Kategoriler Mobil

whatsapp sorunları ve çözümleri

Whatsapp sorunları ve çözümleri , WhatsApp,  şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulamalardan biridir ve insanların yüzde 10’undan fazlası her ay aktif olarak bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu kullanım hacmi göz önüne alındığında, birçok şeyin çok iyi ve kusursuz tasarlandığını söylesek abartmış olmayız herhalde. Ancak bugün bunun WhatsApp en yaygın sorunları ve çözümleri sizlerle paylaşacağız makalemizde bulamadığınız bir sorun yaşıyorsanız lütfen bize yorumlarda bildirin elimizden geldiği en kısa sürede sizlere yardımcı olacağız.

Bu Makalede Yer Alan Başlıklar:

WhatsApp yükleyemiyorum Etkinleştirme kodumu almadım
WhatsApp’a bağlanamıyorum, WhatsApp çalışmıyor veya WhatsApp çalışmıyor WhatsApp kişileri tanımıyor
WhatsApp’da yinelenen kişiler var Video hatası çalınamıyor
WhatsApp’da ‘Son Görülme’ ne anlama gelir? WhatsApp’da ‘Son Görülme’ görmüyorum
WhatsApp’te mavi onay işaretleri ne anlama geliyor? Sesli aramalarla ilgili sorun yaşıyorum veya cevap aramaları cevaplayamıyorum
Sesli mesajlar duyamıyorum veya WhatsApp ses çalamıyor WhatsApp’da video veya fotoğraf indiremiyorum
Ülkemde WhatsApp engellendi Fotoğrafları başka bir kişiye göndermek için kaydedemiyorum
Telefonum kaybolduysa veya çalınırsa ne yapmam gerekir? WhatsApp ile ilgili diğer sorunlar
Yeni mesajlarınız olabilir

WhatsApp yükleyemiyorum

Amacıyla WhatsApp son sürümünü indirmek, siz (Android 2.1 ve 2.2 artık desteklenecektir 2017) veya daha yüksek bir akıllı telefon Android sürüm 2.1 çalıştıran olması gerekir. Telefonunuzun geçerli Android sürümünü Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını WhatsApp web sitesinden yüklemeye çalışıyorsanız, güvenlik ayarlarınızda Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirmek için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar bölümüne gidin.

Etkinleştirme kodumu almadım

Kurulum düzgün şekilde gerçekleştiyse, ancak etkinleştirme kodunuzla birlikte otomatik olarak oluşturulan mesaj asla gelmezse, önce numaranızı doğru girdiğinizden emin olun. Açılır listeden doğru ülkeyi seçtiğinizi de iki kez kontrol edin. Bu, telefon numaranızın bulunduğu ülke, ille de bulunduğunuz ülke değil.

Kodu almaya devam ederseniz, sesli arama isteğinde bulunmayı deneyin. Bu şekilde, kodu bir bilgisayardan telefonla okuyacaksınız.

Unutmayın, WhatsApp’e kaydolmak için bir SIM kartınız olmalıdır. Ayrıca, telefon numarası başına sadece bir aygıt kullanabilirsiniz.

WhatsApp’a bağlanamıyorum, WhatsApp çalışmıyor veya WhatsApp çalışmıyor

WhatsApp bağlantı problemleri genellikle Wi-Fi veya ağ veri bağlantınızdan kaynaklanır. Bir mesaj gönderemiyorsanız, birkaç çözüm bulabilirsiniz: whatsapp sorunları ve çözümleri

 • Telefonunuzun açık olduğundan emin olun (bir tanesi yeni başlayanlar için).
 • Uygulamanın en son sürümünü Play Store’dan yükleyin (yukarıdaki bağlantı).
 • İnternet bağlantınızı, Wi-Fi veya 3G’yi kontrol edin (  Ayarlar> Kablosuz ve Şebekede).
 • Bir Görev Killer uygulamasının WhatsApp’ı etkilemediğinden emin olun.
 • Uygulama önbelleğini boşaltın ( Ayarlar> Uygulamalar> WhatsApp> Önbelleği Temizle).
 • En sonunda, en uç çözüm: uygulamayı kaldırın ve ardından yeniden yükleyin.

Bazen, güçlü WhatsApp bile sunucu sorunlarını yaşar. Hizmet bittiğinden WhatsApp’ın çalışmadığını düşünüyorsanız, kesinti güncellemelerinin sağlandığı WhatsApp Status Twitter hesabına gidin.

