Whatsapp grup eklemeyi engelleme

Whatsapp grup eklemeyi engelleme İnsanların bizi akıllı telefonunuzu tonlarca mesajla silen birden fazla WhatsApp grubuna eklemesi çok can sıkıcı. Gruptan Ayrılma gibi seçeneklerimiz olsa bile, daha sonra yöneticilerden herhangi biri tarafından eklenebiliriz. Bir WhatsApp Grubunun sizi sık sık eklemesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Bu makalemizi sizin için yazıyoruz

İşte WhatsApp’taki birisinin sizi WhatsApp gruplarına eklemesini engelleme yöntemi.

WhatsApp Grubunun Size Eklemesini Engelleyen Çözümler

Görünüşe göre, her WhatsApp kullanıcısı, herhangi bir WhatsApp grubuna, hatta kişi listemizde olmayanlar bile eklenebilir. Bir WhatsApp grubuna ekleyen bizim için önemli biriyse, bundan kurtulmanın bir yolu yoktur. Çoğumuz sadece arkadaşlıkları sürdürmek için gruptan ayrılmaktan uzak dururuz. Ancak, herhangi bir yönetici olabilir yeniden eklemek Sen gittikten sonra bile sizi. Bu sinir bozucu!

WhatsApp hakkında, WhatsApp Gruplarının tonları arasında özgürlüğünüzü kazanmanıza yardımcı olacak birkaç alternatif yöntem vardır. Bir WhatsApp grubunun sizi eklemesini engellemenin yollarını gerçekten arıyorsunuz. İşte burada. Bir WhatsApp Grubundan ayrılmak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler aşağıdadır. Bir WhatsApp grubunun sizi eklemesini engellemeye devam etmeden önce, bu tekniklerden herhangi birini deneyebilirsiniz.

WhatsApp Grubunun Sesini Kapatın

WhatsApp grubunu kapattığınızda, WhatsApp’ta sessize aldığınız Gruptan herhangi bir bildirim veya uyarı almazsınız. Kurşungeçirmez bir çözüm değil, geçici bir kısa yol.

WhatsApp Grubunu Android’de sessize al

Bir WhatsApp grubunu susturmak, bir WhatsApp grubunun sizi tekrar tekrar eklemesini engelleme eylemiyle karşılaştırıldığında en kolay yöntemdir. Artık grup tartışmalarına katılmak istemiyorsanız, sesini kapatabilir ve uzak durabilirsiniz. Bu, mesajları cihazlarınızla senkronize eder ve istediğiniz zaman grubu kontrol edebilirsiniz. Ama bildirimler ve uyarılar olacak kapatılır.

Aşağıdaki adımlar Android akıllı telefon kullanıcıları ile çalışacak.

 1. Android akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Bildirimleri ve uyarıları engellemek istediğiniz WhatsApp Grubuna uzun dokunun.
 3. Dokunun Sessiz üstünde simgesine (Hoparlör simgesi).
 4. Grubu kapatmak için süreyi seçin ( 8 saat, 1 hafta veya 1 yıl ). Seçebileceğiniz maksimum süre bir yıldır.
 5. Tamam’a dokunun.

WhatsApp Grubunu Android’de sessize al

Ayar iPhone’da biraz farklı. Ancak yine de, WhatsApp grubunu iPhone’da Android’de olduğu gibi sessize alabilirsiniz. Bir iPhone veya diğer iOS cihazlarını kullanıyorsanız, bir WhatsApp Grubunu nasıl susturabileceğinize bakabilirsiniz.

 1. Aç WhatsApp sizin Uygulamayı iPhone.
 2. Grubu sola kaydırın.
 3. Dokunun Daha seçin Sessiz.
 4. Ne kadar süre susturmak istediğinizi seçin.

WhatsApp Grup Yöneticilerini Engelleyin

Ayrılmak istersen, sessizlik işe yaramaz. Gruptan Çık seçeneğinin, sizi kalıcı olarak kaldıracağı için susturmaya göre avantajları vardır. Mevcut WhatsApp Grubu kurallarına uygun olarak, sadece bir grup bırakamaz ve grubun sizi tekrar eklemesini engelleyemezsiniz. Herhangi bir zamanda herhangi bir yönetici, gruptan ayrıldıktan sonra sizi tekrar ekleyebilir.

