Siber zorbalık ortak türleri nelerdir?

Siber zorbalığa ilişkin yaygın biçimlerde şunlar bulunur. Kötü amaçlı metin mesajları ve e-posta gönderme, birisini taciz etmek için sahte sosyal medya hesapları oluşturma ve zararlı bilgileri yaymak için başkasını kimliğine bürünme.


Cyberbullies, bir kurbanı tehdit etmek veya aşağılamak için cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojileri kullanıyor. Yetişkinler bu şekilde diğer kişileri hedef aldığında, sibobu takip etme veya siber taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalabilirler.

Siber zorbalık ortak türleri nelerdir?

Siber zorbalık, bazı kişilerin çevrimiçi olarak zarar görmesini kasıtlı olarak hariç tutması gibi ince şekillerde olabilir. Diğer durumlarda, mağdurlar utanç verici bilgi paylaşımı yapmak üzere kandırılır veya eğlenilir ve isimler çağırılır. Siber kurtlar genellikle kurbanın bildiği insanlar olmasına rağmen, saldırılar yabancılardan da gelebilir. Siber zorbalık ortak türleri nelerdir?

Siber zorbalığın üstesinden gelmek zordur, çünkü mağdurlar bu saldırıları evde ya da yalnızken kaçamazlar. Zorbalılar, utanç verici fotoğraflar mı götürüyorlar ya da şiddet dolu metinler gönderiyorlar mı, günün her saatinde kurbanlara taciz etme ve saniyeler içinde geniş bir kitleye bilgi dağıtma yetkisine sahipler. İnternet sitelerindeki zararlı bilgileri kaldırmak zor ve zorla okula zıvanalı olan çocuklar yetişkinlerden yardım istemekten korkabilir.

Siber zorbalığın acımasız doğası çocuğun depresyon ve anksiyete geliştirme riskini artırabilir. Geleneksel zorbalığa benzer şekilde, siber zorbalık da kurbanın benlik saygısını etkileyebilir ve kötü akademik performansa neden olabilir. Siber zorbalık ortak türleri nelerdir?

ilginizi çekebilir  Facebook Videolarını Otomatik oynatma Nasıl Durdurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siber zorbalık ortak türleri nelerdir? için yorumda bulun

    Siber zorbalık ortak türleri nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siber zorbalık ortak türleri nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.