Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı

Google bugün, 64 sanal merkezi işleme ünitesi (CPU) çekirdeğine sahip yeni sanal makine (VM) örnekleriyle, Google Bulut Platformu (GCP) genel bulut altyapısı altyapısını geliştirdi; uygulamalar için daha fazla bilgi işlem gücü sağladı. Artık, Intel’in Haswell ve Broadwell yongalarını çalıştıran Google’ın veri merkezi bölgelerindeki tüm kullanıcılar ve projeler için beta halinde.

Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı

Google, diğer toplu bulutlarla daha rekabetçi hale gelmek için birçok adım atıyor. En büyük olan Amazon Web Hizmetleri (AWS) 64 adet vCPU içeren makinalar sunuyor. AWS‘den gelen 128 vCPU makinesi bile var. Şu anda, ikinci en büyük bulut olan Microsoft Azure, 32’den fazla vCPU içeren makineye sahip değil.

Google, AWS ve Azure’yi takip etti ve Ocak ayında kilit bir yönetim hizmeti sundu.

Ücretsiz denemeleri kullanan insanlar, yeni örneklerden birini açmak için kota artışını talep etmeniz gerekiyor ücretsiz deneme sürümünde bir hesap oluşturmaya çalışırsanız, 24 CPU sınırına eriştiğinizi söyleyen bir hata alırsınız. .

Yetkililerden aldığımız bilgiler bu şekilde. Yeni, ücretsiz deneme kullanıcıları için 32 çekirdekli bir örnek oluşturmak mümkün olacak şekilde, kotaların yakın gelecekte çalışma biçimini iyileştireceğiz” dedi.

Google’ın Snapchat‘ın arkasında halka açık yeni şirket olan Snap’ın Google Cloud’la 2 milyar dolarlık bir sözleşme yaptıklarını açıklamasıyla Google Cloud büyük müşterilere sahip olma becerisi geçen ay kanıtlandı.Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı için yorumda bulun

    Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Cloud, 64 sanal CPU çekirdeğine sahip VM örneklerini başlattı için ilk yorumu yapabilirsin.