Windows’ta Çift Dosyaları Bulma ve Silme

Windows’ta Çift Dosyaları Bulma ve Silme Çift dosyaları silmek ister misiniz? Bu makalemizde, Duplicate dosyası nedir ve Windows’taki çift dosyaları nasıl kaldırılacağı hakkında 3 Duplicatecleaner, CCleaner ve Parallels Toolbox yazılımı hakkında bilgi verilmektedir.

Windows, tüm kullanıcılara mükemmel faydalar ve özellikler sunan en popüler ve en yaygın kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Zaman geçtikçe, Windows PC yinelenen bir şekilde bazı çift dosyalar yaratacaktır. Windows aygıtınızda belirli bir dosyayı aradığınızda, çift dosyaları bulabilirsiniz; örneğin, biri etiket satırlı çeşitli seçenekler bulabilir. Bazı durumlarda, Windows’a erişen kişiler yanlışlıkla çift dosyalar oluşturabilir. Bu durumda, Windows PC’de yinelenen dosyaları kolayca silebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu yazıda, Windows 10/8/7 PC veya Dizüstü bilgisayarda yinelenen dosyaları kaldırmak için ayrıntılı bir rehber

Windows’ta Çift Dosya Nedir?

Yinelenen bir dosya aslında Windows aygıtında sıkça bulduğumuz orijinal dosyanın bir kopyasıdır. Windows PC’de bir dosyayı birden çok kez kopyalamanın ardında birkaç neden olabilir. Örneğin, bir sorun bulmaya veya eksik bir sistem dosyası bulmaya çalışıyorsunuz. Böyle bir durumda, işlemi kopyala veya yinelenen dosya yardımı ile giderebilirsiniz. Bazı durumlarda, belirli bir dosyada belirli değişiklikler yaparken bir yedekleme yapmak için bir dosyayı kopyalayabilirsiniz. Cihazınız üzerinde olumsuz bir etki gösterebilir. Biri, işletim sisteminin farklı sürümlerinde çok kolay bir şekilde herhangi bir dosyayı kolayca çoğaltabilir.

Çift Dosyaları Neden Silmeliyim?

Çift dosyalar, Windows aygıtınızda çok yer kaplar. Disk depolama alanına erişmenin yanı sıra, bu yinelenen dosyalar kullanışlı değildir. Üstelik bu dosyalar karışıklığa yol açıyor. Bunun dışında, bilgisayar veya dizüstü bilgisayarın yavaş ve yavaş çalışmasını sağlar. Windows cihazınızda orijinal dosyanın tam sürümünü bulma riskini artırır. Dosyanın güncellenmiş halini bulmak için kargaşaya ihtiyacınız olabilir. Tüm bu mücadelelerden kaçınmak için, kullanıcılar basitçe bir Windows cihazından çift dosyaları silebilir veya kaldırabilir.

Windows’ta yinelenen dosyaları silme yöntemleri

Bu yazıda, Windows 10/8 / 7’de veya dizüstü bilgisayarda yinelenen dosyaları kaldırmak veya silmek için birçok yöntem ve yöntem bulduk:

Duplicate Cleaner kullanma

Duplicate Cleaner, kullanıcıların çift dosyaları tamamen ücretsiz olarak silmelerini sağlayan bir yazılımdır. Bugünlerde insanlar bu yazılımı kullanarak kopya dosyalarını silmek için kullanıyorlar. Bu yazılıma çok sayıda gelişmiş arama seçeneği ekledi. Yinelenen Temizleyici, kullanıcıların yinelenen dosyaları keşfetmelerini ve seçmelerini ve bunları daha da kolayca kaldırmalarını sağlar.

 • Öncelikle, cihazınıza Duplicate Cleaner yazılımını indirip yükleyin.
 • Programı başlatın ve gerekli yönetici ayrıcalıklarını sağlayın.
 • ‘Arama Kriterleri’ seçeneğine dokunun ve tüm dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde tarandığı ‘Normal mod’ aramasını seçin.
 • ‘Aynı içerik’ veya ‘İçeriği yoksay’ seçeneklerini seçin ve tercihinize göre devam edin.
 • Arama konumunu sağlamanız ve belirli bir klasöre gitmeniz gerekir.
 • Ok düğmesine basın ve ‘Arama yolu’ tarafına gidin.
 • Ondan sonra, ‘Şimdi Tara’ yazan düğmeye basmanız yeterli; ekranda görüntülenen kopya dosyaları bulabilirsiniz.
 • ‘Seçim Asistanı’ seçeneğinin yanındaki sihirli değnek simgesine dokunmanız yeterlidir.
 • İşaretini içeren seçeneklerden bir seçenek seçebilirsiniz ya da bir gruba göre seç ya da ‘her gruptaki bir dosya hariç’.
 • Ardından, dosyaları bir kerede tamamen silmek için ‘Dosya Kaldırma’ seçeneğine tıklayın.

