Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefona nasıl aktarılır

Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefona nasıl aktarılır WhatsApp, en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak yeni bir telefon alır ve WhatsApp hesabınızı ona aktarırsanız, eski mesajlarınız otomatik olarak aktarılmaz. Bu makalemizde, WhatsApp konuşmalarını (mesajlarını) yeni bir cihaza nasıl aktaracağınızı açıklayacağız, böylece sohbetlerinizi kaldığınız yerden devam edebilirsin.  

Google Drive yedekleme ve geri yükleme

WhatsApp’ın daha yeni sürümleri, WhatsApp sohbet geçmişinizi telefonlar arasında aktarma işlemini eskisinden daha kolay hale getiren otomatik Google Drive yedeklemeleri içeriyor.

 • Ekranın sol üstündeki nokta üçlüsüne dokunup Ayarlar> Sohbetler ve çağrılar> Sohbet yedekleme seçeneğine gidin
 • Buradan elle yedekleyebilir veya istediğiniz kadar düzenli olarak otomatik yedeklenmesini ayarlayabilirsiniz. WhatsApp yeniden yüklendiğinde, sohbeti ve multimedyayı Google Drive’dan kurtarmanı ister. 

Sohbetleri manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Henüz Google Drive WhatsApp güncellemesini almadıysanız, bir yedekleme oluşturmak ve onu yeni telefonunuza taşımak için hala makul derecede kolaydır. Basitçe şöyle devam edin

 •  WhatsApp’ın Ayarlar menüsünü açın, Sohbetler ve aramalar  üzerine dokunun ve ardından Sohbet yedekleme’ye dokunun.
 • Eski Android telefonunuz ve yeniniz hem hafıza için harici bir SD kart kullanıyorsa, SD kartını eski telefonunuzdan çıkarın ve yeni telefonunuza takın.
 • Çoğu yeni cihaz gibi dahili belleğe tasarruf eden telefonlar için, akıllı telefonunuzu USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve cihazın dahili hafızasına WhatsApp / Veritabanı klasörüne gidin  . Bu, tüm yedekleme dosyalarının bir tarihle kaydedildiği yerdir. “Msgstore-2013-05-29.db.crypt” gibi bir şeye benzeyecekler. Dosyayı en son oluşturma tarihine (kopyalanan otomatik yedeklemelerden farklı bir isme sahip olacak, benimki “msgstore.db.crypt8”) kopyalayın ve bulması kolay bir yerde (masaüstünüz gibi) bilgisayarınıza aktarın. 
 • WhatsApp’ı yeni cihazınıza kurun  ancak uygulamayı başlatmayın !
 • Yeni cihazınızı USB üzerinden PC’ye bağlayın. WhatsApp’ı zaten yeni el cihazınıza indirdiğiniz için, WhatsApp / Veritabanları klasörü   şimdi mevcut olmalıdır. Değilse , WhatsApp klasöründe el ile yeni bir veritabanları klasörü oluşturabilirsiniz. 
 • WhatsApp konuşma yedekleme dosyanızı bu klasöre kopyalayın.
 • Şimdi yeni telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın. Şimdi bir mesaj yedeğinin bulunduğuna dair bir bildirim almalısınız. Yükle’ye dokunduğunuzda  bitirdiniz. Birkaç saniye sonra, tüm mesajlarınızın yeni cihazınızda görünmesi gerekir.

WhatsApp sohbetlerini iPhone’dan Android’e aktarma

Güvenilir olmayan üçüncü taraf program kullanmadan, şu anda sohbetleri iOS’tan Android’e veya tam tersi şekilde aktarmak mümkün değildir. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları eski mesajlarını yeni iPhone’larında almak için iCloud’u , Android kullanıcılarının Google Drive yedekleme özelliğini kullandıkları gibi kullanabilirler.

Denediğiniz başka yöntemler var mı? Yeni bir telefona transferiniz sorunsuz geçti mi? Yorumlarda bize bildirin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefona nasıl aktarılır için yorumda bulun

  Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefona nasıl aktarılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefona nasıl aktarılır için ilk yorumu yapabilirsin.