Kategoriler Windows

Word Belgesine PDF Ekleme

Word Belgesine PDF Ekleme Microsoft Word kullanıcısı olarak, uygulamayı her türlü şey için kullanırsınız. Word, çalışma belgelerinde ve hatta okul ödevlerinde size yardımcı olabilir.

Word belgesine PDF eklemek karmaşık gelebilir, ancak göründüğünden daha kolaydır. PDF’yi Word belgelerine eklemenin yanı sıra, PDF simgesini değiştirmek için seçebileceğiniz seçenekler de vardır.

Microsoft Word Belgesine PDF Ekleme

Word dosyasını açtıktan sonra, Ekle sekmesine tıklayın ve Metin açılır menüsüne tıklayın. Menüde çok fazla seçenek bulunmayacak, Nesne seçeneğini tıklayın.

Nesne seçeneğine tıkladıktan sonra yeni bir pencere görünmelidir. Açıldığında, Dosyadan Oluştur sekmesine tıklayın ve Gözat’ı seçin.

Dosyaya eklemek istediğiniz PDF’yi seçtikten sonra Tamam düğmesini tıklayın. Tarayıcı düğmesinin hemen altında, PDF’yi bağlantılı bir nesne olarak ekleme seçeneğiniz vardır. Bunu yapmak için Dosyaya Bağlantı adlı kutuyu işaretleyin.

Ayrıca, dosyayı sembolize edecek ve önizleme olarak görüntülenmeyecek bir simge ekleme seçeneği de görürsünüz. İsterseniz bu kutuyu da işaretleyebilirsiniz. Her iki seçenek de kontrol edilebilir.

PDF simgesini kişiselleştirmek için Simge olarak görüntüle seçeneğini ve ardından Simgeyi Değiştir düğmesini tıklatın. Simgeyi bulduğunuzda, değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam’ı kullanmak istersiniz.

PDF metnini Word dosyasına eklemek istiyorsanız, bu da mümkündür.

Aşağıdaki adımları tekrarlayın: Ekle> Metin> Dosyadan Metin . Eklemek istediğiniz metni içeren PDF dosyasını arayın ve seçtikten sonra, işlemin biraz zaman alabileceğini bildiren bir mesaj görürsünüz. Gerçekten sadece birkaç saniye sürüyor.

Google Dokümanlar’ı Kullanarak Microsoft Word Dosyasına PDF Ekleme

Word belgesine eklemek istediğiniz PDF Google Dokümanlar’a kaydedildiyse, doğrudan Microsoft Word’e indirmenize izin veren bir indirme seçeneği olduğunu bilmekten memnuniyet duyarsınız.

PDF dosyasını Google Dokümanlar’da açın ve sol üst taraftaki Dosya seçeneğini tıklayın. İmleci İndir seçeneğine getirin, Microsoft Word seçeneğinin listede ilk sırada olduğu bir yan pencere görünecektir.

Dosyalara bir şeyler eklemek söz konusu olduğunda birden fazla seçeneğe sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir.

yakın zamanda Gönderilenler

Eksik Arama Sekmesi ‘Dosya Gezgini (Windows 10 – 1909)’

Eksik Arama Sekmesi 'Dosya Gezgini (Windows 10- 1909)' Sisteminizin Dosya Gezgini, Windows 1909 güncellemesiyle ve… Daha fazla oku

2 gün önce

Apple Silikon ve Intel İçin Anlamı

Apple Silikon ve Intel İçin Anlamı 22 Haziran'da nd . 2020 Apple, Mac serisini Intel'in CPU'larından "Apple Silikon"… Daha fazla oku

2 gün önce

Intel Optane vs AMD StoreMi – Fark Nedir?

Intel Optane vs AMD StoreMi - Fark Nedir? Büyük ve hantal manyetik sürücülerin zamanından beri,… Daha fazla oku

2 gün önce