Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır

Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır. Windows ile ilgili sorun yaşıyorsanız  , muhtemelen cevapları mümkün olduğunca kısa sürede almak istersiniz, böylece işinize geri dönebilirsiniz. Neyse ki Microsoft, işletim sistemine bir takım destek hizmetleri sağlamaktadır ve hatta telefonla ya da canlı sohbet aracılığıyla size yardımcı olabilirler. Windows 10’da yardım almanın beş yolu vardır ve bunları aşağıda sizler için derledik.

1. F1 Tuşuna basın

F1 tuşu, 411 numaralı aramaya benzer orijinal yardım yöntemidir. Bir uygulamada F1 tuşuna basmak, o programın yardım menüsünü açar, ancak Windows 10’un kendisi için düğme yalnızca “yardım almak için” varsayılan tarayıcınızda Bing aramasını gerçekleştirir

w10 yardım f1

F1’i tıklatmak bu tür bir yardım sağlamazsa, tuşuna basarken Başlat düğmesine basılı tutarak etkinleştirmeniz gerekebilir. Başarısız hale getiren bazı sistemler, özel Fn Lock tuşunu tıklayarak gerçekleştirilen İşlev Kilidi’ni devre dışı bırakmanızı gerektirir.

2. Cortana’ya yardım isteyin

Yazmak yerine konuşmak isterseniz Cortana’ya Windows 10’la ilgili temel sorunları anlamanıza yardımcı olması için yardım isteyebilirsiniz. Dijital yardımcı, kopyalama ve yapıştırma için klavye kısayollarını biliyor ve sizi diğer soruları yanıtlayan videolara yönlendiriyor olabilir.w10help cortana

Cortana’yı etkinleştirmek için menü çubuğundaki mikrofona tıklayın veya bu seçeneği etkinleştirdiyseniz “Hey Cortana” deyin.

3. Yardım için Microsoft Destek’ten Sorun

Bir Microsoft temsilcisiyle doğrudan etkileşim kurmak için, bilgisayarınıza yerleştirilmiş özel bir uygulama kullanabilirsiniz. Başlat düğmesini tıklayın ve Destek Ekibine İlet’e gidin ve onu görmüyorsanız Yardım Alma konusuna bakın.ekran görüntüsü (23)

Burada, Microsoft’un sorunlarınızı çözecek belgelerini bulmak için bir soru sorabilir veya anahtar kelimelerle arama yapabilirsiniz.

4. Microsoft ile Çağrı veya Sohbet

Destek Ekibi ile Bağlantı Kur’u veya Yardım Alma’yı yanıtladıktan sonra, pencerenin alt kısmında daha fazla yardım için seçenekler görürsünüz. Bu seçenekler arasında, sizi bir araya getirmenin ne zamana kadar hazır olacağına dair bir tahmini içermesi için Microsoft’un sizi araması için düzenlemeler bulunmaktadır.w10help callschedulechat

Bu zaman uygun değilse, programınıza daha uygun bir süre seçerek daha sonra aramak üzere zaman planlayabilirsiniz. Yazmayı tercih edenler canlı sohbet seçeneğini tercih edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır için yorumda bulun

    Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır için ilk yorumu yapabilirsin.