatsApp’inizi silmeye karar verdiniz ve yazdıklarınızı temizlerken silmeyi tercih ettiniz, o zaman kesinlikle doğru yere geldiniz. WhatsApp, hem iOS hem de Android platformunda bulunan popüler bir anlık mesajlaşma platformudur. Şimdi, WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silmeyi kararlaştırdıysanız, başlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

WhatsApp Hesabınızı silmeden önce bilinmesi gerekenler

 • Bu işlem kesindir, kalıcı olarak sildikten sonra WhatsApp hesabınıza tekrar erişemezsiniz.
 • WhatsApp sunucusunda depolanan verilerinizin tamamen silinmesi için, bu süre boyunca WhatsApp’ta erişilemeyeceği 90 güne kadar bekleyin.
 • Bazı malzemelerin kopyaları, WhatsApp’ın veritabanında kalabilir, ancak kişisel olarak tanımlanabilmesiyle bağlantısı kesilecektir.
 • WhatsApp ayrıca bilgilerinizi gizlilik politikasının kanunu ve koruma bölümünde belirtildiği gibi yasal amaçlar için koruyabilir.
 • WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silmek, diğer WhatsApp kullanıcılarının sizinle ilgili sahip olduğu bilgileri etkilemez. (Örneğin, sesli notlar, mesajlar, resimler vb. Gönderildi)
 • WhatsApp’ın kardeş şirketi – Facebook – ile paylaşılan kişisel bilgileriniz de silinecek.

Artık tüm bunları bildiğinize göre şimdi devam edip WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi gösterebiliriz.

WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebilirim?

İlk önce, WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde ne olacağını bilmeniz gerekir. WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde aşağıda listelenenler aşağıdaki gibidir:

 1. WhatsApp hesabınızı WhatsApp platformundan siler.
 2. Mevcut tüm WhatsApp sohbetlerinizi temizler ve siler.
 3. Sizi içinde bulunduğunuz tüm WhatsApp grubundan çıkarır.
 4. Wipes, WhatsApp sohbetlerinizin Google Drive yedeğini temizler.

Bu sizi WhatsApp’tan siler. Ayrıca, WhatsApp’ınızı kalıcı olarak silmenin telefonunuzdaki hiçbir kişiyi silmeyeceğini de unutmayın. Ancak, numaraları telefonunuza kaydedilmemiş WhatsApp’taki sohbetinizle iletişim kurar, silinir. Bu yüzden yapmadığınız kişilerin telefon numaralarını kaydettiğinizden emin olun. Dalmaya başlıyoruz…!

WhatsApp’ınızı Silme Adımları

 1. Akıllı telefonunuzdaki WhatsApp Uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ üst tarafındaki üç dikey noktaya dokunun ve açılır menüden “Ayarlar” seçeneklerine basın.
 3. “Hesap” üzerine dokunun ve ardından “Hesabımı Sil” i seçin
 4. Hesabınızı sildiğinizde, temelde WhatsApp hesabınızı bir numaradan diğerine aktarmanıza izin veren “Telefon Numarasını Değiştir” seçeneğiyle birlikte, her şeyi göstereceksiniz.
 5. WhatsApp hesabınızı hala kalıcı olarak silmek istiyorsanız, ülke kodunuzu seçin ve verilen alana WhatsApp numaranızı girin. Ondan sonra “Hesabımı sil” i tıklayın ve hepsi bu. Doğrulama / doğrulama için metin biçiminde bir kod alabilir veya alamayabilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, WhatsApp’tan hemen hemen silindi. WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silmekle ilgili başka sorularınız varsa veya WhatsApp hesabınızı silmekte sorun yaşıyorsanız, yorum bölümünde bize bildirmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak silme için yorumda bulun

  WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp Hesabınızı kalıcı olarak silme için ilk yorumu yapabilirsin.