Whatsapp uygulaması bilgisayar açıldığında otomatik açılsın

4 dk okuma süresi

Whatsapp uygulaması bilgisayar açıldığında otomatik açılsın WhatsApp öncelikle bir mobil uygulamadır, ancak bir süredir Windows sürümüne sahiptir. Mobil sürüme çok benziyor ve hissediyor ve sadece masaüstünüzden beklediğiniz her şeyi yapıyor. Bugün size Windows 10’da başlangıçta WhatsApp’ın nasıl açılacağını göstereceğim. Böylece, kullandığınız cihazla her zaman iletişim kurabilirsiniz.

Mobil ve masaüstü uygulamalarının yanı sıra, sohbet uygulamasını tarayıcınızda kullanmanıza izin veren WhatsApp Web de var. Kullanmak için bir Chrome uzantısı da vardır. Herkes gerçekten ürününü kullanmanızı istediğini düşünürdü…

WhatsApp masaüstü iyi çalışıyor. Hala telefonunuzla bağlantı kurmanızı ve bildirimleri oynatmak için hoparlörlerinizi açmanızı gerektirir, ancak aksi halde oldukça iyidir. Bildirimlerin bazen aralıklı olduğunu gördüm. Mobil uygulamama bir bildirim gönderilir, ancak masaüstüne gönderilmez. Bazen de sebepsiz yere kapanıyor. Deneyiminiz farklı olabilir.

Windows 10’da başlatmak için WhatsApp’ı ekleyin

Windows 10’a önyükleme yaptığınızda WhatsApp’ın otomatik olarak başlatılması zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca, bilgisayarınızı bir süre kullanacağınız zaman başlatmayı unutmayacağınız anlamına gelir, bu da neredeyse aynı derecede önemlidir. Windows’ta önyükleme süresini geciktirdiği için başlangıçta neler eklediğiniz konusunda seçici olmalısınız, ancak bunu biraz ele alacağım. İlk olarak, Windows 10’da WhatsApp’ın başlangıçta nasıl açılacağı.

 1. WhatsApp masaüstünü Windows Mağazası’ndan indirip yükleyin. Windows 10’daysanız, bu bağlantı Microsoft sitesini ve Windows Mağazası uygulamasını birlikte açmalıdır.
 2. Windows Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.
 3. Uygulamalar ve Başlangıç’ı seçin.
 4. WhatsApp’ı seçin ve açın.

Listede WhatsApp’ı görmüyorsanız, Görev Yöneticisi yöntemini kullanmanız gerekir.

 1. Windows Görev Çubuğunun boş bir bölümünü sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi’ni seçin.
 2. Başlangıç ​​sekmesini seçin.
 3. WhatsApp listede varsa, sağ tıklayın ve Etkinleştir’i seçin.

Bu, söz konusu listedeki diğer etkin uygulamalarla birlikte başlangıca ekleyecektir. Pencereyi bir süre açık tut.

WhatsApp bu listelerin hiçbirinde görünmüyorsa, listeyi manuel olarak başlatmak için eklememiz gerekecek.

 1. Windows Başlat düğmesini seçin ve WhatsApp’ı bulun.
 2. Sağ tıklayın, Diğer ve Dosya konumunu aç’ı seçin.
 3. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows Tuşu + R’yi seçin, ‘shell: startup’ yazın ve Tamam’ı seçin. Bu, başlangıç ​​klasörünüzü açar.
 4. WhatsApp kısayolunu Başlangıç ​​klasörüne kopyalayın.

C:\Users\Kullancı adını\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Yukarıdaki yol. ‘Shell: startup’ yazmak yerine sizi aynı dizine götürür

Windows 10 başlangıcına program ekleme

Görev Yöneticisi içindeki Başlangıç ​​penceresine geri dönerseniz, otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlanmış programların bir listesini görmelisiniz. Sağda, Başlangıç ​​etkisi yazan bir sütun görmelisiniz. Bu, bir uygulamanın önyükleme süresi üzerinde ne kadar etkisi olduğunu gösterir. Başka bir deyişle, bu programın başlatılma miktarı, önyükleme sırasında bilgisayarınızı otomatik olarak yavaşlatır.

Otomatik olarak ne kadar çok program başlatırsanız, bilgisayarınızın başlatılması o kadar uzun sürer. Birçok program, Windows ile otomatik olarak başlayacak kadar önemli olduklarını düşünmektedir. Çoğu yanlış. Bu listeyi gözden geçirin ve neyin otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlandığını görün. İdeal olarak, yalnızca virüsten koruma, güvenlik duvarı, ses sürücünüz, OneDrive’ı kullanmanız, Malwarebytes’i ve Windows çekirdeği dışında çalışan herhangi bir aygıt sürücüsüne sahip olmanız gerekir. WhatsApp’ı Windows başlangıcına eklemeyi okurken, bunu da etkin bırakabilirsiniz. Her zaman kullandığınız her şeyi etkinleştirmek için iyidir.

Diğer her şey devre dışı bırakılabilir. Otomatik olarak başlaması için ne kadar az program ayarlarsanız, bilgisayarınız o kadar hızlı açılır. Yazıcı sürücüleri, çevresel özellikler, diğer programlar ve başlangıçta kendilerini ekleyen tüm bu ‘yararlı’ uygulamalar güvenle kapatılabilir.

Bir başlangıç ​​öğesinin devre dışı bırakılması, seçtiğinizde çalışmasını durdurmaz. Ne kaldırır ne de normal çalışmasını durdurur. Tek yaptığı, Windows başladığında programın arka planda yüklenmesini durdurmak. Bunun etkisi daha hızlı bir önyükleme süresidir, ancak uygulamayı açtığınızda birkaç saniyelik bir gecikmedir. Bunu her gün alırım!

Herhangi bir uygulamanın Windows 10’da başlangıçta açılmasını sağlamak için aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Başlangıç ​​klasörüne bir kısayol eklemeniz yeterlidir ve her seferinde Windows ile önyükleme yapmalıdır. Son olarak kaç tane eklediğinize dikkat edin

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x