Google Authenticator’ı yeni bir cihaza nasıl taşıyabilirim?

2 dk okuma süresi

Google Authenticator’ı yeni bir cihaza nasıl taşıyabilirim? İki adımlı doğrulamayı kullanmak, verilerinizin Google’da korunmasına yardımcı olmak için akıllı bir yoldur. Uygulamayı yeni mobil cihazınıza taşımak için bu adımları uygulayın.

İki adımlı doğrulama artık isteğe bağlı değildir; düzenli olarak gerçekleşen oturum açma bilgilerini içeren veri tabanı sızıntılarıyla, onu sunan tüm ve tüm çevrimiçi hizmetlerde iki adımlı doğrulamayı kullanmalısınız. Bu korumayla, hesabınıza girmeye çalışan herkes, şifrenizi ve erişim sağlamak için kimlik doğrulama kodlarınızın gönderildiği mobil cihaza ihtiyaç duyar.

Elbette, hesaplarınıza giriş yapmak için fazladan çalışma ve zaman gerekiyor, ancak günün sonunda kişisel bilgilerinizin ne zaman dâhil edildiği birkaç saniye sürecek? İki adımlı doğrulama olanağı sunan çoğu web hizmetleri size bir metin mesajı alma veya hesabınıza giriş yapmanız gereken altı basamaklı kodu sağlayan özel bir uygulama kullanma seçeneği sunar.

Google’ın Kimlik Doğrulayıcı uygulaması, Google hesabınızla ve diğer birçok hizmetle birlikte çalışır. Uygulama, Android ve iOS için kullanılabilir .

Kimlik doğrulama kodu verme yöntemi olarak uygulamayı kullanırken, eski bir telefonu yeni bir cihazdan çıkarmak istediğinizde ne olacağını merak edebilirsiniz. Veya cihazınızı yanlış yere yerleştirebilir ve hizmeti önlem olarak devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Doğrulayıcı uygulamasını yeni bir cihaza nasıl taşıyacağınız veya tamamen devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Adım:Önce, yeni cihazınıza uygulamaya yüklemek ve oturum açmak isteyeceksiniz.
  2. Adım:Ardından, bilgisayarınızdaki bir tarayıcıyı kullanarak Google’ın iki adımlı doğrulama Web sayfasına gidin. Güvenlik ayarlarına erişmek için Google hesabınıza giriş yapmanız gerekebilir.
  3. Adım:Kimlik Doğrulayıcı bölümünün yanındaki kurşun kalemi tıklayın. Bir açılır pencere size telefonları değiştirmek isteyip istemediğinizi sorar veya Kimlik Doğrulayıcıyı tamamen hesabınızdan kaldırır.

Şifre matik uygulaması ile ilişkili telefon anahtarlama mevcut uygulamaya özel şifre hiçbirini geçersiz kılmaz ve geçişin tamamlanması için herhangi yedek kodları gerektirmez. Bununla birlikte, eski cihazınızdaki geçici kodları geçersiz kılacaktır.

Adım 4: Eğer geçiyorsunuz cihazın türünü seçin ve ardından yeni telefonunuzda Şifre matik uygulamasını kullanarak QR kodunu tarayın.

  1. Adım:Son olarak, cihazı doğrulamak için ekranda görünen kimlik doğrulama kodunu girin. Bu, iki adımlı doğrulamayı kullanırken giriş işlemi gibi gerçekleşir.

Kimlik doğrulayıcıyı orijinal cihazınızdan kaldırmadan önce, uygulamayı kullanan diğer hesaplarınızı taşımayı unutmayın. Her bir siteyi tek tek ziyaret etmeniz ve QR kodunu yeni cihazınızla taramanız gerekir.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x