İphone 8 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Düzeltebilirim?

İphone 8 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Düzeltebilirim? Wi-Fi’ye bağlı olmadığımızda hücresel verilere güveniyoruz. Çoğu akıllı telefon, özellik ve uygulama çalışa bilmesi için İnternet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Bazen hücresel veriler akıllı telefonunuzdaki çeşitli işlevleri daha da engelleyen sorunlar verebilir. iphone 8 sahibi olanlar iphone 8 hücresel veri sorunlarını çözmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirler.

Hücresel Veri Etkin Olmalı

Yapmanız gereken ilk şey iphone 8’deki hücresel verilerin açık olduğundan emin olmaktır. Bunu yapmak için:

 • Ayarlar> Hücresel> Hücresel Veri’ye gidin ve AÇIK hale getirin.

Hücresel Verilerin Uygulamalar için Etkin Olup Olmadığını Kontrol Edin

Çoğumuz uygulamaları yalnızca Wi-Fi ile çalıştırmak için etkinleştirdik. Wi-Fi mevcut olmadığında bu uygulamalar çalışmaz. Uygulamaları hücresel verilerle çalışabilmek için erişimi kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Uygulamalara veri erişimini etkinleştirerek hücresel veri sorunlarını nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar> Hücresel alanına gidin – geçiş tuşu olan bir uygulama listesi olacak. Hücresel verilerin KAPALI olduğu belirli bir uygulama varsa, AÇIK hale getirmeniz gerekir.

Not: Aynı sayfada ileriye doğru ilerlerseniz, “Wi-Fi Assist” seçeneğini bulacaksınız. Bu düğmeyi AÇIK hale getirirseniz, iphone 8 cihazınız Wi-Fi bağlantısını izleyecektir. Cihazınız Wi-Fi ürün yelpazesinden çıkarsa veya sinyal gücü düşürürse Hücresel Veri’ye geçecektir. Ayarları değiştirmek için geri gelmek için bir sıkıntı bulursanız, bu düğmeyi AÇIK bırakabilirsiniz.

Uçak Modu Açık Mı Kontrol Edin

Yapılması gereken bir diğer şey, Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olmaktır. Telefonunuzun diğer İnternet ile ilgili işlevlerini de içeren hücresel verileriniz çalışmayacaktır.

 • Ayarlar> Uçak Modu’na gidin – Kapalı konumda olup olmadığını kontrol edin.

İphone 8’i Yeniden Başlatın

Cihazınızdaki hücresel verilerin AÇIK olduğunu ve hatta uygulamaların çalışmaya hazır olduğunu fark ederseniz, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için iphone 8’i yeniden başlatın.

 • İphone 8’in Yan düğmesine basın ve daha sonra kapatmak için ekranınızdaki Güç düğmesini kaydırın. Apple logosu görünene kadar Yan düğmesini basılı tutun ve bırakın.

İphone 8’i Yeniden Başlatma Zorunluluğu

İphone 8 hücresel veri sorunlarını gidermenin bir başka yolu da bir yeniden başlatma zorunluluğu. Bu sorunu bir güç yeniden başlatmasıyla düzeltebilir. Bazı kullanıcılar, iphone 8’in Hücresel Veri seçeneklerinin soluk çıktığı ve KAPALI veya AÇIK konuma getirilemeyeceğinden şikâyetçiydi. Bu noktada zorunlu bir yeniden başlatma gerekir. Yapman gerekenler

 • İlk kez basın ve Volume Up düğmesini bırakın
 • Daha sonra, Sesi Kısma düğmesine basarak bırakın
 • Basılı tutun ve Yan düğmesini basılı tutun ve Apple logosunu görene kadar bekleyin

Cihazınız açıldığında, hücresel verilerin çalışıp çalışmadığına bakın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

İphone 8’inizin ağ ayarlarını sıfırlarsanız, tüm veri bağlantılarınız varsayılan fabrika ayarlarına geri yüklenecektir. Kaydedilen tüm şifreleriniz, Wi-Fi şebekeleriniz, eşleştirilmiş Bluetooth cihazlarınız, sunucu ayarları vb. Tüm veriler silinir. Bu, herhangi bir ağa bağlı sorunlarla karşı karşıya olduğumuz bir geçici çözümdür. Ağ ayarlarını sıfırlamak için yapmanız gereken.

 • Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine gidin – İstendiğinde şifreyi girin> Sıfırlamayı onaylayın

Taşıyıcı Ayarlarını Güncelleme Kontrolü

Bazen bekleyen bir Taşıyıcı güncellemesi varsa, hücresel verilerle ilgili bir sorun olabilir. Taşıyıcı Ayarları Güncelleme’yi kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Ayarlar> Genel> Hakkında bölümüne gidin – Bir Taşıyıcı güncellemesi varsa, burada görebilirsiniz. İndirmek ve yüklemek için Güncelle üzerine dokunun.

Yazılım Güncelleme Kontrolü

Apple, yazılım sürümleri ve güncellemeleri kontrol edin.  Yazılım güncelleştirmesi olabilir, bu güncellme sorununuzu çözebilir ancak güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için.

 • Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin – yeni bir yazılım güncellemesi mevcutsa indirmek ve yüklemek için üzerine dokunabilirsiniz.

Fabrika Sıfırla İphone 8

Yukarda verilen çözümler hiç biri işe yaramazsa, iphone 8 hücresel veri sorunlarını düzeltmenin en iyi yolu Fabrika Sıfırlamasıdır. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, telefonunuza yeni bir başlangıç ​​sağlar. Akıllı telefonda karşılaşılan sorunların çoğu fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra giderilir. NOT: Önce yedeklemeyi ve ardından aşağıdaki adımları izlemeyi unutmayın.

 • Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil> iPhone’u Sil’e gidin.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İphone 8 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Düzeltebilirim? için yorumda bulun

  İphone 8 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Düzeltebilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İphone 8 Hücresel Veri Sorunu Nasıl Düzeltebilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.