Windows Yanıt Vermiyor

Windows Yanıt Vermiyor Bu soruna genellikle sistem kararsızlığı ve donma ve çökme gibi diğer programlar dahil olmak üzere çeşitli diğer sorunlar eşlik eder. Hata mesajı “ Microsoft Windows uygulaması cevap vermiyor. Bu işlemi sonlandırmak ister misiniz? ”Ve bilgisayar oldukça yavaşlayacak ve kullanımı imkansız hale gelecek.

Bu soruna neden olabilecek birçok şey vardır ve bu nedenle, sorunu başarıyla çözmek için kullanılan birçok yöntem vardır. Bu makalede belirtilen talimatları dikkatlice uyguladığınızdan ve bu sorundan derhal kurtulmanız gerektiğinden emin olun!

‘Microsoft Windows Hata Vermiyor’ Nedenini Oluyor?

Bu ciddi sorunun en yaygın nedenleri aşağıda listelenmiştir. Sorunun doğru sebebini tanımlayan listeyi kontrol ettiğinizden emin olun, tamamen çözülmesi için ilk adımdır.

 • Eski ve eski Intel Chipset ve Rapid Storage sürücüleri bu sorunun temel nedenidir, bu yüzden onları hemen güncellemeyi düşünün.
 • Dizüstü bilgisayarı kullanıyorsanız, sorunu çözmek için bazı güç seçeneklerinin değiştirilmesi gerekebilir.
 • Masaüstü Pencere Yöneticisi işlemi hatalı çalışıyor olabilir, bu yüzden Görev Yöneticisini kullanarak yeniden başlatmayı denediğiniz den emin olun.
 • Bazı servis veya program soruna neden olabilir, bu yüzden tanımlamak ve muhtemelen kaldırmak için temiz önyüklemeyi düşünmelisiniz .

Intel Yonga Seti ve Hızlı Depolama Sürücülerini Güncelleyin

Bu sürücüler işlemcinize ve işletim sisteminin bir bütün olarak çalışmasına bağlıdır ve kesinlikle bilgisayarınızda en son sürümün yüklü olduğundan emin olmalısınız. Bu sürücüleri güncellemek ve bu ciddi sorunu çözmenin kolay ve etkili bir yoludur, bu nedenle sorun giderme sürecinize bu konuda başlamalısınız.

 1. Başlat menüsü düğmesini tıklayın, daha sonra “ Aygıt Yöneticisi ” yazın ve ilkini tıklatarak mevcut sonuçlar listesinden seçin. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows Tuşu + R tuşu birleşimine de dokunabilirsiniz. “ Devmgmt yazınız. iletişim kutusunda msc ”yazıp çalıştırmak için Tamama tıklayın.
 2. Bilgisayarınızda güncellemek istediğiniz ekran kartı sürücüsü olduğundan, Sistem aygıtları bölümünü genişletin, Intel Chipset aygıtınıza sağ tıklayın ve Aygıtı kaldır seçeneğini seçin. Ayrıca, Depolama denetleyicileri bölümünü genişletin, Intel Hızlı Depolama Teknolojisi (RST) sürücüsünü bulun, sağ tıklayın ve Aygıtı kaldır seçeneğini seçin.
 3. Geçerli grafik aygıt sürücüsünün kaldırılmasını onaylamanızı ve işlemin tamamlanmasını beklemenizi isteyebilecek tüm iletişim kutularını veya istemleri onaylayın.
 4. Bu bağlantıyı ziyaret ederek RST sürücünüze bakın. Chipset sürücülerine bu bağlantıdan erişilebilir. İşletim sisteminizi uygun şekilde seçtiğinizden emin olun.
 5. Mevcut tüm sürücülerin listesi görünmelidir. En yeni girişi seçtiğinizden emin olun, adını ve ardından İndir düğmesini tıklayın. Bilgisayarınıza kaydedin, açın ve kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. Microsoft Windows’un yanıt vermediğinden hala sorun olup olmadığını kontrol edin.

Bazı Güç Yönetimi Ayarlarını değiştirin

Güç ayarlarını yönetmek birçok kullanıcı için yeterince başarılı olduğundan, sorunu çözmeyi denemek için aşağıdaki adımları uyguladığınızdan emin olun. Bu yöntemler sadece dizüstü bilgisayar kullanıcıları için geçerlidir.

