wifi şifremi unuttum

wifi şifremi unuttum  Windows veya Mac bilgisayarınızda unutulmuş bir Wi-Fi şifresini nasıl bulacağınızı bu makalede bulabilirsiniz.  Bilgisayarınızın ayarlarını kullanarak veya modem ayarlar sayfasına erişerek bunu yapabilirsiniz. Her şey başarısız olursa, modeminizi sıfırlamak fabrika varsayılan şifresini geri yükleyecektir. Ağınızın şifresini mobil cihazınızda belirleyemezsiniz.

Windows’da wifi şifresini öğrenme

 1. Wi-Fi simgesini tıklayın 

  Resim Windowswifi.png başlıklı

   . Görev çubuğunun en sağ tarafında bulacaksınız. Bunu yapmak, Wi-Fi menüsünün görüntülenmesini ister.

  • Bu yöntem yalnızca şu anda şifrenizi unuttuğunuz bir Kablosuz ağa bağlıysanız çalışır.
 2. Ağ ve İnternet Ayarları’nı tıklayın . Bu bağlantı Wi-Fi menüsünün en altında yer alır.
 3. Kablosuz sekmesini. Ayarlar penceresinin sol tarafında.
 4. Adaptör seçeneklerini değiştir’i tıklayın . Bu bağlantı, Wi-Fi sayfasının sağ üst köşesinde, “İlgili ayarlar” başlığının hemen altındadır.
 5. Mevcut Wi-Fi ağınızı tıklayın. Bu sayfada, yanındaki yeşil çubuklu monitör şeklinde bir simge görmelisiniz; bu sizin mevcut ağınız.
 6. Bu bağlantının durumunu göster’i tıklayın . Ağ Bağlantıları penceresinin üst kısmındaki adres çubuğunun hemen altındaki bir menü öğesidir.
 7. Kablosuz Özellikleri’ni tıklayın . Bu seçenek pencerenin ortasındadır.
 8. Güvenlik sekmesini. Bu sekmeyi pencerenin üst kısmında bulacaksınız. Bunu yaparsanız, sayfanın ortasına yakınında bir “Ağ güvenlik anahtarı” alanına sahip bir sayfa açılır; şifrenizin saklandığı yer burasıdır.
 9. “Karakterleri göster” kutusunu işaretleyin. “Ağ güvenlik anahtarı” alanının altında. Bu, “Ağ güvenlik anahtarı” alanındaki siyah noktaları Wi-Fi şifrenizle değiştirecektir.

Mac’te wifi şifresini öğrenme

 1. Bulucuyu açın. Dock’ta mavi, yüz şekilli bir ikon.

  • Mac’te, Wi-Fi şifresini bulmak için Wi-Fi ağınıza bağlı olmanız gerekmez.
 2. Git’i tıklayın . Bu menü öğesi, Mac ekranınızın sol üst köşesindeki menü öğelerinin sırasıdır.
 3. Yardımcı Programlar’ı tıklayın . Bu öyle git açılır menüsünden.
 4. Anahtarlık Erişimi’ni çift ​​tıklayın . Yardımcı Programlar klasöründe anahtar şeklinde bir uygulama.
 5. Ağınızın adını bulun ve çift tıklayın. Mac’iniz Wi-Fi ağına bağlandığında gördüğünüz addır.

  • Anahtarlıklar penceresinin üstündeki Adı kategorisini tıklayarak Anahtarlık listesini alfabetik olarak sıralayabilirsiniz .
 6. “Parolayı göster” kutusunu işaretleyin. Ağ penceresinin altına yakın.
 7. İstendiğinde yönetici şifrenizi girin. Bu, Mac’inizde oturum açmak için kullandığınız şifre. Yönetici şifrenizi doğru bir şekilde girdiğinizde, Wi-Fi şebekesinin şifresinin şifre alanında görüntülenmesi zorlanır.

 Modem Sayfasını Kullanarak wifi şifresini öğrenme

 1. Ethernet üzerinden yönlendiriciye bir bilgisayar bağlayın . Wi-Fi şifrenizi bilmiyorsanız ve söz konusu bilgisayar Internet’e bağlı değilse, Ethernet bağlanmanın tek yoludur.