Endişelenmeyin, yöneticilerin sizi gruptan geri toplamasını önlemek için kalıcı bir çözüm var. Sadece grubun yöneticilerini engelle. Grupların çoğunun birden fazla yöneticisi var ve birçoğu kişi listenizde olmayabilir. Dolayısıyla, yöneticileriengellemek sizin için zor olmayabilir.

WhatsApp Grubu Yöneticilerini Android’de Engelle

İşte Android akıllı telefondaki yöneticileri nasıl engelleyeceğiniz. Bu, bir WhatsApp Grubunun sizi eklemesini engelleyecektir.

 1. Android akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Kalıcı olarak bırakmak ve eklenmesini engellemek istediğiniz gruba dokunun.
 3. Sohbet penceresinin üstündeki grup adına dokunun.
 4. Yöneticileri içeren grup üyelerinin listesini görmek için aşağı kaydırın.
 5. Tüm listeden yöneticiden birine dokunun.
 6. “ Kişiyi Görüntüle ” yi seçin.
 7. Aşağıya doğru kaydırın ve Engelle ‘ye dokunun.
 8. Bloğu Onayla.
 9. Yöneticiyi engelledikten sonra grup bilgisi sayfasına geri dönün.
 10. Gruptan Çıka dokunun ve ardından Çıkışı seçin.

Yöneticiyi engelledikten ve gruptan çıktıktan sonra, belirli yönetici sizi tekrar ekleyemez. Bu durumda, yalnızca engellenen yöneticinin sizi eklemesi engellenir. Bu arada, diğer yöneticiler mümkün olacak yeniden ekleyin sizi. Bu nedenle, kalıcı çıkışı etkili kılmak için gruptan ayrılmadan önce her yöneticiyi engellemeniz gerekir.

WhatsApp Grubu Yöneticilerini iPhone’da Engelle

iPhone telefon kullanıyorsanız, işler aynı şekilde değildir. Bir WhatsApp grubunun sizi aynı grubun yöneticisini engelleyerek sizi eklemesini nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Sonuç olarak, bir iPhone’da tekrar aynı WhatsApp grubuna eklenmekten korunacaksınız.

 1. Aç WhatsApp sizin Uygulamayı iPhone.
 2. Kalıcı olarak bırakmak istediğiniz gruba ilerleyin ve sola kaydırın.
 3. Daha Fazla ‘ya dokunun.
 4. Açılır menüden Grup Bilgisi’ni seçin.
 5. WhatsApp Grubunun üye ve yöneticilerinin listesini görmek için aşağı kaydırın.
 6. Yöneticilerden birine dokunun ve “Kişiyi Göster ” i seçin.
 7. İşlemleri görmek için aşağıya doğru kaydırın.
 8. Engelle ‘ye dokunun ve bloğu onaylayın.
 9. Profili engelledikten sonra, şimdi WhatsApp Grubu bilgisine geri dönebilirsiniz.
 10. Aşağı kaydırın ve Gruptan Çık’ı seçin.

Bu yöntemden çıktıktan sonra, bir WhatsApp Grubunun sizi tekrar eklemesini engelleyecektir. Ayrıca, yöneticilerin her birinin tamamen uzak durmasını engellemen gerekebilir.

Burada belirtilen çözüm işe yarayacak ve yöneticinin sizi gruba eklemesini engelleyecektir. Birini engellediğinizde, size mesaj alamaz, ayrıntılarınızı görür, durumunuzu görür ve sizinle bir grup oluşturur. Böylece sizi tekrar eklemeleri engellenecek.

WhatsApp, başkalarının sizi tekrar gruba eklemesini engellemek için bir gruptan  kalıç ıolarak çıkma seçeneği sunmadı. Ancak, Facebook zaten bir gruptan sonsuza dek ayrılma seçeneğine sahip. Böyle bir tek tıklamayla seçeneği arıyorsanız, üzgünüz. Her neyse, yukarıda belirtilen adımlar durumla çok iyi çalışır. Geliştiricilerin WhatsApp grubundan kalıcı olarak çıkmak için böyle bir seçenek hakkında düşünmeye başlamasını beklemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Whatsapp grup eklemeyi engelleme için yorumda bulun

  Whatsapp grup eklemeyi engelleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp grup eklemeyi engelleme için ilk yorumu yapabilirsin.