 1. Sistem tepsisinde bulunan pil simgesine sağ tıklayın ve Güç Seçenekleri’ne tıklayın. Windows 10 kullanmıyorsanız, Başlat menüsünü tıklayın ve Denetim Masasını arayın. Değiştir göre gösterge seçeneği Büyük simgeler ve tıklayın Güç Seçenekleri.
 2. Kullanmakta olduğunuz güç planını seçin (genellikle Dengeli veya Güç tasarrufu) ve Plan ayarlarını değiştir düğmesine tıklayın. Açılan yeni pencerede, Gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın.
 3. Bu pencerede, genişletmek için listedeki Sabit disk girişinin yanındaki küçük artı düğmesini tıklayın. Olmadığını kontrol edin HIPM / DIPM – AHCI Bağlantı Güç Yönetimi ve Adaptif – AHCI Bağlantı Güç Yönetimi seçenekleri Sabit diskin altında kullanılabilir. Öyleyse, bu Çözümdeki Adım 8’e atlayın. Uygun değillerse, aşağıdaki adımları izleyin.
 4. Başlat menüsünde sağ veya yanındaki arama düğmesine dokunarak “ Komut İstemi ” seçeneğini arayın. En üstte görünen ilk sonucu sağ tıklayın ve “ Yönetici olarak çalıştır ” seçeneğini seçin.
 5. Windows’un eski bir sürümünü kullanan kullanıcılar, Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows Logo Tuşu + R tuş birleşimini kullanabilir. Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırmak için kutuya “cmd” yazın ve Ctrl + Shift + Enter tuş birleşimini kullanın.
 6. Aşağıda gösterilen komutu kopyalayıp yapıştırın ve klavyenizdeki Enter tuşuna tıkladığınız dan emin olun.

powercfg -attributes SUB_DISK 0b2d69d7-a2a1-449c-9680-f91c70521c60 -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_DISK dab60367-53fe-4fbc-825e-521d069d2456 -ATTRIB_HIDE

 1. Güç Seçenekleri girişini yeniden açın.
 2. Sabit Disk altında, genişletmek AHCI Bağlantı Güç Yönetimi – HIPM / DIPM giriş ve seçim Aktif ikisi için açılan listeden Pilde ve Prize takılı.
 3. AHCI Bağlantı Gücü Yönetimi – Uyarlamalı girişi genişletin ve hem Batarya hem de Fişe takılıyken 0 ms seçin.
 4. Genişletmek için listedeki PCI Express girişinin yanındaki küçük artı düğmesini tıklatın. Link State Power Management için de aynısını yapıp tıklayarak Ayar seçeneğini Kapalı olarak değiştirin.
 • Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin!

Temiz Önyükleme kullanın

Bir hizmeti başarılı bir şekilde algılamak için temiz önyükleme yapmak veya bilgisayarınızdan başlayan bir işlem kesinlikle bir numaralı çözümdür ve kesinlikle denemelisiniz.

 1. Klavyenizdeki Windows + R tuş kombinasyonunu kullanın. In Çalıştır iletişim kutusu tipi MSCONFIG ve Tamama tıklayın.
 2. Boot sekmesine tıklayın ve Safe Boot seçeneğinin işaretini kaldırın (işaretliyse).
 3. Aynı penceredeki Genel sekmesi altında, Seçmeli başlangıç seçeneğini tıklatıp seçin ve işaretli olmadığından emin olmak için Başlangıç ​​ögelerini yükle onay kutusunu tıklatarak temizleyin .
 4. Hizmetler sekmesi altında, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Tümünü devre dışı bırak tıklayın.
 5. Başlangıç ​​sekmesinde, Görev Yöneticisini Açı tıklayın. Başlangıç ​​sekmesinin altındaki Görev Yöneticisi penceresinde, etkinleştirilen her başlangıç ​​öğesine sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin.
 6. Bundan sonra, en sıkıcı işlemlerin bazılarını yapmanız gerekecektir ve bu Başlangıç ​​ögelerinin birer birer başlatılmasını ve bilgisayarınızı yeniden başlatmasını sağlar. Bundan sonra, sorunun tekrar belirip görünmediğini kontrol etmeniz gerekir. 4. Adımda devre dışı bıraktığınız Servisler için bile aynı işlemi tekrarlamanız gerekecektir.
 7. Sorunlu başlangıç ​​ögesini veya servisini bulduğunuzda, sorunu çözmek için işlem yapabilirsiniz. Bir programsa, yeniden yükleyebilir veya onara bilirsiniz. Bir servis ise, devre dışı bırakabilirsiniz, vb.

Desktop Manager İşlemini Sonlandırın

Bu hizmeti yeniden başlatmak sorunu kolayca çözebilir. İşlem başarısız olursa, yeniden başlatmanız zaman kaybetmeden çözülebilir.

 1. Kullanım Ctrl + Shift + Esc tuş kombinasyonunu Görev Yöneticisi yardımcı programını açmak için aynı anda tuşlarına basarak.
 2. Alternatif olarak, Ctrl + Alt + Del tuş birleşimini kullanabilir ve çeşitli seçeneklerle görünecek olan açılır mavi ekrandan Görev Yöneticisini seçebilirsiniz. Bunu Başlat menüsünde de arayabilirsiniz.
 3. Görev Yöneticisini genişletmek ve Masaüstü Pencere Yöneticisini aramak için pencerenin sol alt tarafındaki Daha fazla ayrıntıya tıklayın. Windows işlemlerinin hemen altında bulunmalıdır. Seçin ve pencerenin sağ alt kısmından Görevi sonlandır seçeneğini seçin.
 • Sorunun hala görünüp görünmediğini kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Windows Yanıt Vermiyor için yorumda bulun

  Windows Yanıt Vermiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows Yanıt Vermiyor için ilk yorumu yapabilirsin.