Web sitesi nasıl kurulur?

Web sitesi nasıl kurulur?  Web siteleri günümüzde çok yaygındır. Peki işletmeniz veya kişisel markanız için bir web sitesi oluşturmalı mıyım? Bu Büyük Soru. Basit cevap ise evet. Bu kadar basit ve mümkün olduğunca anlaşılması kolay olacak. Bir web sitesi nedir? Kişisel olarak, özellikle bilgisayarlarında, telefonlarında veya internete erişebilen diğer cihazlarda internet üzerinden tüm dünyaya kullanım için mevcut sözcük ve resimlerdeki bilgileri içeren bir sayfa, özellikle bir web sayfası olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle, bir web sitesine sahip olmanın, kişisel bir web sitesi için tüm dünyaya açıldığını ve bir işletme web sitesi olması durumunda, bunun da bir avantaj olduğunu ima eder.

Bir web sitesi oluşturmak için Temel Gereksinimler

  1. Alan adı
  2. Ağ sağlayıcısı
  3. Bilgisayar
  4. İnternet.

İlk önce bir alan adına ihtiyacın olacak. Bir alan adı, internet kullanıcılarının web sitenize erişebildiği benzersiz bir adrestir. Bu blog için, örneğin, alan adı ‘ siteadınız.com‘ şeklindedir  ve kullanıcılar bu siteye kendi web tarayıcılarının adres çubuğuna yazarak ulaşabilirler. turhost veya veridyen gibi alan adı sağlayıcılarına  , yıllık 11 ABD Doları tutarındaki bir fiyat karşılığında bir alan adı edinebilirsiniz .

İkincisi, bir web barındırma planına ihtiyacınız olacak. Bir web sunucusu, web sitesi dosyalarınızın web sitenizin URL’sini (Domain) ziyaret eden herkes tarafından saklanacağı ve kullanılabilir hale getirildiği bulut depolama platformunun sağlayıcısıdır. Bu ayrıca bir maliyete de sahiptir. Maliyet web geliştiricisinin gereksinimlerine bağlı olarak değişir. Disk alanı, Uptime garantisi, müşteri desteği, diğerleri arasında sunucuların hızı gibi birçok faktör devreye girer.

Bir bilgisayar tüm sürece yardımcı olmak için gereklidir ve internet bağlantısı da öyle. Bir web barındırma planı satın almak için bir alan adına ihtiyacınız olacağını unutmayın. İkisini de aldığınızı varsayalım, artık bir web geliştiricisi / tasarımcısı olmaya hazırsınız.

Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bu sadece temel web tasarım öğretici olduğunu aklınızda bulundurun, bir kerede bir kod çizmeden bir web sitesi kodlama nitty grittys içine girmeyeceğiz. Halihazırda mevcut olan CMS’den (İçerik yönetim sistemleri) yararlanacağız. CMS, saniyeler içinde bir web sitesi açmayı kolaylaştırır. Çeşitli web siteleri için çeşitli CMS’ler vardır, ancak en popüler olanı WordPress’dir . WordPress, her tür web sitesi için bir tema / komut dosyası gibi görünüyor. Profesyonel bir web sitesi, kişisel web sitesi, kolej web sitesi olun, onu adlandırın.

Başlamak için web barındırma hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptığımız şey genellikle CPanel olarak bilinir. Bu, web sitesinin arka ucudur ve web sitesi dosyalarını buradan erişebilir, düzenleyebilir, yükleyebilir, değiştirebilir, silebilir, indirebilir ve hatta yeniden adlandırabilirsiniz. Alan adınızı taşıyan özel şirket e-posta adresleri de oluşturabilirsiniz.

Okumalısınız:   Viber Spying Uygulaması Daha İyi Koordinasyon ve İş Gücü Yönetimi Sağlar

Giriş yaptıktan ve Cpanel’deyseniz, alanınıza WordPress’i yükleyebileceksiniz. Diğer CMS’ler de var, burada daha rahat bir şekilde deneyimleyebilirsiniz, ama şimdi WordPress yapacağız. İçerik Yönetim Sistemleri genellikle Cpanel’de ‘kurulum’ kapsamındadır  .

WordPress’i alan adınıza yükledikten sonra, kurulum sırasında oluşturduğunuz kimlik bilgilerini kullanarak WordPress sitenize giriş yapabilirsiniz. WordPress içinde, istediğiniz tema için istediğiniz temayı yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Web sitesi nasıl kurulur? için yorumda bulun

    Web sitesi nasıl kurulur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Web sitesi nasıl kurulur? için ilk yorumu yapabilirsin.