Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur ve Kurulur

5 dk okuma süresi

Varsayılan olarak tüm yeni Instagram hesapları kişisel hesaplardır. Dolayısıyla, bir işletmeniz varsa ve sosyal medyadaki varlığınızı büyütmek istiyorsanız, kişisel bir hesap yeterli olmayacaktır. Bir işletmenin büyümesine yardımcı olmak için tasarlanmış içgörü araçları, otomatik gönderme seçenekleri ve diğer seçeneklerden yoksundur. İşletme profili daha iyi bir seçenektir. Nasıl geçiş yapacağınızdan emin değilseniz, bir Instagram İşletme Hesabını kolayca nasıl kuracağınız ve kişisel bir hesaba kıyasla nasıl çalışacağı aşağıda açıklanmıştır.

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur

Doğrudan bir Instagram işletme hesabı oluşturamazsınız. Tek seçenek, yeni bir kişisel hesap oluşturmak ve ardından bunu bir iş hesabına geçirmektir. Bunu yapmak son derece kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürer. Bir işletme hesabını nasıl oluşturabileceğiniz ve daha sonra nasıl geçebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Kullanıcı adınızı seçin ve diğer ayrıntıları iş hesabınızmış gibi girin.

1. Instagram’ı açın ve Yeni Hesap Oluştur’u seçin. Sonraki adımda kaydolma yöntemini seçin. Telefon numaranızı veya e-posta kimliğinizi kullanarak kaydolabilirsiniz. Numaranızı / kimliğinizi girdikten sonra, alttaki İleri’ye dokunun.

2. Hesabınızı doğrulamak için, yeni bir kullanıcının bir Onay Kodu Girmesi gerekir . Kod, ne seçerseniz seçin, telefon numaranıza veya e-posta kimliğinize gönderilecektir. Sonraki adımda, Tam adınızı ve Parolanızı yazın. Üçüncü taraf şifre yöneticilerine güvenmek istemiyorsanız, Şifreyi hatırla seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Şimdi Devam’a dokunun. Kişileri senkronize etmeyi veya atlamayı seçebilir ve daha sonra yapabilirsiniz. Kişileri senkronize etmek, onları Instagram sunucularında saklayacak ve Instagram’da bir hesapları varsa kullanıcıları (telefon kişilerinden) önermelerine yardımcı olacaktır.

Instagram bir sonraki adımda doğum tarihinizi soracaktır. Instagram’da kişisel veya ticari bir hesap oluşturmak için bir kullanıcının en az 13 yaşında olması gerektiğini unutmayın. Bir tarih seçin ve işiniz bittiğinde İleri’ye dokunun.

3. Kullanıcı adını değiştirme seçeneğiyle birlikte bir önizlemesini göreceksiniz. Tercih ettiğiniz kullanıcı adını seçtikten sonra, devam etmek için İleri’ye dokunun. Instagram yayınınıza ulaşana kadar profil resmi eklemek, önerilen kullanıcıları takip etmek vb. Gibi birkaç adımı daha izleyin.

Kişisel bir Instagram hesabı oluşturdunuz. Şimdi, bir sonraki noktada, onu bir işletme hesabına nasıl geçirebileceğinizi göreceğiz.

Instagram İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır

Instagram, yukarıda gördüğümüz gibi varsayılan olarak kişisel bir profil oluşturur. Bu nedenle, kişisel bir hesap oluşturulduktan sonra kullanıcının bir iş hesabına geçmesi gerekir.

1. Bir işletme hesabına geçmek için, sağ üstteki menü düğmesine (üç yatay çizgi) dokunun ve Ayarlar’ı açın.

2. itibaren Ayarlar menüsünden, açık Hesap ayarlarından. Şimdi aşağı kaydırın ve Profesyonel Hesaba Geç üzerine dokunun.

3. Devam etmek için Devama dokunun ve işletmenizi temsil eden bir kategori seçin . Bir sonraki adım, hesabın bir Oluşturan mı yoksa bir İşletme hesabı mı olduğunu seçmektir . Bizim durumumuzda, üzerinde musluk İşletme ve isabet İleri devam etmek.

4. Profilinize işletmeniz hakkında bilgi ekleme seçeneğiniz de vardır. Örneğin, müşterilerin veya potansiyel müşterilerin işletmenizle iletişim kurmasını kolaylaştırmak için bir e-posta veya telefon numarası ekleyebilirsiniz. Profilinize bir iletişim düğmesi eklemek isterseniz , iletişim bilgilerini doldurun veya devam etmek için İletişim bilgilerimi kullanma üzerine dokunun. Instagram işletme hesabını böyle kurarsınız.

Bir Facebook sayfanız varsa, Instagram’ınızı da ona bağlayabilirsiniz. Bu, çapraz gönderi yapmanıza, alışveriş araçlarını etkinleştirmenize, reklam yayınlamanıza vb. Olanak tanır. Güncellemeleri ve içeriği yönetmek için bir Instagram planlama aracı kullanmak isterseniz bir Facebook hesabı da kullanışlı olur. İşte bu, şimdi başarıyla bir işletme hesabına geçtiniz. Unutmayın, istediğiniz zaman kişisel bir hesaba geri dönebilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı – Kişisel Hesap

Instagram’ın kişisel hesabı, kişisel hesapla karşılaştırdığımızda birkaç eklenti özelliğine sahiptir. Bu özellikler, kullanıcı tabanı ve yayınların nasıl performans gösterdiği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için büyük veya küçük her işletme için kullanışlıdır. Bir işletme profiliyle, analiz aracına ve Instagram Insights’a sahip olursunuz. Size ulaşılan hesaplar, içerik etkileşimleri, takipçilerin dağılımı (en az 100 takipçi) vb. Hakkında bilgi verir. Bir işletme hesabı ayrıca takipçilerinizi, aktif oldukları zamanları, cinsiyetleri ve en önemlisi yaş grubunu izlemenize olanak tanır.

İşletmeniz çoğunlukla ürün satmayı içeriyorsa, Instagram Mağazalarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, kullanıcılar ürünlere göz atabilir, önizleyebilir ve hatta uygulamadan çıkmadan satın alabilir. Bunun dışında, yürüttüğünüz işin türüne bağlı olarak bir başka benzersiz özellik de Eylem Düğmesidir. Örneğin, sağlık ve güzellik (rezervasyon seçeneği), yemek (masa ayırma) ve yemek siparişi ile ilgili bir işlem düğmesi eklemenize olanak tanır.

Kapanış Açıklamaları: Bir Instagram İşletme Hesabı Oluşturma

Bir işletmeniz olmasa bile, yine de bir işletme hesabına geçiş yapabilirsiniz. Bunu söylüyorum çünkü profilinizi büyütmenize yardımcı olacak tonlarca özelliği var. En önemlisi, her bir gönderinin nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak içeriği değiştirmenize ve iyileştirmenize olanak tanıyan hem takipçiler hem de performans içgörüleri alabileceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x