Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak

Sadece birkaç hafta önce, Samsung imparatorluğunun görünür halefi ve fiili lider Jay Y. Lee tutuklanmıştı. Günler sonra Lee, rüşvet suçlamaları nedeniyle suçlandı ve beklenenden çok daha önce yargılanacak.

9 Mart günü, Lee’nin, Kore’de başlayacak olan yargılama, kesinlikle yüz yılın yargılanması olacağı kesin

Özel Savcı Park Young-soo, yaklaşmakta olan Samsung davasının tüm dünyanın gözlemleneceği yüzyılın davası olabileceğini düşünerek sert hazırlanıyoruz dedi.

Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak

Lee, şu anda araştırılan Güney Kore cumhurbaşkanı Park Geun-hye’ye bağlı şirketler ve kuruluşlara rüşvet vermekle suçlanıyor. Samsung’un Lee, cumhurbaşkanının bir mutabakatı olan Choi Soon-sil tarafından yönetilen organizasyonlara 37 milyon dolardan fazla para ödedi.

Buna karşılık, Samsung, Park’ın iki Samsung üyesi arasında tartışmalı bir birleşmenin onaylanmasını sağlayarak, şirketin üst kısmındaki konumunu pekiştirmesine yardım ettiği birkaç yıl önce tercihli muamele gördüğü iddia edildi.

Raporda, davanın yaklaşık üç ay sürmesi gerektiği belirtildi.

Bu arada Park geçen Aralık ayında meclisteki görevden alınmasını takiben yetkilerini elinden alınmış durumda. Bununla birlikte, bir Anayasa Mahkemesi kararı destekleyip desteklemeyeceğine karar vermelidir. Davadaki bir karar bu ayın ilerleyen saatlerinde ortaya çıkacak. Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak

Samsung, bu soruşturma boyunca herhangi bir haksızlığı reddetti ve Park ve Choi’yi de elinde tuttu. Duruşmayı takiben Lee’ye ne olacağından bağımsız olarak, muhtemelen, Samsung’un işi, en azından hemen ancak büyük imaj görüntüsü daha da zedelenmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak için yorumda bulun

    Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung patronunun ‘yüzyılın yargılanması’ 9 Mart’ta başlayacak için ilk yorumu yapabilirsin.