CCleaner kullanma

CCleaner, tüm Windows kullanıcıları için mevcut olan en popüler yazılımlardan biridir. Resmi lansmanından bu yana halk arasında büyük bir üne sahiptir. Tüm kullanıcılara temiz bir kullanıcı arayüzü sunar ve biri ücretsiz olarak erişebilir. Ücretli sürüm, ücretsiz sürümle karşılaştırıldığında kullanıcılara ekstra özellikler sunar. Cihazın hızının yavaşlamasından sorumlu olan kopuk bağlantılardan ve girişlerden kurtulma olanağı vardır. CCleaner’da temizleyici, kayıt defteri, araçlar, seçenekler ve yükseltme içeren sayısız özellik bulabilirsiniz.

 • Birisi CCleaner’in orijinal sürümünü resmi web sitesinden kolayca indirebilir.
 • Bu yazılımın ücretsiz sürümünü indirebilir ve kurulum işlemini Windows PC’nizde tamamlayabilirsiniz.
 • Bundan sonra, yazılımı başlatabilir ve açabilirsiniz. Cihazınızdaki ana ekran ile karşılaşacaksınız.
 • Bu yazılımın ana sayfasında, ‘Çoğaltıcı Bulucu’ seçeneğini seçmeniz gerekir.
 • Ana panelden, çift dosyaları aramanızı daraltmanıza izin veren birkaç onay kutusu bulabilirsiniz. Bir dosya, isim, tarih, boyut veya içeriğe göre arama yapabilirsiniz.
 • Ekranın altında bulunan arama düğmesine dokunun. 
  Seçtiğiniz tüm parametreleri izleyerek cihazınızı çift dosyalar için taramaya başlar.
 • Taramayı bitirdikten sonra, yinelenen dosyaların bir listesini gösterir.
 • Sadece ‘Seçileni Sil’ seçeneğine tıklamanız yeterli.
 • Bu kadar! Bu, CCleaner yazılımını kullanarak Çift dosyaları silmek için kolay bir işlemdir .

Tüm özellikleri kullanmak istiyorsanız, CCleaner premium sürümünü satın almanız gerekir . En son teklifler için CCleaner indirim kupon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paralel Araçlar Araç Kutusu’nu kullanın

Parallels Toolbox , kullanıcıların çift ​​dosyaları çok kolay bir şekilde silmelerine yardımcı olur . Windows bilgisayarda yinelenen dosyaları silmek veya kaldırmak için aşağıda verilen basit adımları izleyin

 • Öncelikle, başarıyla kurduktan sonra Windows cihazınızdan Parallels Toolbox Yazılımını açın.
 • Yazılımın ana sayfasında bulunan ‘Kopyaları Bul’ seçeneğine dokunmanız gerekir.
 • Ekranda yeni bir pencere açılacaktır. Sadece ‘Seç’ düğmesine dokunun ve kopya dosyaları aramanız gereken sürücüyü seçin.
 • Belirli bir sürücüyü seçtikten sonra, bu yazılım sürücüyü tarar ve tüm yinelenen dosyaları bulur.
 • Kullanıcılar çift dosyaları listeden seçebilir ve manuel olarak kaldırabilirler.
 • Çift dosyaları seçtikten sonra, ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘Çöp kutusuna taşı’ seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Genel Olarak

Bu kadar! Bunlar, kullanıcıların Windows veya dizüstü bilgisayardaki çift dosyaları silmelerini veya silmelerini sağlayan en iyi üç yöntemdir. Daha fazla şüpheniz varsa, yorumlar bölümünde bize sormakta tereddüt etmeyin. Ve bu makaleyi paylaşmayı ve bizi Facebook ve Twitter’da takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Windows’ta Çift Dosyaları Bulma ve Silme için yorumda bulun

  Windows’ta Çift Dosyaları Bulma ve Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows’ta Çift Dosyaları Bulma ve Silme için ilk yorumu yapabilirsin.