ekran kapalıyken youtube dinleme

Ekran kapalıyken youtube dinleme. Ekranınız kapanır kapanmaz YouTube, izlemekte olduğunuz videoyu otomatik olarak duraklatır, böylece telefonunuzun ekranı kapalıyken veya başka şeylerle uğraşırken videoları dinleyemezsiniz tün bunlara ek olarak telefonunuzun şarjının da hızlı tükenmesine sebep olur. Bunun varsayılan YouTube uygulamasında yapamazsınız, çünkü Youtube gözlerimizi reklam alanlarından ayırmamızı istemiyor. Ancak ekran kapalıyken YouTube videolarını oynatmanın birkaç yolu var. Aşağıdaki makalede bunu en iyi şekilde nasıl yapacağınızı özetledik.

Bu makalemizde Aşağıdaki sorularınıza cevap bulacaksınız

 • Youtube arka planda çalma android uygulaması
 • Youtube ekran kapalıyken müzik dinleme iphone
 • Youtube arka planda çalma android
 • Arka planda müzik dinleme
 • Arka planda youtube android
 • Arka planda internetten muzik dinleme
 • Youtube arka planda çalma
 • Arka planda youtube

Bir web tarayıcı kullanın

Hiçbir bedel ödemeden ekran kapalıyken YouTube’u izlemek için Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi ücretsiz bir web tarayıcı uygulaması kullanabilirsiniz.

Öncelikle,  telefonunuza Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcısını indirip yükleyin

Ardından, tarayıcıdaki YouTube web sitesine gidin, sayfanın sağ üst tarafındaki ayarlara (üç nokta) dokunun ve masaüstü sitesini işaretleyin.  (NOT: bu özelliği kullana bilmeniz için telefonunuzdaki yüklü Youtube uygulamasınız kaldırmanız gerekiyor )

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, oynatmak için bir videonun üzerine dokunun; telefonunuz kapalı bile olsa videonuz oynamaya devam eder.

NewPipe: arka planda Youtube oynatmak için açık kaynak uygulaması

NewPipe  kullanışlı bir uygulamadır, ancak ne yazık ki Google Play Store’da mevcut değildir. Bunun yerine, alternatif uygulama mağazası F-Droid’i kontrol etmeniz gerekecek. F-Droid’de birçok ücretsiz açık kaynak uygulaması bulacaksınız. Hizmet ayrıca, yüklü olan uygulamaların otomatik güncellemelerini de alır.

F-Droid ve içerdiği uygulamaları yükleyebilmek için, bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için telefonunuzun güvenlik ayarlarında manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Artık akıllı telefon tarayıcınızdaki F-Droid web sitesine gidebilir ve F-Droid uygulamasını indirebilirsiniz.

Kurulumdan sonra hemen F-Droid’i başlatabilirsiniz. Ancak başlangıçta uygulamalar listesi boş kalacaktır. F-Droid, şu anda mevcut uygulamaları sunucudan indirmelidir. Bu bir kaç saniye alabilir. Ardından, arama alanına NewPipe yazabilirsiniz. Arama sonucunda NewPipe’ı kurmak için Yükle düğmesine dokunun.

Çalıştıra dokunursanız, NewPipe başlar ve en üstte bir kırmızı arama çubuğu ve aksi takdirde tamamen beyaz bir ekranla başlar. Aramak istediğiniz şarkı veya sanatçının adını yazın.

Varsayılan ‘ana’ ayarında, NewPipe ile oynatılan YouTube videoları telefon ekranı kapandığında durur, ancak bu üç noktaya dokunduktan sonra Arka plana geç’i  seçerseniz videonuz ekran kapalıyken bile oynamaya devam eder.

YouTube Red aboneliği

YouTube Red  abonelik hizmetinin en önemli satış noktalarından biri, içeriğe çevrimdışı ve arka planda erişim sağlamasıdır. Aylık 9,99 ABD doları tutarındaki bir ücret karşılığında, bu özelliklere ve reklamsız bir YouTube deneyimine erişebilirsiniz. (NOT: Türkiye’de yaşıyorsanız u özelliği kullanamazsınız )

Aboneliği kurduktan sonra YouTube uygulamasında (üç nokta düğmesi) Ayarlar’a, ardından Artalanda ve Çevrimdışı’ya gidin ve Oynatma’nın Her Zaman açık olarak ayarlandığından emin olun  Hepsi bu kadar.

Ekranı kapalıyken YouTube’u dinlemenin başka yollarını biliyorsanız yorumlarda bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ekran kapalıyken youtube dinleme için yorumda bulun

  ekran kapalıyken youtube dinleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ekran kapalıyken youtube dinleme için ilk yorumu yapabilirsin.