  • Ethernet bir seçenek değilse, yönlendiriciyi varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekir.
 2. Yönelticinizin IP adresini bulun. Yönlendiricinizin sayfasına erişmek için yönlendiricinizin IP adresini bilmelisiniz:

  • Windows – Başlat’ı açın , Ayarlar dişli kutusunu tıklayın, Ağ ve Internet’i tıklayın , Ağ özelliklerinizi görüntüleyin’i tıklayın ve “Varsayılan ağ geçidi” nin yanındaki adresi görüntüleyin.
  • Mac – Aç Apple menüsünü tıklatın Sistem Tercihleri tıklayın Ağı tıklayın Gelişmiş tıklayın TCP / IP sekmesini ve sağındaki sayısını bulun “Yönlendirici:”.
  • Ortak yönlendirici adresleri dahil 192.168.0.1 , 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 yanı sıra 10.0.0.1 Elma yönlendiriciler için.
 3. Yönelticinizin sayfasına gidin. Tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın ve yönlendiricinizin IP adresini tarayıcının adres çubuğuna girin.
 4. Yönlendirici sayfasında oturum açın. Doğru adresi girdikten sonra, kullanıcı adı ve şifre sorulabilir; Eğer öyleyse, yönlendirici kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Bunlar, genellikle Wi-Fi’ye bağlanmak için kullandığınızdan farklı kimlik bilgileridir.

  • Varsayılan kullanıcı adı genellikle adminve varsayılan şifre genellikle adminpasswordveya boş. Çoğu kişi, yönlendiriciyi yapılandırdıktan sonra bunları değiştirir; bu nedenle, kullanıcı adını ve şifreyi hatırlamıyorsanız, yönlendiriciyi sıfırlamanız gerekebilir.
  • Varsayılan kullanıcı adını ve parolasını değiştirmediyseniz, yönlendiricinin belgelerinde veya yönlendiricide yazılı olmalıdır.
 5. “Kablosuz” bölümüne gidin. Yönelticiye girdikten sonra, “Kablosuz” veya “Kablosuz” bölümünü bulun. Buna genellikle sayfanın üst kısmındaki bir sekmeyi tıklayarak veya gezinme menüsünde bularak erişebilirsiniz.

  • Her bir yönlendirici sayfası arayüzü değişecek, bu nedenle birkaç farklı menü arasında dolaşmanız gerekebilir.
  • Yönelticinizin şifresi ana yönlendirici sayfasının üstünde olabilir.
 6. Parolayı bulun. “Kablosuz” sayfasında kablosuz ağ adınızı (SSID) ve güvenlik veya şifreleme türünü (ör. WEP, WPA, WPA2 veya WPA / WPA2) göreceksiniz. Güvenlik seçenekleri yakınında, “Parola deyimi” veya “Parola” alanını görmelisiniz. Bu kablosuz şifreniz.

Modemi Sıfırlama

 1. Yönelticinizin “Sıfırla” düğmesini bulun. Bu düğme genellikle yönlendiricinin arkasındadır. Muhtemelen “Reset” düğmesine basmak için bir ataçura veya iğne gerekir.

  • Yönlendiricinizi sıfırlamak, yönlendiriciye bağladığınız her aygıtın bağlantısını keser. Bu nedenle yönlendiriciyi sıfırlamak son çare olmalıdır.
 2. “Sıfırlama” düğmesine basın ve basılı tutun. Yönelticinin tamamen sıfırlanmasını sağlamak için bunu en az 30 saniye yapın.

  • Yöneltici resmi olarak sıfırlandığında, yönlendiricideki ışıklar yanıp sönecek veya kısa süre sönecektir.
 3. Yönelticinizin varsayılan giriş bilgisini bulun. Bu bilgi genellikle yönlendiricinin alt kısmında bulunur ve aşağıdakileri içerir:

  • Ağ adı veya SSID – Ağınızın Wi-Fi menüsünde görüleceği fabrika adını.
  • Şifre veya Anahtar – Ağınızın şifresi.
 4. Ağınıza bağlanın . Şifreyi girerken, yönlendiricinin alt kısmında basılı olan fabrika şifresini kullanacaksınız.

  • Internet’e bağlanmadan önce parolayı değiştirme seçeneğiniz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. wifi şifremi unuttum için yorumda bulun

  wifi şifremi unuttum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak wifi şifremi unuttum için ilk yorumu yapabilirsin.