wordpress Geçiçi klasör kayıp

wordpress Geçiçi klasör kayıp WordPress yaygın hataları nedeniyle çok zor olabilir. Ama en iyi şey, herhangi bir hata ile başa çıkmak kolaydır. Web üzerinde bir çözüm bulabilirsiniz.

Bugün “Geçici Klasör Eksik” hatası hakkında konuşacağız. Herhangi bir kodlama becerisi gerektiriyormuş gibi merak ediyor olabilirsiniz.

Eh, WordPress’in güzelliği, böyle bir hatayı çözmek için kodlarını bilmek zorunda olmamanızdır. Ama kavramı anlamalısın.

Geçici bir klasörün eksik olması, web sitenizin sunucusunun PHP yapılandırmasında yanlış bir şey olduğu anlamına gelir.

Ne zaman bir eklenti, tema veya resim yüklediğinizde, WordPress geçici bir klasör aramaya başlar çünkü devam etmeden önce dosyayı o klasörde saklar.

Çoğu durumda, böyle bir klasör bulunmadığında ve bir şey yüklemeye çalıştığınızda, bir hatayla karşılaşırsınız. Bu derste, eksik olan geçici klasör hatasını düzeltmeyi öğreneceksiniz.

Geçici Bir Klasör Hatası Eksikini Düzeltmek İçin Adım Adım Rehber

Öncelikle, tüm temaların, eklentilerin ve medya dosyalarının wp-content klasöründe saklandığını ve içinde yeni bir klasör oluşturmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Herhangi bir şey yapmadan önce, geçici klasörü wp-config.php dosyasında bildirmeniz gerekir. Bu süreç boyunca size yol göstereyim.

Aşama 1:

Web barındırma hesabınıza giriş yapın ve cPanel’i açın. Birkaç web sunucusu bir Hesap Yönetim Sistemine sahiptir; diğerleri cPanel’e doğrudan erişim sağlar.

Nasıl düzeltilir

Dosya yöneticisi  simgesini arayın, büyük olasılıkla, dosyaları bölümünde bulabilirsiniz. Farklı bir web barındırma sahip farklı bir cPanel tasarım şablonu görüntüler.

Adım 2:

Varsayılan olarak, giriş dizinini görebilirsiniz. Web barındırma, birçok dizin arasından seçim yapma seçeneği sunarsa, public_html veya açmak için belge kök dizini seçin.

Nasıl düzeltilir

 Sol kenar çubuğundan public_html adresine de gidebilirsiniz.

Aşama 3:

Tek bir web siteniz varsa, wp-config.php dosyasını görebilirsiniz. Ancak aynı sunucuda birden fazla web sitesi çalıştırdığınızda, sorunu çözmeye çalıştığınız etki alanının klasörünü açmanız gerekir.

Nasıl düzeltilir

4. Adım:

Dosyayı bulduktan sonra, düzenlemeyi  seçmek için sağ tıklayın.

Adım 5:

Kodlamayı devre dışı bırakma seçeneğini onaylamak ve sağlamak için bir açılır pencere belirir. Düzenle düğmesine tıkladığınızda web tarayıcısında yeni bir sekme açılır.

Nasıl düzeltilir

6. Adım:

Dosyaya aşağıda gösterilen kodu ekleyin ve  sağ üst köşedeki Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

define('WP_TEMP_DIR', dirname(__FILE__) . 'https://cdn.codeturkiye.com/wp-content/temp/');

Geçici klasörü tanımladınız, şimdi oluşturma zamanı.

Wp-content içinde Temp Folder oluşturun

Size adımları göstereyim.

Aşama 1:

Zaten dosya yöneticisinde olduğunuzdan, wp-config.php dosyası yerine, yeni bir klasör oluşturmanız gereken wp-content dizinini açmanız gerekir.

Nasıl düzeltilir

Adım 2:

 CPanel gezinti menüsünde + Klasör bağlantısına gidin.

Nasıl düzeltilir

Aşama 3:

Klasörün adını girmenizi isteyen bir açılır pencere belirir. Temp adında bir klasör ekleyin  ve Yeni Klasör Oluştur  düğmesine tıklayın.

Nasıl düzeltilir

Şimdi sayfayı yenilerseniz, yeni klasörü görebilirsiniz.

WordPress web sitenize herhangi bir şey yüklemeyi deneyin; Bir hata almazsanız tebrikler, eksik olan geçici klasör hatasını başarıyla çözdünüz.

Geçici Bir Klasör Hatası Eksik Çözebilir misiniz?

Sorun gidermeye her başladığınızda, WordPress sitenizi ve veritabanını yedeklemeniz gerekir. Güvenlik çok önemlidir.

Bazen, tek bir kod tüm web sitesini kırar ve eski bir yedekleme dosyası kullanarak geri yüklemeniz gerekebilir. Ve bir wp-config.php dosyasını düzenlemek yeniler için riskli olabilir.

Ancak korkacak bir şey yok. Doğru yaparsan, her şey yolunda gider.

Sonuç

Ana fikir, dosyalarının kurulumunu işlemek için WordPress’e yeni bir geçici klasör atamaktır. Kolayca eksik geçici bir klasör hatası düzeltebilirsiniz umarım.

Wp-config.php dosyasını düzenlemek ve yeni bir klasör oluşturmak çok zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ufuk dedi ki:

  İyi günler kolay gelsin bu yöntemi uygulamama rağmen hala aynı hatayı alıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

  • BESIR KURT dedi ki:

   Zaten yeni bir klasör oluşturuyorsunuz eğer yapamıyorsanız
   Servis Sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz