iPhone veya iPad Sürekli Yeniden Başlıyor

iPhone veya iPad Sürekli Yeniden Başlıyor iPhone veya iPad’iniz bir önyükleme döngüsünde takılı mı? Bir önyükleme döngüsü, sisteminizin sürekli yeniden başlatılması olarak tanımlanabilir. Bu, iPhone veya iPad’in kendini rastgele ve bazen sürekli olarak sıfırlamaya veya yeniden başlatmaya devam ettiği zamandır. Benzer bir sorun, iOS veya iPadOS cihazının yeniden başlatılmadan beklenmedik şekilde kapanmasıdır. Bu sorun, iOS veya iPadOS’un en son sürümüne güncellendikten sonra başlayabilir. Bu makalede, yeniden başlatılmaya veya çökmeye devam eden bir iPad veya iPhone’u nasıl düzeltebileceğiniz açıklanmaktadır.

Pil sorunları, yazılım sorunları, bozuk uygulamalar gibi çeşitli nedenlerden dolayı bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu ciddi bir sorundur. İPhone’unuz beklenmedik bir şekilde yeniden başlatıldığında, rahatsız edici hatta feci sonuçlar doğurabilir. Veri kaybetmenize veya önemli telefon görüşmelerini kaçırmanıza neden olabilir. Bu nedenle, gelecekteki olayları önlemek için bu sorunu şimdi düzeltmek gerçekten önemlidir.

Bu makale, düzeltmek için bazı adımlar atmanızı sağlayacaktır. Adımların sırayla listelendiğini lütfen unutmayın, bu nedenle ilk adımdan başlayın ve sorun çözülene kadar devam edin.

1. Yeniden başlatmaya zorla

Buna donanımdan sıfırlama da denir. Ancak endişelenmeyin, hiçbir şey silmez. Cihazınızı yeniden başlatmayı nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Face ID modellerine sahip iPhone, Face ID modellerine sahip iPad, iPhone 8 modelleri ve ikinci (ve üstü) nesil iPhone SE modellerinde
  • Sesi artırma düğmesine basın ve bırakın.
  • Sesi azaltma düğmesine basın ve bırakın.
  • Apple logosunu görene kadar yan düğmeyi basılı tutun. Ve düğmeleri bırakın, cihazınız yeniden başlatılır.
 • iPhone 7 modelleri: Apple logosunu görene kadar ses kısma ve açma / kapama (uyku / uyandırma) düğmelerini birlikte basılı tutun.
 • Diğer iPhone modelleri (iPhone 6, iPhone 6s, vb.) Ve Ana Ekran düğmeli iPad modelleri: Apple logosunu görene kadar açma / kapama (uyku / uyandırma) ve Ana Ekran düğmelerini birlikte basılı tutun.

2. Yazılım güncellemelerini kontrol edin

 1. iOS veya iPadOS güncellemeleri.
 2. Uygulama güncellemelerini kontrol edin.

İOS veya iPadOS yazılım güncellemelerini kontrol edin ve kullanılabilir bir güncelleme olup olmadığını iPhone veya iPad’inizle güncelleyin. Nasıl yapacağınız aşağıdaki adımları izleyin

 • Ayarlar’a dokunun.
 • Genel’e dokunun.
 • Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
 • Mevcut bir güncelleme varsa, ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca, tüm uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun. İPhone veya iPad’inizde uygulamalarınızı güncelleyin. İşte nasıl:

 • İPhone veya iPad’inizde App Store uygulamasını açın.
 • Bugün’e dokunun.
 • Profil simgenize dokunun.
 • Aşağı kaydırın ve Kullanılabilir Güncellemeler bölümünü bulun.
 • Güncellemeler varsa Tümünü Güncelle’ye dokunun.
Tüm Uygulamaları Güncelle

Kötü tasarlanmış bir uygulama sorununuza neden olabilir. Uygulamaları yüklemek güvenli olsa da, özellikle eski uygulamaların bazıları uygulamalar sorunlara neden olabilir. Sorununuz belirli bir uygulamayı kullanırken (örneğin, bir oyun oynarken) ortaya çıkarsa, bu uygulamanın soruna neden olması oldukça olasıdır. Daha fazla yardım için bu uygulamayı silmek veya geliştiricisiyle bağlantı kurmak isteyebilirsiniz.

3. Pil sağlığı

Piliniz eskidikçe iPhone veya iPad’inizin beklenmedik bir şekilde kapanmaya başlamasına neden olabilir.

