Yazıcı Yanıt Vermiyor

Yazıcı Yanıt Vermiyor Hatalı yapılandırmalar, donanım hataları veya bazı yanıt vermeyen hizmetler nedeniyle yazıcı tarafından gönderilen isteklere “Yazıcı yanıt vermiyor” hatası ortaya çıkıyor.

Bazen yazıcıyı yeniden başlatmanız sorunu düzeltir, ancak bazen yazıcı sürücülerinizi tamamen yeniden yüklemeniz gerekir. Hata, her bir bilgisayarın donanım yapılandırmasına bağlı olarak farklı çözümlere sahip olabilir. Kullanabileceğiniz birtakım farklı geçici çözümleri listeledik.

Donanım Denetimi

Sorun gidermeye geçmeden önce tüm donanım kontrollerini yapmak akıllıca olacaktır. Yazıcının kablolu bir bağlantı yoluyla veya kablosuz ağ üzerinden bilgisayarınıza doğru şekilde bağlandığından emin olun. Kablolar değiştirmeyi deneyin veya herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını görmek için kablosuz ağı sıfırlayın

Yazıcınızı, yönlendiricinizi ve bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güçlerinin tamamen kapanmasına izin verin. Her şeyi takmadan önce kabloları çıkarın ve birkaç dakika kadar bekletin. Başka bir bilgisayarı kullanarak bir yazdırmayı deneyin başarılı bir baskı olup olmadığını öğrenin. Öyleyse, bilgisayarınızdaki yazıcıya bağlanan bir sorun olduğu anlamına gelir. Listelenen diğer çözümlere geçebilirsiniz.

Hizmetini Yeniden Başlatma

Bilgisayar yazıcısına gönderilen tüm yazdırma işlerini yönetmekten sorumlu bir yazılım programıdır. Yazdırma biriktiricisi hizmeti genellikle kullanıcılar tarafından görülebilir ve işlenen bir yazdırma işini iptal edebilirler. Ayrıca şu anda bekleme listesindeki işleri yönetmelerine izin verir.

Bu hizmeti yeniden başlatmayı deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözemediğini kontrol edebiliriz.

 1. Uygulamayı çalıştırmak için Windows + Rtuşlarına basın. Yazın ” diyalog kutusuna ” msc ” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Hizmet listesinde bulunan ” Yazdırma Biriktiricisi” hizmetini bulun. Özelliklerini açmak için çift tıklayın. Sistem durumunun altındaki ” Durdur” düğmesini tıklayın ve değişiklikleri kaydetmek için ” Tamam ” düğmesine basın.
 3. Hizmeti devre dışı bıraktığımız için şimdi yazıcı dosyalarını silmeye odaklanabiliyoruz. Hızlı erişimi başlatmak için Windows + E’yebasın ve sol gezinme bölmesinde bulunan ” Bu PC” yi tıklayın.
 4. Aşağıdaki yola gidin:

C: \ Windows \ System32 \ spool \ YAZİCİLAR

Aşağıdaki klasöre erişmek için izin gerekebilir. İstenirse Devam tuşuna basın.

 1. Klasöre girdikten sonra YAZICILAR klasöründeki tüm dosyaları silin ve pencereyi kapatın.
 2. Şimdi geri Hizmetler sekmesine gidin ve Başlat“ Yazıcı Biriktiricisi ” hizmetini. Ayrıca, başlangıç ​​türünü ” Otomatik ” olarak bırakmayı unutmayın.
 3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yazıcının doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Yazıcı Sorun Giderici’yi Çalıştırma

Yazıcı Sorun Giderici’ni çalıştırmaya değer. Windows, çeşitli kategorilerdeki sorunları gidermek amacıyla geliştirilmiş dahili bir sorun giderici koleksiyonuna sahiptir. Yazıcı sorun gidericisini çalıştırmayı deneyebilir ve herhangi bir sorun tespit edip etmediğini kontrol edebilir ve düzeltebiliriz.

