WordPress Çok Fazla Yönlendirme Sorunu

WordPress Çok Fazla Yönlendirme Sorunu web sitesini ziyaret edip bir hata aldığınızda bu rahatsız edici değil mi? Acıyı hissederseniz, o zaman sitenizi ziyaret edip çok fazla yönlendirme aldığınızda, kendinizi okuyucularınızın ayakkabılarına koyabilirsiniz.

Kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak, aynı hata farklı görünür. Google Chrome’da,  Firefox’ta  “Bu sayfa bir yönlendirme döngüsü” hata mesajı ; öyle “sayfa yönlendirme geçersiz.”

Bir WordPress siteniz varsa, hata web sitesinin yapılandırmasıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bu da bir döngü yaratır ve WordPress uygun sayfayı getiremez.

Böyle bir hatanın özel bir nedeni yoktur. Bu yüzden günümüzün öğreticisi “çok fazla yönlendirme”  sorununun farklı nedenleri ve bunların nasıl çözüleceği hakkındadır.

Her zaman olduğu gibi, teknik olmayan kişilerin WordPress hatalarını giderip çözemedikleri sorusu ortaya çıkmaktadır. Eh, WordPress kodları hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile, bir hatayı düzeltmeyi başarabilirsiniz.

Birkaç genel WordPress hatasıyla karşılaşabilirsiniz, ancak onlarla başa çıkmak insanların söylediği kadar zor değil.

Web Sitesi URL Ayarlarını Kontrol Edin

Yukarıda belirttiğim gibi, WordPress’in bir sayfadan diğerine yönlendirilmeye devam etmesi nedeniyle WordPress yapılandırmasında bir sorun olabilir.

Öncelikle, Ayarlar >> Genel Ayarlara  giderek WordPress Adresinizi (URL)  ve Site Adresinizi (URL) kontrol etmeniz gerekir.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

İkisinin de aynı olduğundan emin olun. Bazen farklı bir Site Adresiniz veya WordPress Adresiniz olduğunda, çok fazla yönlendirme hatasıyla sonuçlanan boş bir sayfa görürsünüz.

Günümüzde, insanlar web sitelerini HTTP’den HTTPS’ye geçiriyorlar ve URL’leri güncellemeyi unutuyorlar; Umarım bu hatayı yapmazsın.

Wp-admin alanına erişiminiz yoksa, wp-config.php  dosyasını kullanarak URL’leri güncelleyebilirsiniz . Umarım dosyaya nasıl erişeceğinizi biliyorsunuzdur.

Dosya yöneticisine gidin >> public_html >> wp-config.php ve  düzenlemek için sağ tıklayın.

Umarım web barındırma  izin veriyorsa, dosyaya FTP kullanarak da erişebileceğinizi biliyorsunuzdur.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir
  1. define ( ‘WP_HOME’ , ‘http://yoursite.com’ ) ;
  2. define ( ‘WP_SITEURL’ , ‘http://yoursite.com’ ) ;

Varsayılan URL’yi web sitenizin URL’siyle değiştirin ve dosyayı kaydedin. Tarayıcı önbelleğini temizleyin ve WordPress web sitenizde hala bir hata olup olmadığını kontrol edin.

Tüm Eklentileri Devre Dışı Bırak

Bir sorun giderme kılavuzu okuduğunuzda, tüm eklentileri devre dışı bırakmak her zaman oradadır. Daha önce de bahsettiğim gibi, yönetici alanına erişiminiz yoksa, cPanel kullanmanız gerekir.

Tüm eklentileri bir kerede devre dışı bırakmak için, eklentilerin klasörünü wp-content  klasöründen yeniden adlandırmanız gerekir. Umarım zaten eklentileri, temaları ve tüm medya dosyalrını wp-content dizininde bulabilirsiniz.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

Sağ tıklayın  üzerindeki eklentileri ‘klasöründe ve seçim yeniden adlandırma.

Bir açılır pencere belirir, klasörü başka bir şeyle yeniden adlandırın. Tıklayın yeniden adlandır Dosya, düğme tarayıcı önbelleğini temizleyin ve sitenizi kontrol edin.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

Hala bir hata görüyorsanız, .htaccess dosyasını düzenlemeyi denemelisiniz.

.Htaccess Dosyasını Sil ve Yeniden Oluştur

Bir adım daha ileri gitmeden önce, web sitenizi ve veritabanını yedeklediğinizden emin olun. Şimdi umarım nerede bulacağımı biliyorsundur.

Eklenti klasörünü düzenlemeyi zaten denediğiniz için public_html dizinine geri dönmeniz ve .htaccess dosyasını aramanız gerekir.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

Bulamazsanız, sağ üst köşeden cPanel ayarlarına gidin ve açılır pencerede gizli dosyaları göstermek için kutuyu işaretleyin.

Dosyayı gördükten sonra yeniden adlandırmak  için sağ tıklayın.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

İstediğiniz herhangi bir şeyi doldurarak dosyayı yeniden adlandırmanız gereken bir açılır pencere belirir. Tıklayın yeniden adlandır Dosya  düğmesi ve sitenizi erişmeyi deneyin.

WordPress Web Sitesi için Çok Fazla Yönlendirme Sorunu Nasıl Giderilir

Hala bir hata görüyorsanız, en iyi arama web barındırma müşteri desteğiyle iletişim kurmaktır.

Yönlendirme Sorunu Düzeltdiniz mi?

Her web sitesi farklı ve böyle bir sorunun ana nedenini tahmin etmek zor. Bir eklentinin çekirdekle veya başka bir eklentiyle çakışması olabilir.

.Htaccess dosyasında daha önce eklediğiniz bazı ekstra kodlar varsa, bir şeyler doğru olmayabilir. Böyle bir durumda dosyayı yeniden adlandırır ve sitenizi kontrol eder, çalışırsa, varsayılan .htaccess dosya kodunu kullanın.

Sonuç

Hiç çok fazla yönlendirme sorunuyla karşılaştınız mı? Sebep neydi? .Htaccess dosyama yanlışlıkla bir şey eklediğimde hatırlıyorum.

Umarım böyle bir hatayı kolayca giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WordPress Çok Fazla Yönlendirme Sorunu için yorumda bulun

    WordPress Çok Fazla Yönlendirme Sorunu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WordPress Çok Fazla Yönlendirme Sorunu için ilk yorumu yapabilirsin.