Samsung T5 harici SSD

3 dk okuma süresi

Samsung T5 harici SSD. Önceki T1 ve T3 sürücülerinin aynı terminolojisine sahip olan Samsung’un yeni T5 harici SSD’leri USB 3.1 Gen 2 desteğini içeriyor ve bu da onu en hızlı T serisi sürücüye dönüştürüyor. Birlikte verilen USB-C’den USB-C’ye kablo ile gelen T5, yeni MacBook’lar veya MacBook Pro’lar veya hatta en yeni iMac modelleri için mükemmel bir harici SSD deneyimi oluşturuyor.

Videoları, fotoğrafları ya da küçük ve kompakt bir harici depolama çözümüne ihtiyacınız varsa, Samsung’un küçültülmüş T5 sürücüsü sizin için iyi bir çözüm olabilir. Kompakt, harici form faktöründe dâhili SATA SSD’lerle normal olarak ilişkilendirilen hızları sağlar.

 Samsung T5 Özellikleri

540 MB / sn’ye kadar aktarım hızı

USB 3.1 Gen2 (10Gbps) ile uyumlu, geriye dönük uyumlu

Bus güç, güç konektörlerine gerek yok

UASP (USB’ye bağlı SCSI Protokolü) desteği

Alluring Blue renginde 250GB ve 500GB kapasiteler

1TB ve 2TB kapasiteleri Derin Siyah renkte

Alüminyum unibody tasarımı

USB-C’den USB-C’ye ve USB-C’den USB-A’ya

Boyutlar: 2.91 inç x 2.26 inç x 0.41 inç

Sadece 51 gram ağırlığında

AES 256-bit donanım şifreleme

Darbelere dayanıklı, 2 metrelik damlalara dayanabilir

Sınırlı 3 yıllık garanti

Samsung T5 ile ilgili en dikkat çekici özelliklerinden biri ise boyutu diyebiliriz. Önceki T3 modeli gibi, Samsung’un T5 son derece küçük. Yaklaşık 0.7mm ile biraz daha kısa olması dışında önceki modelle neredeyse aynı boyutlara sahiptir.

T5 iki renkte geliyor. 250GB ve 500GB lezzetlerde daha düşük kapasiteli modeller, Samsung’un Alluring Blue dediği bir renge kavuşuyor. Daha yüksek kapasiteli 1 ve 2 TB modelleri şirketin Derin Siyah renginde gelir. T3’ün aksine, T5, ünite boyunca sağlam bir renk ve her iki kenarda da siyah kapaklar bulunan tamamen alüminyum bir unibody’ye sahip.

T5, bağlantı için tek bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir ve veriyolu gücüyle çalışır. Samsung, yeni MacBook Pro modelleri ve en yeni nesil iMac gibi USB-C özellikli bilgisayarlara doğrudan bağlantı için bir USB-C-USB kablosu içeriyor. Eski stilde USB bağlantılarına bağlanmak için bir USB-C’den USB-A’ya bir kablo da olduğundan, eski kullanıcılar kurutulmaya bırakılmıyor.

250GB modelinin giriş seviyesi fiyatı aslında 129.99 $ ‘da oldukça makul ancak aynı zamanda çoğu modern SSD’de olduğu gibi fiyat büyüdükçe fiyat da artıyor. Bu, en üst katmanlı 2 TB modeli sizi 799.99 dolara geri getireceği anlamına geliyor.

T5 ile büyük fark faktörü, USB 3.1 Gen 2 desteğinin eklenmesi etrafında dönüyor. Önceki T3 SSD’ler USB 3.1 Gen 1’i destekliyordu, bu USB 3.0 temelde övülen USB 3.0’dı. USB 3.1 Gen 2, yedekte olduğunda Samsung, T3’ün 450MB / s’lik maksimuma kıyasla 540MB / s’ye kadar daha yüksek hızlar elde edebiliyor. Birden fazla Blackmagic Disk Hız Testi çoğu zaman teorik maksimum hıza yaklaşan okuma hızlarıyla sonuçlandı.

Hız artışı ve diğer dikkat çekici farklılıkların dışında Samsung T5, beğenilen T3’ü takiben bekleyebileceğiniz şey. Çevrenizdeki bu sürede, daha iyi görünen bir ürün elde edilir; bunlardan biri, eklenen hızı destekleyebilen bilgisayarlar için daha hızlıdır. Bununla birlikte, bilgisayarınız USB 3.1 Gen 2 özellikli olmasa da, sürücü daha eski USB çeşitleriyle geriye dönük olarak uyumlu olduğundan, hemen hemen tüm modern ortamlarda çalışması gerekiyor.

Sürücünün şifreleme özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, Samsung, diskin üzerinde Taşınabilir bir SSD Sürücüsü içeriyor. Sürücü yazılımı kurulduktan sonra, şifrelemeyi etkinleştirmek, güncellemeleri kontrol etmek ve sürücüyü yeniden adlandırmak için Samsung yazılımını kullanabilirsiniz.

Türkiyede henüz satışta olmayan Samsung T5 satış fiyatı avrupa’da Giriş seviyesi 250GB model için 129.99 dolar satışa sunuluyor

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x