 1. Windows + R’yebasın, diyalog kutusunda ” control panel” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Pencerenin sağ üst tarafındaki kontrol panelinin arama çubuğuna ” sorun giderme” yazın.
 3. Döndürülen sonuçlar listesinden ” Sorun Giderme” başlığını seçin.
 4. Sorun giderme menüsüne girdikten sonra, pencerenin sol tarafındaki gezinme bölmesinde bulunan ” Tümünü görüntüle” seçeneğini tıklayın. Artık Windows, bilgisayarınızdaki tüm sorun gidericileri dolduracaktır.
 5. ” Yazıcı” nı bulana kadar seçenekleri gezinin. Tıkla.
 6. ” Yönetici olarak çalıştır” ve ” Onarımları otomatik olarak uygula ” seçeneklerini kontrol edin. Bu seçenekler maksimum problemleri bulmanızı ve onarımların da hızlı bir şekilde uygulanmasını sağlar.
 7. Ekrandaki talimatları izleyin ve sorun gidermenin tamamlanmasını bekleyin.

Doğru Bağlantı Noktasına Yapılandırma

Yazıcınızın bilgisayarınızdaki doğru bağlantı noktasına bağlı olmadığı, dolayısıyla tekrar tekrar tepkisiz bir duruma geçeceği olasıdır. Kontrol panelini kullanarak yazıcı bağlantı noktalarını yapılandırmayı deneyebilir ve herhangi bir fark yarattığını görebiliriz. Bu çözüm sizin için işe yaramazsa, değişiklikleri istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

 1. Windows + S’yebasın , ” aygıtlar ve yazıcılar” yazın ve kontrol paneli uygulamasını açın.
 2. Yazıcınızı sağ tıklatın ve ” Yazıcı özellikleri” ni seçin.
 3. ‘Gidin Taşınanlaramevcut tüm limanların listesinde gezinin ve kene onay kutusunu yazıcı listelenir . Bu durumda, “Brother DCP-1610W serisi” USB001’de listelenmiştir. Onaylandığından emin olun. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yazıcı Sürücülerini Güncelleme

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, yazıcı sürücülerini güncellemeyi deneyebiliriz. Üreticinin web sitesine gidin ve mevcut en yeni yazıcı sürücülerini indirin. Yazıcınız için kesin sürücüleri indirdiğinizden emin olun. Yazıcınızın önündeki veya kutusunda bulunan model numarasını arayabilirsiniz.

Not: Yeni bir sürücünün çalışmadığı birkaç durum vardır. Bu durumda, sürücünün eski bir sürümünü indirin ve aşağıda anlatılanla aynı yöntemi kullanarak yükleyin.

 1. Diyalog kutusunda ÇalıştırTipi ” msc” uygulamasını başlatmak için Windows + R tuşlarına basın ve Enter tuşuna basın. Bu, bilgisayarınızın cihaz yöneticisini başlatacaktır.
 2. Tüm donanımlarda gezinin, “Yazdırma kuyrukları” alt menüsünü açın, yazıcınızın donanımını sağ tıklatın ve ” Sürücüyü güncelle” yi seçin.
 3. Şimdi Windows, sürücünüzü hangi yoldan güncellemek istediğinizi soran bir diyalog kutusu açacaktır. İkinci seçeneği ( Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat) seçin ve devam edin.

Göründüğünde gözat düğmesini kullanarak indirdiğiniz sürücü dosyasını seçin ve buna göre güncelleyin.

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Not: Sürücüleri manuel olarak güncelleyemiyorsanız, ilk seçeneği “Güncellenmiş sürücü yazılımında otomatik arama” seçeneğini da seçebilirsiniz. Bu seçenek, Windows’un otomatik olarak web’de arama yapmasını ve orada en iyi sürücüyü seçmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yazıcı Yanıt Vermiyor için yorumda bulun

  Yazıcı Yanıt Vermiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yazıcı Yanıt Vermiyor için ilk yorumu yapabilirsin.