WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraları Nasıl Engellenir?

WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraları Nasıl Engellenir? WhatsApp’a çok fazla isimsiz çağrı mı alıyorsunuz? Artık Spam mesajlardan, rahatsız edici mesajlar göndermek ve arama yapmak için WhatsApp kullanıcılarını izliyor. WhatsApp’ta tüm spam arayanları veya Bilinmeyen numaraları engellemenin bir çözümü yoktur. Ancak, WhatsApp, rehber listemizdeki numaraları engellememize, bilinmeyen numaraları engellememize ve hatta WhatsApp’taki yabancı mesajı kısıtlamamıza izin verir.

İşte WhatsApp’ta bilinmeyen numaraları ve WhatsApp’ta can sıkıcı metni engellemenin birkaç yolu. Spam arayanlardan uzak durmak için ayarlayabileceğiniz birkaç gizlilik kısıtlamanız vardır. Bu makaledeki tüm teknikleri WhatsApp’taki adsız sayıları ve metinleri engellemek için derledik.

WhatsApp Numarası

Rehber listesini kullanarak WhatsApp’ta sayıların engellenmesi oldukça basittir ve birkaç adımdan oluşur. WhatsApp kişi listesinde can sıkıcı numaraya sahip olduğunuz sürece, bu numarayı kişi ekranından gizleyebilirsiniz. Ancak, bu yöntem yalnızca rehberde listelenen numaralara uygulanabilir.

Başlamak için, WhatsApp uygulamasını açın, sohbet dizisini açmak için kişiye dokunun. Şimdi, Kişi Bilgisi ekranını almak için kişinin başlığına dokunun. İletişim Bilgilerini açtığınızda, iletişim  hakkında ayrıntıları görebilirsiniz. Şimdi Kişiyi Engelle ve Spam Bildir seçeneğine bakmak için aşağı kaydırın. Kişi Bilgileri sayfasından, açılır pencerede Kişiyi Engelle> Engelle ‘ye gidin. Bu adımı tamamladıktan sonra bu belirli numara engellenen listeye eklenecektir.

WhatsApp aynı anda bir kişiyi engellememize izin veriyor. Engellenen listeye daha fazla kişi eklemeniz gerekirse, yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekir.

Önceden WhatsApp Numara Engelleme

Şimdi, peki, bir numara biliyorum ve can sıkıcı bir mesaj veya arama almadan önce bile WhatsApp’ta engellemek istiyorsam? Bir yolu var, bir geçici çözüm. Herhangi bir çağrı veya mesaj almadan önce bile, WhatsApp’ta bilinmeyen numaraları engelleyebiliriz. Yapmamız gereken tek şey, numarayı rehber listesine eklemek ve ardından bu numarayı engelleme listesine eklemek.

WhatsApp’ta Bilinmeyen Numarayı Engelle

Can sıkıcı WhatsApp metinlerini alıp bilinmeyen numaralardan gelen zamanlar olabilir. WhatsApp, bu bilinmeyen numaraları tek bir dokunuşla baştan engellemek için basit ve tek bir dokunuş çözümü sunar.

İsimsiz bir numaradan ilk sohbet mesajını aldığınızda, WhatsApp size “ Bu numara rehberinizde değil ” diyecek ve aynı sohbet penceresinde Spam Engelleme veya Raporlama seçeneğiniz olacak. Dokunun  Blok engellenen listesinde anonim numarayı bloke edecek olan. Bunun bir Spam türü olduğunu düşünüyorsanız, bu numarayı WhatsApp’a spam olarak bildirebilirsiniz.

WhatsApp Hesabınızı Özel Tutun

Gizliliğimiz yabancıların gözü kamadığı için bir kasırgaya yol açabilir. WhatsApp’taki yabancı mesajı kısıtlamak ve gizliliğimizi korumak için WhatsApp, birçok özelliği özelleştirmemize izin verir. Değişiklik yapabiliriz; böylece WhatsApp Durumu, Son Görülen, Hakkında ve Profil Fotoğrafı gibi bilgiler Herkes yerine İnsan Kişilerim veya Hiç kimse tarafından görülemez.

