mikrofon ile yazı yazma programı

mikrofon ile yazı yazma programı Sesinizle yazmanıza olanak tanıyan, tamamen yeni olan Sesli Dikte v2.0’ı tanıtan bir konuşma tanıma uygulaması. Kurulacak herhangi bir yazılım yok, eğitim gerekmiyor ve tek ihtiyacınız olan şey Windows PC’nizde, Mac OS’de veya Linux’ta Google Chrome’dur.

Dikte, konuşulan kelimeleri Türkçe İngilizce, Hintçe, Español, Italiano, Deutsch, Français ve diğer tüm popüler dillerde tanıyabiliyor. Dikte’nin diğer benzersiz bir özelliği, sesinizle daha fazla şey yapmanıza izin veren sesli komutları tam anlamıyla destekliyor. Örneğin, satırları eklemek için yeni satır ekle gibi bir komutları söyleyebilirsiniz. Çoğu dilde basit komutları kullanarak noktalama işaretleri, özel semboller ve hatta suratlar ekleyebilirsiniz.

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

  • Google sesle yazma windows
  • Konuşarak wordde yazı yazma
  • Konuşarak yazı yazma programı
  • Sesi yazıya çevirme programı pc
  • Ses kaydını yazıya çeviren program
  • Sesle yazma programı pc

Konuşma Tanıma için Dikte Nasıl Kullanılır

Dikte tarayıcınızdaki her şeyi yerel olarak saklar; verilerinizin baytlığı herhangi bir yere yüklenmez. Konuşma tanıma sessiz bir ortamda daha doğru olur ve bilgisayarınızın dahili mikrofonu yeterlidir.

dictation.io Google Chrome’da ve açılır menüden kendi ana dili seçin. Ardından, web konuşmasını etkinleştirmek ve konuşmaya başlamak için mikrofon simgesini tıklayın (veya Başlat düğmesine dokunun).

Dikte’i ilk kullandığınızda mikrofonunuza erişmek için web sitesine izin vermeniz gerekir. Ayrıca, başka hiçbir tarayıcı sekmesinin Konuşma Tanıma’yı aynı anda kullanmadığından emin olun.

Konuşurken sesiniz sürekli olarak gerçek zamanlı olarak metne dönüştürülür. Bunda bir sınır yoktur ve dikteyle işiniz bittiğinde konuşma tanıma özelliğini kapatmak için “Dur” düğmesini tıklayabilir veya “Uykuya Git” diyebilirsiniz.

Dikte Yazısına Konuşma

Dikte, metindeki konuşmayı da destekler, böylece mevcut seslerden herhangi birinde yazılmış sesi dinleyebilirsiniz. Oynatmanın hızını ve adımını basit kontrollerle değiştirebilirsiniz.

Web’de Yayınla

Dikte, yazılmış metni biçimlendirmenize yardımcı olacak bir WYSIWYG düzenleyicisi içerir. Zengin metinleri bir tıklama ile panoya kopyalayabilir ve biçimlendirme ile Gmail veya Microsoft Word gibi diğer uygulamalara yapıştırabilirsiniz.

Notunuzu internet’e anonim olarak yayınlamak için “Yayınla” düğmesine sahipsiniz ve bu sayfaya yalnızca bağlantıyı bilen kullanıcılar tarafından erişilebilir.

Kaydedilen Sesi Metine Dönüştür

Metne kopyalamak istediğiniz bir MP3 dosyanız varsa, Dikte bunu yapmanıza da yardımcı oluyor. Dikte.io’daki dili seçin, başla düğmesini tıklayın, ardından cep telefonunuzdaki ses dosyasını oynatın ve sözcükler gerçek zamanlı olarak metin haline dönüştürülürken izleyin. Demoyu gör .

Dikte – Teknik Şeyler

Dikte, şu anda yalnızca masaüstündeki Google Chrome’da uygulanan HTML5 Web Konuşma API’sini kullanıyor. Metin Konuşma için, Chrome, Microsoft Edget ve Firefox’ta bulunan Web Konuşma API’sinin SpeechSynthesis arayüzünü kullanıyor.

Zengin metin editörü Quill ile oluşturulurken sesli komut arabirimi Annyang ile kullanmak mümkündür. Dikte, dikte edilmiş notları anonim haklar olarak çevrimiçi yayınlamak için Github API’sini kullanıyor.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. mikrofon ile yazı yazma programı için yorumda bulun

    mikrofon ile yazı yazma programı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak mikrofon ile yazı yazma programı için ilk yorumu yapabilirsin.