İphone Silinen mesajları kurtarma

İphone Silinen mesajları kurtarma iPhone telefonunuzda  önemli bir kısa mesajı kaybettiyseniz veya sildiyseniz, bu makaledeki ipuçlarından biriyle kurtarabilirsiniz.

Çoğumuzun on yıl geriye dönük metin mesajları var. Ve bunların bazıları değerli olabilir: uzun süredir kayıp arkadaşlarınızdan veya sevgilinizden gelen mesajlar veya ihtiyacınız olan önemli bilgiler içeren bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz hemen panik yapmayın!

Aşağıda, iPhone’da silinmiş mesajları geri getirmek için beş yol bulunmaktadır: Bunların hepsi aşağıda ayrıntılarıyla ele alınmıştır:

 • ICloud yedeklemesinden alma
 • ICloud web sitesinden geri alma
 • Telefon sağlayıcınıza başvurun
 • ITunes yedeklemesinden geri alma
 • Üçüncü taraf bir uygulamayı kullanarak arama

Silinmiş metin mesajlarını iPhone’da kurtarmanın daha iyi yollarından haberdarsanız ve bulduğumuz yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumak istiyorsanız aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Silinmiş metinleri bir iCloud yedeklemesinden alma

Metin mesajlarınızı sildiğiniz andan önce iPhone’unuzun iCloud yedeklemesini elinize almışsanız, onları kurtarabilirsiniz.

Ayarlar uygulamasını açın, üst taraftaki adınıza dokunun ve ardından iCloud> Depolama Alanını Yönet> Yedekle’ye dokunun. Silinen metin mesajlarını içerecek eski bir iPhone yedekleme olup olmadığını görmek için Yedeklemelerinize bir gözatın. (Hangi tarihte kaydedildiğini görmek için yedekleme üzerine dokunun.)

Eski bir yedekleme bulduktan sonra eski yedeklemeyi kullanarak iPhone’unuzu kurmadan önce iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri yüklemeniz gerekecek . Yedekleme den bu yana eklediğiniz tüm verileri kaybedeceğinizi unutmayın; böylece fotoğraflarınızın ve videolarınızın kopyalarını ve kaybetmek istemediğiniz diğer tüm iletileri kaydettiğinizden emin olun!

iPhone’u fabrika ayarlarına geri getirmek için Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gidin. Bu adım birkaç dakika sürer. Ardından, telefon normal kurulum adımlarını izleyerek tekrar hayat bulacaktır. Cihazınızı eski bir yedekleme den kurtarma seçeneğine geldiğinizde doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

Silinen metinleri iPhone üzerine yazmadan yedekten alın

Telefonunuzun içeriğini eski yedeklemeye üzerine yazmaya istekli değilseniz, bunu deneyebilirsiniz.

Ne yazık ki, iCloud tüm bölgede veya tüm telefon operatörleri için SMS yedeklemez. Dolayısıyla aşağıdaki işe yaramayabilir. Bununla birlikte, çalışıp çalışmayacağını öğrenmek için yalnızca 2. adıma geçmeniz gerekecek. Ve birçok kişi için, bu kayıp mesajları kurtarmanın oldukça kolay bir yoludur.

 1. icloud.com’a  Apple kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapın.
 2. Metin Mesajları’nı tıklayın.
 3. Varsa, ihtiyacınız olanları bulmak için iletileri arayın.
 4. Artık iPhone’unuza gidin ve Ayarlar> [adınız]> iCloud’u seçin.
 5. Metin İletilerini kapatın (veya zaten kapalı olduğundan emin olun). Bunun akıl almaz gibi geldiğini biliyorum, ama benimle kal, millet.
 6. Açılır pencere görürsünüz. Seçin: ‘Keep on My iPhone’.
 7. Şimdi kısa mesajları tekrar açın.
 8. ‘Birleştir’e dokunun ve bekleyin. Birkaç dakika sonra silinen kısa mesajlar iPhone’unuzda görünecektir.

Silinmiş metinleri bir iTunes yedekinden alma

ICloud’a yedek olmadıysanız, ancak telefonunuzu Mac’inizdeki veya PC’nizdeki iTunes’a yedeklediyseniz, metin mesajlarınızı oradan kurtarabilirsiniz. Ve mesajlarınızı yedeklemediğinizi düşünüyorsanız bile, denemek için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Bu yöntemin telefonunuzdaki verilerin üzerine yazacağını da unutmayın.

 1. IPhone’unuzu, senkronize ettiğiniz bilgisayara bağlayın. iTunes otomatik olarak açılmalıdır – yoksa manuel olarak açın.
 2. Sol üst köşede bir iPhone simgesi görmeniz gerekir. Seçin.
 3. Şimdi ‘Yedeği geri yükle’ yi seçin.
 4. Artık yedeklediğiniz tüm veriler telefonunuzdaki verilerin yerini alacak. Birkaç dakika sürecektir. Bu kısa mesajları sildikten sonra yedeklemediğiniz sürece, artık telefonunuzdaki normal mesajlaşma listesinde görünmelidirler.

Silinen metinleri telefon sağlayıcınıza başvurarak geri getirin

Bu işlemde operatörünüze telefon açarak başvuruda buluna bilirsiniz.

 

Silinen metinleri bir üçüncü taraf uygulaması kullanarak geri alma

Yukarıdaki seçeneklerin hiçbiri işe yaramadıysa, şimdi nükleer silahla başvurma zamanı gelmiş demektir. Tamamen nükleer değil, ama size bir iki kuruşa mal olabilir ve işe yarayacağına dair bir garanti de yoktur.

İyi bir çevrimiçi itibara sahip birkaç üçüncü taraf uygulaması var (bunlardan bazıları kişisel olarak kullandık): iMobie tarafından PhoneRescue , iOS için Enigma Kurtarma , WonderShare Dr.Fone ve Tenorshare iPhone Veri Kurtarma . Üzerine yazılıncaya kadar silinen mesajları elinize geçirdikten sonra bile, silinen iletileri bu yardımcı programları (ve diğerlerini) kullanarak kurtarabilirsiniz; ancak bunların hiçbir garantisi yoktur.

Silinen kısa mesajları kurtarmanın daha iyi bir yolunu biliyorsanız, Yorum yaparak bize bilgi vermek isteriz bundan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İphone Silinen mesajları kurtarma için yorumda bulun

  İphone Silinen mesajları kurtarma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İphone Silinen mesajları kurtarma için ilk yorumu yapabilirsin.