WhatsApp kişileri tanımıyor

WhatsApp’ın kişilerinizi tanımamasının birkaç nedeni vardır, bu nedenle aşağıdakilerden emin olmanız için basit bir kontrol listesi vardır:

 • Doğru iletişim numaralarına sahip olduğunuzdan emin olun (WhatsApp için kullandıkları numaralar).
 • Şu anda WhatsApp kullanıyor olduklarından emin olun.
 • WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Kişi listenizde, tüm kişilerinizin ‘görünür’ ve / veya ‘görüntülenebilir’ olduğundan emin olun.
 • Kişi listenizde, tüm iletişim gruplarınızın (arkadaşlarınız, ailenizin, iş arkadaşlarınızın vb.) ‘Görünür’ ve / veya ‘görüntülenebilir’ olduğundan emin olun.

WhatsApp’da yinelenen kişiler var

Bu sorun, WhatsApp güncellemeleri ile büyük oranda ortadan kaldırılmış olsa da, adres defterinizde yinelenen kişileriniz varsa, bir şekilde devam edebilir. Öğrenin Android yinelenen kişiler nasıl kaldırılacağı.

‘Video oynatılamıyor’ hatası

Bunun olmasını önlemek için deneyebileceğiniz iki şey vardır. Önce, Google Fotoğrafların güncelliğini kontrol edin. Play Store’u açın, sol üstteki hamburger menüsü düğmesine, ardından  Uygulamalarım ve Oyunları’ma basın  ve Google Foto’ın sayfanın en üstünde olup olmadığını görün ve bir güncelleme bekleyin.

Bu işe yaramadıysa, başka bir çözüm,  Ayarlar> Uygulamalar / Uygulama yöneticisi> Google+’ya  gidip  Güncellemeleri kaldır seçeneğine basmaktır.  whatsapp sorunları ve çözümleri

WhatsApp’da ‘Son Görülme’ ne anlama gelir?

Son Görülme  kullanıcı WhatsApp kullanarak en son ne zaman zaman damgası anlatır. Bu, ille de iletilerinizi okumuş oldukları anlamına gelmez, yalnızca başvuruyu açtıkları anlamına gelir.

WhatsApp’tayken kişilerinizden biri de onu açarsa, durumlarının ‘Çevrimiçi’ olarak değiştiğini görürsünüz, ancak yine de, bu, iletilerinize WhatsApp’ı kullandıklarından baktıkları anlamına gelmez.

WhatsApp’da ‘Son Görülme’ görmüyorum

Bir görüşmede Son Seen zaman damgasını göremiyorsanız , bunun çeşitli nedenleri olabilir. Son Seen saatinizi  Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Seen’de devre dışı bıraktıysanız, başkalarının Son Görme saatlerini de göremezsiniz .

Sorun yalnızca bir veya birkaç kişiyle gerçekleşiyorsa, WhatsApp ayarlarında Son Görülme süresini devre dışı bırakmış demek olabilir. İletilerinizi hala alıp yanıt veriyorsa, durum kesinlikle budur.

Nihai nedeni, bir kişinin sizi engellediği olabilir. İletileriniz bir gri kene geçemezse, bu durumda engellendiğinizden daha emin olursunuz ve kişinin profilindeki değişiklikleri göremiyorsanız kesinlikle engellenmişsiniz demektir. Birçok özür dilerim.

WhatsApp’te mavi onay işaretleri ne anlama geliyor?

WhatsApp mesaj pencerenizdeki iki kontrolün (veya işaretlerin) ne anlama geldiği konusunda çok fazla karışıklık var. WhatsApp’daki tüm işaretlerin eksiksiz dökümünü istiyorsanız, ayrıntılı WhatsApp onay işaretleri ne anlama gelir?  Sesli mesajlar için mikrofon işaretlerini de kapsar.

İşte hızlı bir özet:

 • Saat simgesi mesajınızın cihazınızdan henüz gönderilmediği anlamına gelir.
 • Bir gri onay işareti, iletinin gönderildiğini ve WhatsApp sunucusu tarafından alındığını gösterir.
 • İki gri işaret, mesajın istenen cihaza teslim edildiği anlamına gelir.
 • İki mavi işaret, alıcı / alıcıların mesajı gördüğünü gösterir. (Grup görüşmelerinde, gruptaki tüm katılımcılar mesajı görüntülediğinde bu demektir.)

Sesli aramalarla ilgili sorun yaşıyorum veya cevap aramaları cevaplayamıyorum

Kalitesiz sesli görüşmeler yaşıyorsanız, görüşmeleri bırakın veya arama yapamaz veya cevaplayamazsanız, bağlantınızla neredeyse kesinlikle ilgilidir. Sesli aramalar Wi-Fi veya mobil veri üzerinden gerçekleştirilir. Bağlantının güçlü olduğundan emin olun. Mobil veri kullanıyorsanız, en az 3G’ye ihtiyacınız olacaktır. Belki ağın bağlantısını kesmeyi ve yeniden kurmayı deneyin. Sorun sizin için bile olmayabilir: Konuştuğunuz kişinin de iyi bir bağlantıya sahip olduklarından emin olmanız gerekir.