Cihazınızın pil sağlığı seviyesi bu soruna neden olabilir. Cihazınızda Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı bölümüne gidin. Bu sayfa pilinizin servis gerektirip gerektirmediğini gösterecektir. Böylece yeni bir pile ihtiyacınız olup olmadığını anlayacaksınız.

Pil Sağlığı

Daha fazla yardım için lütfen bu web sitesini kontrol edin. İPhone veya iPad’iniz hala garanti veya AppleCare kapsamındaysa, piliniz değiştirilebilir. 

4. Depolamayı kontrol edin ve yer açın

İPhone veya iPad’iniz için yeterli depolama alanı gerekiyor. Düşük depolama alanı veya kullanılabilir depolama alanı iPhone veya iPad’in yeniden başlatılmasına neden olabilir. İlk olarak, iPhone veya iPad’inizde en fazla yer kaplayan alanı bulmak için depolama alanınızı kontrol edin. Ardından, depolama alanını kullanılabilir hale getirmek için bazı uygulamaları veya fotoğrafları vb. Silmek isteyebilirsiniz.

Cihazınızın düzgün çalışması için yeterli depolama alanı gerekiyor. Ayrıca boş depolama alanı olmaması cihazınızın performansını düşürecektir. En iyi performans için, cihazınızda en az 1 GB boş alan bulundurmaya çalışın.

Cihazınızın depolama alanını görmek için Ayarlar> Genel> [Cihaz – iPhone veya iPad] Depolama’ya gidin. Örneğin, hangi uygulamaların en fazla yer kapladığını öğrenebilirsiniz. İzlemek isteyebileceğiniz önerilerin bir listesini de görebilirsiniz.

Cihaz Belleği

5. Aşırı ısınma

Aşırı ısınma bu sorunun bir nedeni olabilir. İPhone veya iPad’iniz ısındığında ne yapacağınızı öğrenin. Bu yaygın değil. İPhone veya iPad’iniz aşırı ısınırsa, soğumaya çalışmalısınız. Ayrıca, cihazınız aşırı ısınmamalıdır. Cihazınız çok ısınırsa, hatalı cihazın, hatalı donanımın veya yazılımın bir işaretidir. En iyi seçeneğiniz Apple Destek ( doğrudan bağlantı ) ile iletişim kurmak ve bir Genius Bar randevusu alarak rezerve edilmesini veya değiştirilmesini sağlamaktır.

6. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin

Sorun devam ederse, bu son çare. Bunun, telefonunuzdaki tüm verileri sileceğini lütfen unutmayın. Daha ileri gitmeden önce iPhone veya iPad’inizi yedeklemenizi önemle öneririz. İCloud’u veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

 • İCloud’u kullanın: Ayarlar> [adınız]> iCloud> iCloud Yedekleme> Şimdi Yedekle. 
 • Mac’inizi kullanın: USB kablonuzu kullanarak iPhone veya iPad’inizi Mac’inize bağlayın. İTunes’u (macOS Mojave veya öncesi) veya Finder’ı (macOS Catalina veya üstü) açın, Genel’i tıklayın ve ardından “iPhone’unuzdaki tüm verileri bu Mac’e yedekleyin” i tıklayın ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
 • Bilgisayarınızı kullanın: Cihazınızı USB kablonuzla bilgisayarınıza bağlayın. İTunes’u açın ve Özet ve Şimdi Yedekle’ye gidin.

Yedekledikten sonra iPhone’unuzu veya iPad’inizi silme zamanı geldi. Bu her şeyi silecektir. 

 • Cihazınızda Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gidin.
 • Şifrenizi girin.
 • Ardından ekrandaki talimatları izleyin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

Yeniden Kurma

 • Sildikten sonra bir Merhaba ekranı göreceksiniz.
 • Ekrandaki talimatları uygulamanız yeterlidir.
 • Uygulamalar ve Veriler ekranına ulaştığınızda, iki seçenek göreceksiniz: “iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle” ve “Mac veya PC’den Geri Yükle”, birini seçin ve Devam’a dokunun. “Mac veya PC’den geri yükle seçeneğini seçerseniz, cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iPhone sürekli yeniden başlıyor iPhone veya iPad Sürekli Yeniden Başlıyor için yorumda bulun

  iPhone veya iPad Sürekli Yeniden Başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone veya iPad Sürekli Yeniden Başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.