Bu, daha fazla gizlilik sunar ve aktif durumunuz veya resimleriniz genel olarak gösterilmediği sürece, WhatsApp numaranıza spam mesaj gönderme olasılığını azaltırsınız.

WhatsApp Ayarları> Hesap> Gizlilik> Son Görülen> Kişilerim bölümüne gidin. Benzer şekilde, varsayılanları Kişilerim olarak değiştirmek için Profil Fotoğrafı, Hakkında ve Duruma dokunun.  Ayrıntılarınızı yalnızca kişilerinizin görebileceği şekilde tutmak, kendinizi rahat hissetmenizi sağlar ve yabancı gözetmenleri beslemek için iz bırakmaz.

Buna ek olarak, Canlı Konumunuzu görebilecek kişileri ayarlama seçeneği de vardır. Ayrıca, biraz aşağıya doğru kayabilir ve yalnızca kaydırıcıya dokunarak Okuma Makbuzlarını açıp kapatabilirsiniz.

WhatsApp Engellenen Numaralar

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda, zaten engellenmiş olan birkaç kişiniz olabilir. Herhangi bir numaranın engellemesini kaldırmak veya engellenen listenizi kontrol etmek istiyorsanız, ne yaparsınız? Peki, WhatsApp hesabınızda engellenen numaraları görüntülemek için bir ekran var. Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenen bölümüne gidin. Engellenen tüm irtibat listesini ve bilinmeyen numaraları burada  Engellenen listesinde görebilirsiniz. İsterseniz gelecekte onları engellemek için bu listeye numara ekleyebilirsiniz. Yeni Ekle üzerine dokunun rehber listesini açar. Engellenen listeye eklemek için kişiye dokunun.

Bir kişi istenmeden tıkanırsa panik yapmayın. WhatsApp’ta kişilerin engellemesini kaldırmak oldukça kolaydır. Bir kişinin engelini kaldırmak için bu ekrana gidin, engellenen kişinin listesine bakın. Engelini kaldırmak istediğiniz kişiye, ardından da Engellemeyi kaldır öğesine dokunun.

Varsayılan olarak, WhatsApp, diğer sosyal medya uygulamalarında veya kişi yöneticisinde engellenen numaralar olsa bile, engellenen kişiler listesinde hiçbir numaraya sahip olmaz. Bu nedenle, ilk kez bir sayıyı engellediğinizi varsayarsak, ilk sayıyı eklemeden önce engellenen numaralar listesi boş kalır.

WhatsApp’ta Anonim Numaraları Engelleme

WhatsApp, bizi yakın ve sevdiklerimizle bağlantıda tutan popüler uygulamalardan biridir. Popüler sosyal ağ platformunu iş ve resmi ihtiyaçlar için bile kullanıyoruz. Uzun vadede, gizliliği kontrol etmemiz ve zaman zaman numaraları bile bloke etmemiz gerekiyor. Bir kişiyi engellemek rahatsız edici metredeki son çaredir.

Tüm anonim numaraları otomatik olarak engelleme, şu anda WhatsApp ile bir seçenek değildir. Ancak, bu özelliğin gelecekte yer almasını umuyoruz. O zamana kadar, temasları engelleme ve engellemeyi kaldırma birkaç adımdır ve bilinmeyen numaraları engellemek için bir adım çözümünüz vardır. Can sıkıcı WhatsApp metinlerini ve Robo Arayanlardan ve spam gönderenlerden gelen aramalardan kurtulmak için gizlilik ayarlarınızı yukarıda açıklandığı gibi değiştirdiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraları Nasıl Engellenir? için yorumda bulun

    WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraları Nasıl Engellenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp’ta Bilinmeyen Numaraları Nasıl Engellenir? için ilk yorumu yapabilirsin.