Windows MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur

Windows MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur MySQL veritabanı sunucusu dünyadaki en popüler açık kaynak veritabanlarından biridir MySQL kurmak bazen karmaşık ve zor olabilir. MySQL’yi bilgisayarınıza düzgün bir şekilde yüklemek ve yapılandırmak için talimatları izleyin.

 1. Bilgisayarda yönetici olarak oturum açın. Bu size kurulumu daha pürüzsüz hale getirecek yönetici haklarını verecektir. Yüklendikten sonra, programın yönetici olarak çalıştırılmasına gerek olmadığını unutmayın.
 2. Ücretsiz MySQL Server Community Edition’ı indirin. Bir Windows Installer içeren bir sürümünü indirdiğinizden emin olun. Dosyayı Windows Masaüstünüze kaydedin.

Hangi sürümü seçeceğinizden emin değilseniz, Windows için MySQL Installer’ı indirin.

 1. İndirilen dosyayı çift tıklayın. Yükleme dosyası bir. zip dosyası olarak gelir; bu nedenle çift tıklattığınızda, açılmayan yazılımınızı başlatmanız ve sizi bir arşiv klasörüne götürmesi gerekir.
 2. Setup.exe dosyasını çift tıklatın. (Arşivinizdeki tek dosya olmalıdır.) Bu, kurulum işlemini başlatacaktır.
 3. Sonrakine tıkla. Kurulum başlar.
 4. Özel> İleri’yi tıklayın. Bu, MySQL’i nereye yüklemek istediğinizi belirtmenizi sağlayacaktır. C: \ Server’da Apache yüklüyse, MySQL’i aynı dizine yüklemek isteyeceksiniz.

Bir sonraki pencerede MySQL Sunucusu’nu vurgulayın ve ardından Değiştir’i tıklayın.

Sonraki pencerede, metin kutusuna Klasör Adı, dizini değiştirin C: \ Server \ MySQL \ burada yazabilirsiniz Bir sonraki pencerede, tıklayın İleri. Şimdi MySQL yüklemeye hazır.

 1. Yükle’yi tıklayın. Program kendiliğinden kurulurken bekleyin.
 2. Kaydı Atla ve ardından İleri’yi tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra size bir MySQL Kaydolma Penceresi sunulacaktır. İsterseniz daha sonra üye olabildiğiniz için şimdilik MySQL ile kayıt olmayı atlayın. Atladıktan sonra, yeni diyalog kutusunda Sihirbaz Tamamlandı diyebilirsiniz.
 3. MySQL’i yapılandırın. Şimdi yapılandırılmış olan MySQL Sunucusunu Yapılandır onay kutusunu bırakın ve Son’u tıklayın .
 4. Sonrakine tıkla. Bu, yapılandırma ayarlarını başlatacaktır.
 5. Standart Yapılandırmayı kontrol edin ve İleri’yi tıklayın. Bu varsayılan yapılandırmadır ve çoğu kullanıcı için önerilir.
 6. Windows Hizmeti Olarak Yükle ve MySQL Sunucusunu Otomatik Olarak Başlat’ı işaretleyin, sonra İleri’yi tıklayın.
 7. Bir kök parola oluşturun. Kök parolanızın ne olmasını istediğinizi yazın ve Uzak makinalardan kök erişimini etkinleştir onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Eğer şifrenizi tahmin zor bir şifre olduğundan emin olun
 8. Yürüt’ü tıklayın. Bu, MySQL sunucusunu başlatacaktır. MySQL yaptığı işlemi yaptıktan sonra Son’u tıklayın.
 9. Windows görev çubuğundan, Başlat> Tüm Programlar> MySQL> MySQL Sunucu 4.x> MySQL Komut satırı istemcisine gidin. Bu, bir şifre isteyen bir komut penceresi açacaktır.
 10. Kök şifrenizi girin ve Enter tuşuna basın. Bu program açılacaktır.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Windows MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur için yorumda bulun

  Windows MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows MySQL Veritabanı Nasıl Kurulur için ilk yorumu yapabilirsin.