Word Belgesini JPEG Olarak Kaydetme

Word Belgesini JPEG Olarak Kaydetme Bir Word belgesini herkesin açabileceği bir resim olarak paylaşmayı tercih ettiğiniz bir zaman gelebilir. Ne yazık ki, bir wordf belgesini JPEG olarak dışa aktaramazsınız, ancak birkaç basitadım atarakbu işelemi yapabilirsiniz.

Word Belgesini JPEG’e Dönüştürme

Yalnızca tek bir sayfa olan bir Word belgeniz varsa veya daha uzun bir belgenin yalnızca belirli bir sayfasını yakalamak istiyorsanız, Windows için Snip & Sketch veya ekran görüntüsü uygulaması gibi ekran görüntüsü yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, tüm sayfanın ekranda görünmesi için Word belgenizi uzaklaştırmaktır. Durum çubuğundaki yakınlaştırma / uzaklaştırma kaydırıcısını eksi sembolüne doğru ayarlayarak bunu yapabilirsiniz. Yüzde konusunda kesin bir öneri yoktur – sadece belgenin tamamının görünür olduğundan emin olun.

Word doc yakınlaştırma ve uzaklaştırma GIF

Sayfa tamamen görünür durumdayken, Windows arama çubuğuna “Snip & Sketch” yazın. Ekran Alıntısı aracını açın ve ardından “Yeni” yi seçin veya Ekran Görüntüsü uygulamasını açmak için Mac’te Cmd + Üst Karakter + 4 tuşlarına basın.

yeni bir ekran alıntısı ve çizim işlemi başlatma

Ekranda artı işareti görünecektir. Word belgesinin tüm sayfasını yakalamak için artı işaretlerini tıklayın ve sürükleyin.

Ardından, Windows’ta Snip & Sketch kullanıyorsanız, görüntüyü kaydetmek için disket simgesini seçin. Mac kullanıcıları Dosya> Dışa Aktar’ı seçecektir.

Kaydetmek için disket

Resminize bir ad verin ve dosya türü listesinden “JPEG” i seçin. Son olarak, “Kaydet” i tıklayın.

JPEG olarak kaydet

Windows’ta PDF’ye ve ardından JPEG’e dönüştürün

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir doc dosyasını doğrudan JPEG’e dönüştüremezsiniz. Ancak, olabilir için Word doc dönüştürmek PDF ve sonra JPEG.

Word belgesini PDF’ye dönüştürmek için belgeyi açın ve “Dosya” sekmesini seçin.

Dosya sekmesini seçin

Ardından, sol bölmeden “Farklı Kaydet” i ve ardından “Göz at” ı seçin.

Farklı kaydet düğmesini tıklayın

Dosya Gezgini’nde, dosyayı depolamak istediğiniz konumu seçin ve bir ad verin. “Kayıt Türü” nin yanındaki oku ve açılır listeden “PDF” yi seçin.

Pdf olarak kaydet

Şimdi dosyanız PDF olarak kaydedilir.

PDF’nizi JPEG’e dönüştürmek için Microsoft’un ücretsiz dönüştürücü yazılımını indirmeniz gerekir. Microsoft Store uygulamasını açın ve arama çubuğuna “PDF to JPEG” yazın. İlk seçeneği seçin.

jpeg mağaza pdf

Sonraki sayfada yazılım hakkında bazı bilgiler gösterilmektedir. Okuyun ve ardından “Al” ı seçin.

ücretsiz yazılım edinin

Yazılım otomatik olarak kurulacaktır. Açın ve pencerenin üst kısmındaki “Dosya Seç” i tıklayın.

Dosya Seç

PDF’nizin konumuna göz atın ve seçin. Dosya daha sonra PDF’den JPEG’e dönüştürücü programında açılır. Açıkken, “Klasör Seç” i tıklayın.

Dosya Seç

Windows Gezgini tekrar görünecektir. Yeni dosyayı saklamak istediğiniz konuma gidin ve ardından “Klasör Seç” düğmesini tıklayın.

explorer'da klasör seç

Son olarak, “Dönüştür” ü seçin.

dönüştürmek

PDF’niz şimdi JPEG biçimine dönüştürülecek.

Mac’te PDF’ye ve ardından JPEG’e dönüştürme

Word Dokümanınızı Mac’te PDF’ye dönüştürme adımları, önceki bölümde belirtilen adımlarla tamamen aynıdır. Ancak Mac, PDF> JPEG dönüşümü yapabilen “Önizleme” adlı bir programla birlikte gelir, dolayısıyla burada ek yazılım gerekmez.

Word belgenizi PDF’ye dönüştürmek için önceki bölümdeki adımları tekrarlayın. PDF dosyanız hazır olduğunda, dosyayı sağ tıklayın, menüden “Birlikte Aç” ı seçin ve “Önizleme” yi seçin.

Menüden Önizleme'yi seçin

Pencerenin sol üst köşesinde “Dosya” yı seçin. Bir açılır menü görünecektir. Burada “Dışa Aktar” ı seçin.

Dosya menüsünden dışa aktarma seçeneği

Yeni bir pencere açılacaktır. Seçeneklerin bir listesini görüntülemek için “Biçimlendir” in yanındaki oku tıklayın. Listeden “JPEG” i seçin. Bundan sonra “Kaydet” i seçin.

JPEG olarak dışa aktar

PDF’niz şimdi JPEG biçimine dönüştürülecek.

Word doc’nizi JPEG’e dönüştürmek için tüm bu adımları atmak istemiyor musunuz? Word-JPEG dönüştürücü kullanarak bu işlemi çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Word Belgesini JPEG Olarak Kaydetme için yorumda bulun

    Word Belgesini JPEG Olarak Kaydetme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Word Belgesini JPEG Olarak Kaydetme için ilk yorumu yapabilirsin.