Ps4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

2 dk okuma süresi

Ps4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? PS4’ünüzün en son yazılım güncellemelerine sahip olmasını istiyorsanız, Ps4 güncellemek oldukça kolaydır.  PlayStation 4, dinlenme modundayken güncellemeleri otomatik olarak indirecek ve yükleyecek şekilde ayarlanabilir; bu, bir ilerleme çubuğuna bakmak yerine beklemek yerine oyuna girmenizi sağlar. Ne yazık ki, tuğla konsolları bile olan yeni ürün yazılımı ile ilgili bazı ciddi sorunlar var.Cihazınızın yeni güncelleme olup olmadığını nasıl öğreneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

PlayStation 4 En son yazılımın yüklü olduğuna nasıl bakılır

Başlamadan önce PS4’ünüzü açtığınızdan emin olun. Konsolunuz zaten açık veya dinlenme modundaysa, açık olan tüm yazılımları kapatın. Bir oyun oynuyorsanız, önce kaydettiğinizden emin olun! İnternete bağlı olmanız gerekir, bu daha önce konsolunuzda daha önce yapmışsanız otomatik olarak gerçekleşecektir. İşte yapmanız gerekenler.

  1. Çevrimiçi olup olmadığınızdan emin değilseniz, ana ekranda Ayarları açıp Ağı seçerek durumunuzu kontrol edebilirsiniz.
  2. X düğmesini tıklayın ve Bağlantı Durumunu Görüntüle’yi açın. 
  3. Ana ekrana dönün ve Ayarları açın.
  4. Sistem Yazılımı Güncellemesi’ni seçin ve X düğmesine tıklayın.
  5. Sistem yazılımının en son sürümünün yüklü olup olmadığını bildiren veya Şimdi Yükseltmenizi öneren bir ileti görürsünüz.PS4 Son Sürüm

Ps4 hangi yazılımı sürümünü kullandığınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Güncellemeden önce mevcut belleniminize göz atmak istiyorsanız veya bir güncellemeden kaçınmak istiyorsanız, sisteminizin mevcut durumunu şu şekilde bulabilirsiniz.

  1. Ana ekrandan Ayarlar’ı açın.
  2. Sistem’i seçin ve X düğmesine tıklayın.
  3. Sistem Bilgisi’ni seçin ve X düğmesine basın.
  4. PS4’ün IP Adresi ve MAC Adresi ile birlikte Sistem Yazılımını görebilirsiniz.

Ürün yazılımınızı güncelledikten sonra, önceki bir sürüme geri dönmenin bir yolu yoktur, bu nedenle büyük hataların olmadığından emin olmak için birkaç gün beklemek isteyebilirsiniz. En son güncellemelerle ilgili tüm ayrıntıları burada bulabilirsiniz. PlayStation desteğinden güncellemeleri bir USB flash sürücüye veya başka bir harici veri depolama cihazına da indirebilirsiniz.

Ps4 Otomatik güncelleme

Kontrole uygunluğu değerlendirirseniz, Sistem ve ardından Otomatik İndirmeler ve Güncellemeler’e giderek Ayar menüsünden Otomatik Güncelleştirmeler’i ayarlayabilirsiniz. Sisteminizi işiniz bittiğinde tamamen kapatmak yerine Dinlenme Moduna almayı unutmayın.

PS4 Otomatik İndirmeler

Birçok uygulama ve oyun, PlayStation 4 ürün yazılımınızın kullanılabilir olması için güncel olmasını gerektirir; bu nedenle, başlatmaya çalıştığınızda bir güncelleme yüklemeniz gerekip gerekmediğini size bildirir. Konsolunuzu kullandığınızdan bu yana biraz zaman geçtiyse işlem biraz zaman alabilir. Bu yüzden, düzenli olarak kontrol etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x