Sesli mesajlar duyamıyorum veya WhatsApp ses çalamıyor

Bu, WhatsApp’ın dayandığı yakınlık algılayıcısı ile ilgili olabilir. Telefonunuzdaki ön yüz fotoğraf makinesinin yakınında bulunur ve telefonu ne zaman kulağınıza götürdüğünüzü algılar. Sensör etkinleştirilirse, ses, kulaklık hoparlöründen çok sessiz bir şekilde çalacaktır. Telefonunuzu yüzünüzden uzak tutun ve sesin normal hoparlörden geçmesi sağlanmalıdır. Sesin de açıldığından emin olmak için kontrol edin.

WhatsApp’da video veya fotoğraf indiremiyorum

Baş  Ayarlar> Veri kullanımı  ve yalnızca Wi-Fi olduğunuzda etkin medya otomatik indirmeleri olup olmadığını görün. Varsa, bir Wi-Fi şebekesine bağlanmanız veya mobil veri ve / veya dolaşımda otomatik indirme işlemlerini etkinleştirmeniz gerekecektir.

Genelde olduğu gibi gerileme, Wi-Fi kullanıyorsanız ve telefonunuzu yeniden başlatmanız durumunda yönlendiricinizi yeniden başlatmaktır.

Ülkemde WhatsApp engellendi

Ülkenizde WhatsApp’ın engellendiği talihsiz azınlığınızdan birisiyseniz, sorunun etrafında bir yol var. Bir VPN kullanın. Öğrenebilirsiniz birini neden ihtiyaç VPN, ne olduğu ve nasıl burada bir tane almak.

Fotoğrafları başka bir kişiye göndermek için kaydedemiyorum

Bunun nasıl yapılacağı değişti. Paylaşmak istediğiniz sohbette görüntüye uzun basın ve sayfanın sağ üst köşesinde sağa dönük bir ok görüntülenir. Bunun üzerine basınız ve görüntüyü paylaşmak istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

Telefonum kaybolduysa veya çalınırsa ne yapmam gerekir?

Önce, operatörünüze başvurarak SIM kartınızı kilitleyin. Bu her zaman ilk adımınız olmalı. Bu işlem tamamlandıktan sonra, WhatsApp bu cihazda artık etkinleştirilemez. Yeni bir SIM’e sahip olduğunuzda (muhtemelen aynı numarayla), WhatsApp’ı yeni telefonunuzdan yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bu arada, WhatsApp’a hesabınızı devre dışı bırakmalarını isteyen bir mesaj gönderin. Support@whatsapp.com adresine “Kayıp / Çalınmış: Hesabımı devre dışı bırakın” konusuyla ilgili bir e-posta gönderin ve e-posta gövdesine telefon numaranızı (uluslararası bir telefon kodu ile birlikte) ekleyin. Bunu yapmazsanız, WhatsApp Wi-Fi üzerinden hala kullanılabilir.

“Yeni mesajlarınız olabilir” uyarısı

Bazen WhatsApp’tan “Siz yeni mesajlarınız olabilir” diye bir bildirim alırsınız olabilir. Özellikle WhatsApp’ı açtığınızda ve hiç yeni bildirim görmediğinizde, bu oldukça belirsiz ve gizemli mesajla şaşkın olabilirsiniz. Açıklamayı oldukça basit! WhatsApp size iletileri bildirmek için itme bildirimlerini kullanır, ancak gerçek ileti teslim etmek için farklı bir kanal kullanır. Kötü veya düşük bir veri / wifi bağlantısına sahip bir bölgedeyseniz, şebeke gerçek mesajı değil itme bildirimini teslim edebilecektir. Bu sorunlar, akıllı telefonunuzdaki veri koruma modunu açtığınızda oluşur. Şimdi, WhatsApp ile bu bildirimin açılmasına neden olabilecek gerçek bir sorun olabilir, ancak büyük olasılıkla kötü bir veri bağlantısı ile ilgilidir.

WhatsApp ile ilgili diğer sorunlar

Burada listelenmeyen WhatsApp ile ilgili başka sorun yaşıyorsanız bize bildirin.

 

yakın zamanda Gönderilenler

Eksik Arama Sekmesi ‘Dosya Gezgini (Windows 10 – 1909)’

Eksik Arama Sekmesi 'Dosya Gezgini (Windows 10- 1909)' Sisteminizin Dosya Gezgini, Windows 1909 güncellemesiyle ve… Daha fazla oku

2 gün önce

Apple Silikon ve Intel İçin Anlamı

Apple Silikon ve Intel İçin Anlamı 22 Haziran'da nd . 2020 Apple, Mac serisini Intel'in CPU'larından "Apple Silikon"… Daha fazla oku

2 gün önce

Intel Optane vs AMD StoreMi – Fark Nedir?

Intel Optane vs AMD StoreMi - Fark Nedir? Büyük ve hantal manyetik sürücülerin zamanından beri,… Daha fazla oku

2 gün önce