iPhone da Sinyal Gücünü arttırma

iPhone da Sinyal Gücünü arttırma. Düşük veya dalgalı sinyal gücü ve kötü sinyal alım nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız, iPhone telefonunuzda arama yapamıyorsanız, yalnız değilsiniz. Pek çok iPhone kullanıcısı bu sorundan şikayetçi ve iPhone sahipleri için sinir bozucu bir deneyim yaşadıklarını göz ardı etmemekte gerekiyor. Neyse ki, iPhone telefonun sinyal gücünü artırmak için yapabileceğiniz bir dizi seçenek var.

Kapat ve Tekrar Aç

“Eğer tekrar kapatarak ve denediniz mi?” Bunun bir nedeni klişe tavsiye: şeyler yeniden sorunların çoğunu giderir . IPhone’unuzun hücre sinyali genellikle bunlardan biridir.

Herhangi bir işletim sistemindeki sahnenin arkasında çok fazla gider, bunların hepsini ayrı ayrı çözmek imkansızdır. Bunun yerine, iPhone’unuzu kapatıp tekrar açarak, her şeyi yeniden başlatmaya başlarsınız. Örneğin, 3G ağında 4G yerine sıkışmışsa, kapatıp açmanız şebekeye yeniden bağlanmaya zorlar. Benzer şekilde, soruna neden olan bir arka plan işlemi ise, bu işlem bir yeniden başlatma ile sonlandırılacak ve yeniden başlatılacaktır.

Ağ Kesintilerini Kontrol Edin

IPhone’unuzu yeniden başlatmanız bir şey yapmazsa, operatörünüzün bir kesinti yaşama ihtimali vardır. Eğer durum böyleyse, problemi ne olursa olsun düzeltene kadar yapabileceğiniz bir sürü şey yoktur.

Çoğu taşıyıcı, web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında kesintiler hakkında yayınlamak için oldukça hızlıdır. Bazıları ayrıca daha fazla bilgi için arayabileceğiniz veya bir kesintiyi bildirebileceğiniz bir kesinti hattına da sahiptir. 

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Ağ ayarlarınızı sıfırlamak, Wi-Fi parolaları ve taşıyıcı ayarları gibi tüm kayıtlı ağ bilgilerinizi siler. Sorun, iOS’un ağ işleme yazılımında bir yerde bir hata veya yanlış bir değerden kaynaklanıyorsa, bu sorunu düzeltmelidir.

Ayarlar> Genel> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin, şifrenizi girin ve ağ ayarlarınızı sıfırlamak istediğinizi onaylayın.

IPhone’unuz yeniden başlatılacak ve tekrar açıldığında, ağ ayarlarınız tamamen sıfırlanacaktır. Unutmayın, kullandığınız tüm Wi-Fi ağlarına veya Bluetooth bağlantılarına yeniden bağlanmanız gerekir.

Evde Kötü Sinyal Alırsanız Ne Yapmalı?

Kötü sinyaliniz sadece bir kerelik bir problem değilse, ancak devam ediyorsa, seçenekleriniz biraz farklıdır.

Wi-Fi arama, evde kötü ağ kapsama alanı varsa, mutlak bir oyun değiştirici. Cep telefonu servisiniz kötü ise, telefonunuz bunun yerine Wi-Fi şebekeniz üzerinden aramalar yapıp metinler gönderir. İyi inşa edilmiş bir bina içinde iyi bir hücre sinyalinden daha hızlı genişbant elde etmek genellikle çok daha kolaydır. ABD’de, tüm büyük taşıyıcılar bunu sunuyor.

Hücre Sinyaliniz Her Yerde Kötü ise Ne Yapılır?

Hücre servisiniz her yerde kötü ise, o zaman bir şey değiştirmeniz gerekir: ağınız, SIM kartınız veya telefonunuz.

Farklı ağlar farklı kapsama sahiptir. Operatörünüzün büyük kapsama alanı olmayan birine güvenilir olduğu bir şehirden taşındıysanız, en iyi seçenek, sözleşmeniz biter bitmez ağları güçlü kapsama alanına geçirmektir.

Bir ağda kötü sinyal alan tek kişi sizseniz ve başka hiçbir şey onu düzeltmediyse, yapmanız gereken şey ağınıza yeni bir SIM kart istemenizdir (iPhone’unuz kullandığı sürece). SIM’ler zaman zaman güncellenir ve herhangi bir teknoloji parçası gibi başarısız olabilir;

SIM değilse, o zaman tek şey iPhone’unuzdaki bir donanım hatasıdır. Hala garanti kapsamındaysa, Apple veya ağınızla iletişim kurun ve tamir edilmesini veya değiştirilmesini isteyin. Eğer garanti kapsamında değilse, daha iyi bir sinyal istiyorsanız tek gerçek seçiminiz yeni bir telefon almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone da Sinyal Gücünü arttırma için yorumda bulun

    iPhone da Sinyal Gücünü arttırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone da Sinyal Gücünü arttırma için ilk yorumu yapabilirsin.