Bluetooth eşleşti ancak bağlanmadı

Bluetooth eşleşti, ancak bağlanmadı Çoğu kullanıcı, Bluetooth cihazının bilgisayarla eşleştirildiği ancak bağlı olmadığı halde cihazın eşleşti yazısını görmektedir. Bilgisayar “Eşlenmiş” durumunu gösteriyor, Bluetooth aygıtı bazı aygıtlara bağlı bir durum gösteriyor, ancak gerçekte Bluetooth aygıtına bilgisayarınızdan erişemiyorsunuz.

Bluetooth’u yapılandırmak teknik bir süreçtir ve bu sorun işleri daha da zorlaştırır. Bilgisayarınızda 1’den fazla Bluetooth aygıtı kullanıyorsanız, bu sorun göze çarpmaktadır. Sorununuzu çözmek için birtakım farklı çözümleri listeledik.

 Eşleştirilen Aygıta Bağlantı Kurma

Bazen eşleştirilmiş bir Bluetooth cihazına bağlanmanız gerekir. Bu sorun, özellikle birden fazla Bluetooth aygıtı kullanıyorsanız veya Bluetooth aygıtını bağladığınızda ortaya çıkar. Aygıtı seçmek ve cihaza bağlanmak için eylem merkezini kullanacağız.

 1. Eylem merkezini başlatmak için Windows + A’yabasın.
 2. Pencerenin yakın altındaki ” Bağlan” düğmesine basınız. Bir düğme olarak görünecektir.

Windows Store Sorun Giderici’yi Çalıştırma

Windows Mağazası sorun gidericisini çalıştıran bir vuruşa değer. Windows, çeşitli kategorilerdeki sorunları gidermek amacıyla geliştirilmiş dahili bir sorun giderici koleksiyonuna sahiptir. Sorunları otomatik olarak algılar ve düzeltirler (varsa). Sorun gidericiyi çalıştırmayı deneyebilir ve herhangi bir sorun tespit edip etmediğini kontrol edebilir ve düzeltebiliriz.

 1. Windows + R’yebasın, diyalog kutusunda ” control panel ” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Pencerenin sağ üst tarafındaki kontrol panelinin arama çubuğuna ” sorun giderme” yazın.
 3. Sonuçlar listesinden ” Sorun Giderme” başlığını seçin.
 4. Sorun giderme menüsüne girdikten sonra, pencerenin sol tarafındaki gezinme bölmesinde bulunan ” Tümünü görüntüle” seçeneğini tıklayın. Artık Windows, bilgisayarınızdaki tüm sorun gidericileri dolduracaktır.
 5. ” Windows Mağaza Uygulamaları” nı bulana kadar seçenekleri gezinin. Tıkla.
 6. ” Onarımları otomatik uygula” seçeneğini kontrol edin. Bu seçenek maksimum sorunları bulmanızı ve onarımların da hızlı bir şekilde uygulanmasını sağlar.
 7. Ekrandaki talimatları izleyin ve sorun gidermenin tamamlanmasını bekleyin.

Bu sorun giderme sorununuzu çözmezse, “Arka Plan Akıllı Aktarma Hizmeti” sorun gidericisini çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Kullanıcılardan, bu sorun gidericinin sorunlarını anında düzelttiğini bildirdiler.

 1. Mevcut sorun gidericileri listesinden ” Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti” ni seçin.
 2. ” Onarımları otomatik uygula”  tıklayın. Şimdi “İleri” yi tıklayın ve tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 3. Sorun giderme tamamlandıktan sonra, Bluetooth cihazınızı tamamen çıkarın. Şimdi tekrar eşleştirip tekrar bağlanmayı deneyin. Umarım, sorun çözülür.

Varsayılan Aygıt Olarak Ayarlama (Sesli Bluetooth Aygıtları İçin)

Bluetooth hoparlör veya kulaklık kullanıyorsanız, varsayılan cihazlar olarak ayarlamayı deneyebilir ve bu duruma herhangi bir değişiklik getirip getirmediğini görebiliriz. Varsayılan olarak ayarlayarak, bilgisayarınız öncelikle çıkış / giriş aygıtı olarak kullanacaktır. Bu işe yaramazsa, değişiklikleri aynı yöntemi kullanarak geri dönebilirsiniz.

 1. Sağ tıklayınüzerindeki hoparlör simgesini görev çubuğunda ve “seçeneğini Oynatma cihazlarını ”.
 2. ” [Bluetooth Varsayılan Hoparlörleriniz]” üzerine sağ tıklayın ve ” Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla ”  seçin. Değişiklikleri uygulamak ve çıkmak için Tamam düğmesine basın.
 3. Şimdi herhangi bir ses yayınlamayı deneyin ve bu sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bluetooth Hizmetini Yeniden Başlatma

Bluetooth donanımınızın sürücülerini kaldırmadan önce, hizmeti yeniden başlatmayı ve başlangıç ​​türünü otomatik olarak ayarlamayı deneyebiliriz. Aslında, bilgisayarınızda kurulu olan Bluetooth sürücülerini çalıştırmakla sorumlu olan Bluetooth servisidir. Hizmeti yeniden başlattığınızda, her yapılandırmayı sıfırlayacağız. Ayrıca, başlangıç ​​türünü “Otomatik” olarak ayarlamak, Bluetooth servisinin herhangi bir müdahale olmadan başlatılmasını sağlayacaktır.

 1. Windows + R tuşlarına basın, ” services” yazın. msc “yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Hizmetler sekmesine girdikten sonra, ” Bluetooth Handsfree Servisi” ni bulana kadar tüm listede dolaşın. Üzerine sağ tıklayın ve ” Yeniden Başlat ” ı seçin.
 3. Yeniden başlattıktan sonra tekrar sağ tıklayın ve ” Özellikler” i tıklayın. Şimdi ” Başlangıç ​​türü ” tıklayın ve değeri ” Otomatik ” olarak ayarlayın. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için uygula ‘ya basın.
 4. Geri hizmetlerin listesine gidin “ Bluetooth Destek Hizmeti”. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için uygula ‘ya basın.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 Varsayılan Sürücüleri Yükleme

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, donanımınızda varsayılan sürücüleri yüklemeyi deneyebiliriz. Bunu, aygıtı kaldırıp ardından aygıt yöneticisini kullanarak donanım denetleyerek yapabilirsiniz.

 1. Windows + Rtuşlarına basın , ” devmgmt yazın. Diyalog kutusuna ” msc ” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Cihaz yöneticisine girdikten sonra, ” Bluetooth” kategorisini genişletin. Bluetooth donanımınız burada listelenecektir. Üzerinde sağ tıklayın ve ” Kaldır ” ı seçin.
 3. Bluetooth kategorisi, cihaz yöneticisinden tamamen kaybolacaktır. Bu, cihazın başarıyla kaldırıldığı anlamına gelir.
 4. Herhangi bir boş alanı sağ tıklayın ve ” Donanım değişikliklerini tara” seçeneğini seçin. Bilgisayarınız artık bağlı olan tüm donanımları tarayacaktır. Bluetooth donanımı geldiğinde otomatik olarak varsayılan sürücüleri yükleyecektir.
 5. Bluetooth kategorisini tekrar açın ve sürücünün başarıyla yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.
 6. Şimdi, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Bluetooth aygıtınızı yeniden bağlamayı deneyin. Umarım, sorun düzelir.

Not: Aygıtın etkin olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Aygıtı sağ tıklayın ve “Aygıtı etkinleştir” i seçin.

 Sürücüleri Güncelleme

Varsayılan Bluetooth sürücülerini yüklemek sizin için uygun değilse, üreticinizin web sitesinde bulunan en yeni sürücüleri erişilebilir bir konuma indirmelisiniz. Donanımınıza uygun sürücüyü doğru şekilde tanımladığınızdan ve aşağıda belirtildiği gibi yüklediğinizden emin olun.

 1. Windows + R tuşlarına basın, ” devmgmt yazın. Diyalog kutusuna ” msc” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Aygıt Yöneticisindeyken, ” Bluetooth” kategorisini genişletin ve donanımınızı bulun.
 3. Bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve ” Sürücü Yazılımını Güncelle…” seçeneğini seçin.
 4. İkinci seçeneği ” Bilgisayarıma sürücüsü yazılımı için göz at” ı seçin ve indirdiğiniz sürücüye gidin.
 5. Gerekli sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Cihazınızı tamamen eşleştirip tekrar eşleyin. Şimdi eldeki sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Not: Yukarıdaki tüm çözümler işe yaramazsa, Windows’un Bluetooth cihazınızın ekrana takılı olduğunu varsaymadığından emin olun. [Denetim Masası \ Donanım ve Ses \ Aygıtlar ve Yazıcılar] üzerine gitmelisiniz. Sonraki bölüm çok tutarsız; cihazınızı çift tıklayın ve “kulaklık tipi” ni seçin ve “Ahizesiz cihazımda ekran yok” satırını kontrol edin. Uygula ‘ya basın ve umarım problem devam etmez. Açılır pencere görünmeden önce birkaç kez çift tıklamanız gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bluetooth eşleşti ancak bağlanmadı için yorumda bulun

  Bluetooth eşleşti ancak bağlanmadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bluetooth eşleşti ancak bağlanmadı için ilk yorumu yapabilirsin.